Přejít na obsah

Pískání při jízdě 1.2 TSI


los pakos

Doporučené příspěvky

Možná je to ten samý nebo podobný problém, co popisují v materiálech z konference u motorů EA111 (tam to dělá těsnící kroužek čerpadla chladící kapaliny)... u sebe to zatím nepozoruju (nebo nevím, že to nemám brát jako vlastnost), takže se domluvím s Elkanerou, ať vím o co jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná je to ten samý nebo podobný problém, co popisují v materiálech z konference u motorů EA111 (tam to dělá těsnící kroužek čerpadla chladící kapaliny)... u sebe to zatím nepozoruju (nebo nevím, že to nemám brát jako vlastnost), takže se domluvím s Elkanerou, ať vím o co jde.

Ale jak by těšnící kroužek čerpadla chladící kapaliny měl takovou okamžitou odezvu na ubrání nebo přidání plynu. A u toho kroužku to tuším bylo na volnoběh a ne při zatížení. Teď jsem spíš vypozoroval, že to v těch mrazech spíš cvrliká než píská (jestli je to časem nebo změnou teloty nevím) ale už si toho všimla manželka i ostatní, co jsem vezl, takže to opravdu blud z mojí hlavy nebude. Umím to už i poměrně rychle vyvolat, takže pokud to škodovka nebude řešit, tak při garančce vezmu hlavního garančního technika na projížďku (stejně mi řekne, že neví).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsme to včera s Elkanerou poslouchali. Tohle není pískání, ale takové drnčení, jako když něco rezonuje a projevuje se to opravdu jenom, když je auto pod plynem. Měli jsme úplně vypnutou i klimu, takže větrák od ní to být nemůže. Ten zvuk není úplně že kravál, přeci jen se na to musí člověk trochu soustředit (nebo resp. já jsem ze začátku nevěděl, co přesně kdy mám slyšet), ale je tam. Můžu i potvrdit, že u mě to dělá taky, jenom jsem tomu nevěnoval tolik pozornosti a myslel si, že je to součást projevu motoru. Na druhou stranu moje "cvrlikání"/"zvonění mobilu v útrobách" se u něj neprojevilo vůbec, tak nevím. Ten zvuk slyšelo i pár Rapiďáků a je na to i téma, ale teď ho zas neumím najít... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

zdarec je nejaky jasnejsi zaver kolem toho piskani od motoru (ktere prestane pokud clovek mirne ubere plyn) popsaneho vyse? davam auto do servisu a zaroven nepredpokladam ze o tom budou neco vedet, tak jestli jiz je nejaka ofiko servisni zprava co to zpusobuje a jak to resit...?!?  diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravim, Fabie 1.2 TSI 66kw mame doma v dvoch kusoch, rozdielne vybavy, obutie aj farby  :kol-47: Modra najazdene 30tkm , Seda - cca 10tkm, pri oboch sme zachytili piskanie (mozno lepsie charakterizovat "cvrlikanie") pri jazde ustalenou rychlostou a miernom stlaceni plynu.  Pri naslednej kontrole motoroveho priestoru som objavil nezvycajne opotrebenie/osuchanie (asi) zliatinovej "hadice" (nie som mechanik sorry) o ktoru trie gumene puzdro. Po miernom zafixovani (aby sa gumene puzdro nedotykalo "hadice)  "cvrilakanie" nepozorujem ani na jednom aute (na Modrej otestovane cca 800km)  :kol-31: Pevne verim ze pomozem kolegom fabiakom  :kol-35:

Prikladam fotky zmieneho miesta. 

 

http://s29.postimg.org/i8eqp1x5z/IMG_7963.jpg

 

http://s29.postimg.org/dwq501q93/IMG_7962.jpg 

 

http://s29.postimg.org/5d6r2ahwn/IMG_7964.jpg  

 

http://s29.postimg.org/t6q078lrb/IMG_7961.jpg

 

 

Ak budu odkazy nefunkcne, rad prenecham priestor nech ich tu prida niekto skusenejsi :) samozrejme preposlem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JanVol, pokud to bude ono a bude to fungovat, tak bych Ti nechal poslat od každého technika, který se tímto zabýval a na nic nepřišel jeho měsíční odměny :) Jinak děkuji, sice to neslyším už delší dobu, asi 10 000 km, ale kdyby náhodou po zimě, tak vím, na co se zaměřit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje drnčení/rezonování/pískání při jízdě pod plynem je určitě způsobeno něčím jiným, protože ty dvě gumové hadice jsou k sobě přichyceny svorkou už od výrobce a od té kovové trubky jsou hodně daleko. Přemýšlím, jestli to nemá co do činění s plechovým rachtáním, který ten motor prostě vydává.

Editováno: , autor: elkanera
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Za mě stáhnutí páskou problém nevyřešilo a ve škodě se pořád tváří jako bych byl jediný, kdo má tento problém. Ale patrně to bude mít souvislost s tou hadicí. Na fóru VW už k tomu mají TPI a my si musíme asi ještě chvilku počkat. Možná by stálo za to zjistit od někoho, kdo má úplně novou F3, jestli ta hadice není už z výroby jiná...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano ta hadice je úplně jiná, já mám takový ten "husí krk". Už to asi ví, kde je problém. Upozornil jsem na to při 15 000 km, holt budu muset otravovat i při 30 000 km, které se blíží. Pokud to nebude stačit, tak poprosím servisáka ať mi otevře novější fábii na salóně a porovnáme to. Kdyby ani toho nepomohlo, tak bych si snad tu hadici objednal a vyměnil sám...

Editováno: , autor: Tominek16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

dneska jsem se vratil ze servisu, piskani bylo jednou z hlasenych zavad, i s infem o te hadici a mozne pricine v ni, podarilo se to i nasimulovat pri zkusebni jizde a hadice typ husi krk v ramci reklamace vymenena za jinou hladkou, nevim kde presne to v motoru je takze jim budu verit...  vyroba auta v 9/2015, ty novejsi to snad uz maji poresene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

robi to v podstate vzdy kdyz se auto uplne ustali na jedny rychlosti a vyrovnaji se tlaky, idelane dlouha vesnice, trojka padesat, po chvili se to rozezni jak plasic na krtky....  ale je to slyset i na sestku a obcas jsem to slysel i na jednicku, proste pistalka kdyz ma dostatek vzduchu tak vesele piska.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vysledek meho servisu: Pane, vy jste rikal, ze to piska za jizdy? Tak my jsme objevili i divne zvuky pri stani na volnobeh. Myslime si, ze je to tady tohle TPI (jiz drive zminovane TPI pro motory EA111 s nejakym tesnenim cerpadla). Tak jim rikam, jestli si jsou vedomi toho, ze mam v aute jiny motor, nez je popsany v TPI :) Na to velmi nejuista odpoved. Kazdopadne puvodni reklamace byla ohledne motoru steracu, ktery objednali a v pristim tydnu maji menit a hledat a opravovat ty zvuky. Tak pak dam vedet, na co prisli nebo neprisli. Zatim mi teda prijdou jako Pat a Mat, na druhou stranu jsem rad, ze sami objevili dalsi zavadu, o ktere jsem ani nevedel :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...