Přejít na obsah

Hučení levého kola


Mourek89

Doporučené příspěvky

Před hodinou, ZbyšekSU napsal:

@Trisy89 je to tu vše v tématu o TPI (ne v O3 sekci, ale u Fábie, kde se ale v TPI objevují všechny modely). Je tam toho kupa, tedy řešení i mnoha jiných dětských bolestí těchto aut.

Hledej hlavně příspěvky od uživatele @Reesha 

 

Každopádně důležité soubory z pohledu silentbloku převodovky (resp. změny zvuku motoru při natočení volantu doleva) přikládám vypíchnuté zde.

 

Vibrace silentbloku převodovky.pdf

Vibrace silentbloku převodovky 2.pdf

Děkuji, jsem začátečník. Ani přesně nevím co je to TPI, ale to si najdu.

 

Jen by mě zajímalo, zda to budu platit nebo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To netuším, ale pokud je pravidelný servis a všechny prohlídky ve škodovce, zkus se domluvit na kulanci. Je to rozdělení nákladů na opravu mezi škodovku a tebe. Většinou to bývá, že zákazník platí práci, škodovka materiál. Podmínkou mimo ten servis je stáří do 5.let a do 100 ujetých km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Ahoj,

tak podávám zprávu. Auto opraveno.

Namontován díl dle tech zprávy. 5Q0199555R Auto tiché, paráda! Doufám, že to vydrží.

Mimochodem demontovaný díl měl stejné číslo ale končil písmeny AB.

Cena u škodovky po nějakých slevách 2650,- komplet.

(jen pro info řešeno při 130000km)

Editováno: , autor: stokly1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím vás,

jak je to prosím složitý vyměnit silenblok doma? Dělá se všechno zvrchu?  Je potřeba nějaký spešl nářadí?

Momentový klíče mám. DP taky. Je třeba vyměnit i šrouby za nový? Na O1 jsem toho dělal dost, ale O3 mám doma chvíli.

 

Ve škodovce chtěj 2500 za silenblok a 1500 za práci. Meyle nebo Swag stojí kolm1200.+šrouby

Děkuju Martin

*********************************************************

Odpovím si :-) Stačí normální nářadí, torxy, gola, hever. postupoval jsem dle DP a je to.  

Hukot v levé zatáčce je pryč. :-)

Díky všem.sil.thumb.jpg.30185c964628600989e67a27f312a96f.jpg

Editováno: , autor: MartinTul
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 23. 11. 2018 na 14:05, Martin Bednář napsal:

 

V 23. 11. 2018 na 10:00, stokly1 napsal:

Ahoj,

tak podávám zprávu. Auto opraveno.

Namontován díl dle tech zprávy. 5Q0199555R Auto tiché, paráda! Doufám, že to vydrží.

Mimochodem demontovaný díl měl stejné číslo ale končil písmeny AB.

Cena u škodovky po nějakých slevách 2650,- komplet.

(jen pro info řešeno při 130000km)

Dobry deň,

 

chalani môžem len potvrdiť, rovnaký problém Škoda Octavia III r.v 10/2014 - 117000km , problém zatáčanie v ľavo - hukot,drhnutie,hluk, ako s hrnca, ktorý išiel od pravej strany (spolujazdec) rovnako akoby s nápravy (Ložisko?Homokinetický kĺb?-vonkajší?-vnútorný?)=Vymenený silentblok prevodovky 5Q0199555AB použitý originál diel Škoda, výmena v autorizovanom servise BOSH. Vybratý (vadný) silentblok už pri namahání rukou doslova plakal.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 7. 9. 2019 na 13:24, robson17 napsal:

 

Dobry deň,

 

chalani môžem len potvrdiť, rovnaký problém Škoda Octavia III r.v 10/2014 - 117000km , problém zatáčanie v ľavo - hukot,drhnutie,hluk, ako s hrnca, ktorý išiel od pravej strany (spolujazdec) rovnako akoby s nápravy (Ložisko?Homokinetický kĺb?-vonkajší?-vnútorný?)=Vymenený silentblok prevodovky 5Q0199555AB použitý originál diel Škoda, výmena v autorizovanom servise BOSH. Vybratý (vadný) silentblok už pri namahání rukou doslova plakal.

