Přejít na obsah

1.6 AEE 55kw vytekl olej přes vzduchový filtr!!!!!!!


freehacker

Doporučené příspěvky

Dobrý den,chci se podělit o mou historku s motorem.Před koncem roku jsem jel s autem cca 30km na návštěvu bylo -10 stupňu.Auto jelo absolutně v pořádku bez jakýkoliv známek poruchy.Při zaparkování auta koukám a říkám si tady někomu asi tekl olej :-) a ejhle byj to muj.Otevřu kapotu a nechápu co se děje ze vzduchového filtru teče vesele olej čurkem na zem.vyteklo cca 2L podle teho co jsem dolíval.Auto jsem odtáhl  s kamarádem domu a teprv včera měl jsem na to náladu po měsíci hrábnout.Říkal jsem si zkusím auto nejprve nastartovat a koukat co se bude dím.Auto naskočilo na drc.Nechal jsem ho cca 15-20 min na volnoběh a ono nic!Říkám si co už testnu auto pod zátěží a uvidíme.Jedu a opravdu jsem ho v otáčkách nešetřil po chvilce zastavím a kuknu na motor a nic!Nikde nic neteče.Voda v chlazení je růžová a čistá bez oleje.Před pul rokem jsem měnil motor ten má najeto cca 130 000km.Říkám si jestli na vině nebylo to odvětrávání co vede z odločovače oleje do filtru,nějaké zacpané apod.Nesetkal jste se někdo prosím s tímto problémem.Děkuji za pomoc Roman

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zdravím pánové.Pokud se vám ještě nepodařilo odhalit záhadu vytečení toho oleje ,tak vám ji objasním.Stává se to, když mrzne a dojde k přimrznutí odvětání klikové skříně.Hadice je vyvedená z bloku motoru a vede pod vzuchový filtr.Tlak a pak olej se tlačí přes olejovou měrku a zasere celý motor.Je to moje osobní zkušenost.Pro zimu vyřešeno odpojením hadice pod filtrem a vyvedením vedle do plastové bandasky.  Pod filtrem zaslepit trubičku od té hadice.Pro jistotu lehce povytáhnout olej.měrku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...