Přejít na obsah

Hučení levého kola


Mourek89

Doporučené příspěvky

Zdravím, při popojíždění na plný rejd slyším "kovové" drhnutí. Strana natočení volantu ani směr jízdy nemá vliv, kola 15" dle předpisu. Mám takové tušení, že asi pojedu na třetí repas převodovky. Po těch dvou rozborkách už ani nevím, který zvuk je normální. Dejte prosím vědět, jestli vám též "drhne". Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

v ramci garancnej prehliadky mi vcera nahravali to hucenie pri zatoceni do lava, ze to budu posielat importerovy na vyjadrenie. Technika ktory sa tam priplietok napadla spasonosna myslienka - "mozno je to vlastnost vozidla" :blink:

Editováno: , autor: elback
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel mi hučí taky auto Oktávia 3 1,4 CNG. Hluk se projevuje od určité rychlosti a zvětšuje se a nejvíc jde slyšel kolem 120km/h. Bohužel nemohu potvrdit, že při zatočení do leva či prava se něco změní. Hučí pořád. Zvuk je ovšem jiný když přidávám a jiný když pustím plyn a ještě jiný když vyšlápnu spojku nebo dám neutrál. Auto jsem koupil bohužel už 1 měsíc po 2leté záruce a začalo to dělat už kolem 50 000km :-( Člověk si koupí skoro nové auto a čeká, že jej aspon do 120 000km nebude opravovat a ejhle jen si to myslíme a hovno :-(. Má prosím někdo tuto zkušenost co by to mohlo být?

 

Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 5. 2016 na 19:49, Brica napsal:

Zdravim, tak jsem si myslel, ze jsem paranoidni, ale mam stejny problem. Mam Octavii 1.6.Tdi najeto 23000 km a pri zataceni, staci jen mirne vlevo, se z leveho kola ozyvaji stejne zvuky jako tu popisujete. Nejdriv jsem si myslel, ze se jedna o neco na kole(kloub, nebo nejaky binec na kotouci), ale zvuk se ozyva jen pri zarazenem kvaltu. Proto jsem si sam vydedukoval, ze to musi byt nekde na prevodovce a jen se mi to tu potvrdilo. Jsem objednany pristi utery na servis Auto Jarov

 

 

Bohužel mám úplně ten samý problém.  Nedávno jsem sjížděl serpentiny v Radotíně a brzdil jsem motorem na dvojku. Při tom jsem si všimnul hučení při zatáčení doleva. Začal jsem to zkoumat. Hučení je jen při zařazeném kvaltu.  Motor je 2.0 TDI 110kW.  Včera jsem dal na Jarov. Dneska jsem se dozvěděl - závada nezjištěna.

Ústní vysvětlení:  "Je to vlastnost. Projeli jsme 4 octávky a všechny hučely. Potvrdili nám to i ze ŠA. "  :wallbash:

TVL to snad ne. Jestli budou takhle pokračovat, tak je převálcuje i  hnůjdej. :rip:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

tak po dvoch rokoch a troch navstevach servisu sa konecne podarilo prist na pricinu. vymenili mi silentblok prevodovky a hucanie pri zatoceni do lava je prec. Musel som ich naviest pomocou materialu co tu niekto zverejnil z technickej konferencie SA. prevkapeni teda ale boli riadne odkial mam ten material :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8/8/2017 na 7:41, elback napsal:

tak po dvoch rokoch a troch navstevach servisu sa konecne podarilo prist na pricinu.

Nemáš chodit do servisů nějakého Pepíka z Horní dolní. Tento problém je znám už snad 4 roky, dokonce se to měnilo v záruce... měli to dokonce v těch svých čtvrtletních blábolech, ve kterých si sdělují problémy aut. :)

 

V 8/11/2017 na 16:49, Petroni napsal:

Měl jsem auto opět v servise  s tím, že závada nezjištěna a že mám to hučení nahrát na mobil....  :wacko:

Náhradní auto mimochodem hučelo úplně stejně. 

Hučí všechny. Každá 1.6 TDi, do které sem sedl a nebyla opravená, tak hučela jak dementní. A smutné je, že to hučelo i u auta, která bylo vyrobeno rok a půl poté, co na chybu došli a dokázali ji v servisech odstranit.

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

12 hours ago, Sabiza said:

Nemáš chodit do servisů nějakého Pepíka z Horní dolní. Tento problém je znám už snad 4 roky, dokonce se to měnilo v záruce... měli to dokonce v těch svých čtvrtletních blábolech, ve kterých si sdělují problémy aut. :)

 

ako si prisiel na to ze ze som bol u Pepika?....kedze je auto v zaruke bol to normalny autorizovany servis Todos Bratislava

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dlouho jsem se diskuze neúčastnil. Ale kdyby někdo potřeboval referenci ohledně hluku 1.2 tsi 77 kw CJZA, tak mohu přispět: auto má najeto cca 140 000 km, zatím dvě repase převodovky a současný stav je takový, že už hučí téměř stále - přímý směr/pravá/levá nehraje roli, na každém převodovém stupni je zvuk trochu jiný, ale čím vyšší stupeň a rychlost, tím je to výraznější. Poslední dobou chytil motor chraplák jako diesel, tento zvuk je slyšet i na volnoběh a zdrojem se zdá být přestavovač vačky, což je zase jiné téma. Auto jezdí dobře, ale kdybych měl soudit jen podle zvukového projevu, tak je zralé na odpis. Pokud se jedná o ložiska v převodovce, tak bych se řídil tím, že dle servisu je záruka na ložiska dva roky bez omezení km... novou revizi převodovky už zřejmě na trh neuvedou/nenahradí bezplatně již namontované zmetky

Editováno: , autor: mandido
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 5 týdny později...