 

 

Jojo, to můžu odsouhlasit. Ten novej silent blok byl tuhej, skoro s ním rukou nešlo hnout. Ten starej jsem ohnul rukou až na železo a to jsem ani moc netlačil. Na pohled bylo vidět, že i té gumy je na tom novém více a váhově byl také těžší.

 

Teď maximální spokojenost a konečně si užívám jízdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem dnes , taky vyměnil uložení převodovky a byl jsem s mechanikem překvapen jak byl silenblok rožvýkaný. A je po hučení super. Ale mám jiný problém drnčení od pravého kola,  jako když plech drnčí o plast, všechno jsme odkryli a projeli,  ale drnčení pořád kolem  2000 až 2500 tis otáček.  Bouchali jsme do  všeho paličkou  a nic jsme nenašli,  nemáte někdo zkušenosti. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, rád bych se podělil o zkušenost se stejným problémem a postupem servisu. V úterý jsem byl v servisu předat auto na reklamaci. Bylo to právě kvůli projevování hluku, které bylo způsobeno zatočením vlevo. Ale ne jen kvůli jedné věci. Byl jsem i s dalšíma vadama. Třeba vrzání nápravy a cukání motoru.  V úterý jsem předal auto v 6:50. Pán na příjmu do servisu mi řekl, že o vrzání ví a opravit to není problém. O ostatních závadách slyšel ode mě poprvé a nemohl tomu věřit. Zhruba kolem páté odpoledne mi volal borec ze servisu, že je auto hotové.  Byl jsem udiven rychlostí a pružností (věděli o problémech a že dojedu 14 dní dopředu). Ale nedalo mi to a zeptal jsem se. Co jste dělali na autě, a co to bylo? Pán mi odpověděl, že promazali nápravu kvůli vrzání a že zbytek závad se neprojevil. No řekl jsem že s výsledkem reklamace nesouhlasím a že druhý den se dostavím a ukážu jim to. Pomohl mi odkaz od Trisy89 na konkrétní závadu, za což mu děkuji. Dal jsem dohromady podklady a vyrazil jsem do servisu. (ve stejným servisu byl  můj kolega s hučením při zatočení vlevo a taky jim musel donést papír). Tomu stejnému pánovi, který přijímal auto do servisu jsem předal papíry se závadou. Zavolal si technika prodiskutovali jsme to a začal mi tvrdit, že je to z roku 2016 a nemá to se mnou nic společného to jsem nevyloučil, ale poukázal na to, že symptomy jsou stejné . Nakonec jsem se jel projet s technikem. Ukázal jsem mu jednu i druhou závadu, které se údajně podle servisu neprojevili. Na hučení mi řekl, že věděl jaký zvuk myslím, a že je to vlastně úplně normální. Tak jsem jeho tvrzení kategoricky odmítl a řekl jsem mu, že to opravdu normální není. Jeho tvrzení a moje odmítnutí jeho tvrzení se opakovalo asi čtyřikrát. Poté řekl, že napíše do škodovky a zeptá se, zda se tato závada vztahuje i na moje auto. Takže reklamace pokračuje. Jsem zvědav, jak to celé dopadne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen se nenech, chtějí jen prodávat nová auta, ale závady neřeší. Pokud je to při točení doleva je to stopro uložení převodovky. Taky u mě byly samé výmluvy, až sem si to vyměnil sám a to tichu  je úžasný. Ta vrzající náprava, tak to tě taky odbyli , namazání je na chvilku, musí se vyměnit  silentblok na rameni nápravy, ten co je pod nohama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

ZDRAVIM CHTEL BYCH SE ZEPTAT KDYZ TADY RESITE TO HUCENI PRI ZATOCENI DO LEVA MAM OKTAVKU 3 A KDYZ ZATOCIM NEBO JEN POHNU VOLANTEM DO LEVA PRI JIZDE TAK JE VIC SLYSET MOTOR DO PRAVA NIC TICHY TAK NEVIM JESTLI JE TO NORMALNI.DIK ZA RADU JARDA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...