Jump to content
Mourek89

Hučení levého kola

Recommended Posts

ZDRAVIM CHTEL BYCH SE ZEPTAT KDYZ TADY RESITE TO HUCENI PRI ZATOCENI DO LEVA MAM OKTAVKU 3 A KDYZ ZATOCIM NEBO JEN POHNU VOLANTEM DO LEVA PRI JIZDE TAK JE VIC SLYSET MOTOR DO PRAVA NIC TICHY TAK NEVIM JESTLI JE TO NORMALNI.DIK ZA RADU JARDA.

udivuje mě, že to dělá i u novějších aut, že to nepořešili. Mě to opravili u O3 rv.12/2013. a nyní u O3 rv. ?/2016 to dělá taky......

Nevím jak je to ve výrobě,ale když jsem objednával to uložení, bylo v počítači přímo napsáno modifikovaný díl a šel do prodejny z německa.

V 13. 12. 2019 na 15:10, tiktak napsal:

Jen se nenech, chtějí jen prodávat nová auta, ale závady neřeší. Pokud je to při točení doleva je to stopro uložení převodovky. Taky u mě byly samé výmluvy, až sem si to vyměnil sám a to tichu  je úžasný. Ta vrzající náprava, tak to tě taky odbyli , namazání je na chvilku, musí se vyměnit  silentblok na rameni nápravy, ten co je pod nohama.

můžeš prosím napsat číslo dílu na ten silentblok na rameni? nebo je to takovy ten "puk" v rameni?

Posted (edited)

číslo už nevím, našli mi to podle VINu u nás v krámu, když jsem to objednával. Jinak je to ten silentblok  i s celým tím hliníkovým držákem. Někde výš to je vyfocený. Stačí když tak sz.

Edited by tiktak

V 28. 1. 2020 na 19:35, SEBEK napsal:

ZDRAVIM CHTEL BYCH SE ZEPTAT KDYZ TADY RESITE TO HUCENI PRI ZATOCENI DO LEVA MAM OKTAVKU 3 A KDYZ ZATOCIM NEBO JEN POHNU VOLANTEM DO LEVA PRI JIZDE TAK JE VIC SLYSET MOTOR DO PRAVA NIC TICHY TAK NEVIM JESTLI JE TO NORMALNI.DIK ZA RADU JARDA.

Pozoruji stejnou věc. V předchozích příspěvcích uživatelé píší o hučení, drhnutí, rachocení, mě se při zatáčení doleva, pod plynem, zesiluje onen typický cvakavý zvuk TSI motoru. Je jasně slyšitelné, že je to zvuk motoru. Dokážu si celkem představit, že se přes vadný silentblok zvuk roznáší do karoserie. Než ho ale začnu měnit a rozebírat půl auta, rád bych se zeptal kdo to měl stejný. Podotýkám že olej v motoru je, na horní rysku, aby někdo nezopakoval nejapný dotaz autorizovaného servisu... EA211 - 1,2TSI / 81kW, 50.000 Km

Posted (edited)

Mám to stejné a byl jsem v servise, kdy technik zkoušel za volantem při odbočování vlevo s vyšlápnutou spojkou střídavě dávat dvojku a neutrál. Na neutrál ticho, na dvojku hrčení (zvuk motoru). Šel celkem najisto, jedná se o vadné uložení převodovky... (na 99% dle technikovo slov)

EDIT: Ještě doplním že mám 1.5 TSI z 12/2018 a technik byl hodně překvapený, že to ještě u těchto novějších aut není vyřešené...

Edited by Buchys
  • Upvote 1

Po návštěvě servisu je to lepší. Všechno šlo na záruku, takže jsem nic neplatil. Teď očekávám, že ty nový silentbloky ještě trochu změknou a bude to ještě tišší. K identifikaci problému stačí do zatáčky zkoušet zařadit / vyřadit se stále sešláplou spojkou, jak jsem psal výše.

• Upvote 1

Tak vrzání uzavřeno. V únoru mi vyměnily díl a vše je v pořad.  4 měsíce jsem poslouchal kdyby se něco projevilo, tak píšu až teď. Jak jsem psal v prosinci nevěřily, napsaly na škodovku ještě jsem jim ukázal závadu a pak to vyměnily. Takže závada není jen u Octavie III před FL ale i po FL  rok výroby 7/2017. 

Zdravím, je tu někdo kdo řešil uložení i u 2.0 TDI? Mám rok 2016 a 109xxx a příznaky po přečtení vlákna zdají být úplně stejné. Hučení/chrčení při zatáčení doleva. Nejvíce je to slyšet při nižších rychlostech do 50 km/h. Hučení pouze pod plynem, přičemž je slyšet i reakce na přidávání/ubírání plynu. Při vyřazené rychlosti nic. V jednom autorizáku nic neslyší a v druhém tvrdí že je to ložisko diferenciálu. Pár lidí jsem psalo podobné příznaky u 2.0 TDI, ale už nenapsali jak to vyřešili, co jsem koukal tak u Kodiaků je s tím také problém. 

Posted (edited)

O3 1,6TDI 2015 150000km. Stejne priznaky - huceni pri zataceni do leva - jen pri zarazene rychlosti. Na neutral zadny zvuk.

Dil jsem vymenil za MEYLE 100 199 0203.  Delal jsem sam - trochu drbacka povolit srouby schovane za kabelovym svazkem, ale dalo se. Po vymene je po problemu. Puvodni dil cely vymackany. 

Timto dekuji vsem v tomtu vlaknu za info.

Edited by Cvibach

V 2. 7. 2020 na 8:53, David Stoupa napsal:

Zdravím, je tu někdo kdo řešil uložení i u 2.0 TDI? Mám rok 2016 a 109xxx a příznaky po přečtení vlákna zdají být úplně stejné. Hučení/chrčení při zatáčení doleva. Nejvíce je to slyšet při nižších rychlostech do 50 km/h. Hučení pouze pod plynem, přičemž je slyšet i reakce na přidávání/ubírání plynu. Při vyřazené rychlosti nic. V jednom autorizáku nic neslyší a v druhém tvrdí že je to ložisko diferenciálu. Pár lidí jsem psalo podobné příznaky u 2.0 TDI, ale už nenapsali jak to vyřešili, co jsem koukal tak u Kodiaků je s tím také problém. 

Také mám podobný problém na 2.0 tdi 4x4 při 189 xxx r.v. 2016. Za týden jdu na servis, kde budou měnit uložení převodovky a náboj s ložisky u lp kola, tak uvidím. 

V servisu nakonec vyměněno jen uložení převodovky a problém je odstraněn. Cena v autorizáku včetně práce a originálního dílu byla 3650. Díky za tipy. Platí to tedy i pro OIII 2.0 tdi.

Já mám tak 2.0 Tdi 110 Kw a popisoval jsem to tu už několikrát. V 99% je to uložení.