Takže po přečtení diskuze jsem šel do servisu a nahlásil hučení při levém rejdu. Projel jsem to s mechanikem a dle něho to je od gum, ale že se na to koukne. Za 3dny volám, jak to vypadá s opravou, bylo mi sděleno, že to řeší s ŠA a že dají vědět. Ani ne za hodinu mi volají zpět, že už mají odpověď, že na vině je uložení převodovky, ND objednali a dorazí další pracovní den. Nyní mám auto doma a zdá se, že je klid. Tak uvidím. Při koupi vozu jsem na ten zvuk přišel, prodejce tvrdil že to je vlastnost vozu, že to dělají všechny Octavie... očividně kecal... Oprava byla naštěstí přes záruku takže zadarmo.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 1,6tdi 77kw a rok výroby 2014. Předchozí majitel to asi neřešil nebo nvm. Jsem to dovezl z servisu a odešel mi spínač okna u řidiče... Mě z toho jebne zas do servisu, ale to už je jiná kapitola, mě tam budou mít rádi :D

 

PS: tak mám po návštěvě, byl jsem tam asi za blbce :D při opravě uložení spojky měli údajně pryč baterku a proto se to nastavení smazalo, 2x "ťuknul" do spínače a stahování zas funguje....:kol-17:

Editováno: , autor: Zodiaque1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Na podzim u  příležitosti opravy auta po nehodě, kdy mi ženská nedala přednost a trefila mě mj. na levé přední kolo, jsem nahlásil dlouhodobý problém při zatáčení doleva - zesilujících hluků od motoru a hučení motoru hlavně při akceleraci. Po opravě se už hluky neozývají. Od té doby mám najeto cca 12k km.  Bohužel jsem se nedozvěděl, čím to vlastně bylo, automechanik "měl dovolenou a nenechal zprávu".

Připadá mi to, že se tím ŠA nechce zabývat, když to musejí opravovat na jejich náklady. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

To TPI které tu bylo už nejde zobrazit (nefungují odkazy).

 

Jde tedy o horní uložení převodovky jako je na obrázku dílu silentbloku, nebo je to spodní reakční vzpěrou?

59e9abfe4121b_xl.thumb.jpg.71ea9518aec003270a57a2517e2ba329.jpg

 

 

Moje auto je celkově tiché, ale mírnou změnu zvuku při zatáčení doleva v nízké rychlosti postřehnu když se na to zaměřím. Při zatočení doprava ne.

Předpokládám že pokud by se to zhoršovalo někdy, tak bude na vině právě toto.

 

Fyzická kontrola silentbloku asi nic neprokáže co. Tam asi nepůjde vidět nějaká vůle jako když je na starých autech uložení vymlácené. To asi jedině dle popisu toho "návodu" dělá-li to jen v nízkých rychlostech, je to uložení, dělá-li to někomu pořád, jsou to ložiska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj,

mohl by někdo poradit? Řeším stejný problém. Dle zveřejněné zprávy z konference ŠA nejde o ložisko kola ale o hluk způsobený přenosem vibrací od převodovky.

Auto již není v záruce, ale ani servis škoda mi nebyl schopný nabídnout řešení tohoto problému po odkázání na zápis z tech. konference........

Octavka je 1,6 tdi 77 kw (7/2014)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mám stejný problém. Byl jsem i v autorizovanem servise a řekli mi, že je to normalni. Me to normalni neprijde, obvzlášť po přečtení tohoto fóra.

 

můžete mi prosím poslat odkazy na ty soubory kde bylo uvedené to řešení přímo od Škodovky? Ty stávající odkazy už nefungují.

 

Na auto už nemám záruku, budu to tedy muset platit že svého?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Trisy89 je to tu vše v tématu o TPI (ne v O3 sekci, ale u Fábie, kde se ale v TPI objevují všechny modely). Je tam toho kupa, tedy řešení i mnoha jiných dětských bolestí těchto aut.

Hledej hlavně příspěvky od uživatele @Reesha 

 

Každopádně důležité soubory z pohledu silentbloku převodovky (resp. změny zvuku motoru při natočení volantu doleva) přikládám vypíchnuté zde.

 

Vibrace silentbloku převodovky.pdf

Vibrace silentbloku převodovky 2.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, mimochodem dotaz pro ostatní.

Jak to tedy pak funguje v případech, jako popisují @stokly1 a Trisy89.

 

Když už je auto po záruce a neproběhla na něm (většinou asi za předchozího majitele) nějaká TPI, ač auto evidentně vadu vykazuje, tak už mají nyní smůlu a musí si hradit ze svého, nebo to měla prostě škodovka provést a nyní i dodatečně u auta po záruce musí provést bez nákladů pro uživatele? Nebo je to maximálně na kulanci?

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...