Přejít na obsah

Pískání při jízdě 1.2 TSI


los pakos

Doporučené příspěvky

Nemám pískání při jízdě -

- mám pískání  při volnoběhu na 700 ot./min.

Mám 14 dní Fabii combi 1.2 TSI 66 kW - vyrobeno 27.4.2017. Najeto zatím 900 km.

Moje pískání je úplně jiné, než všechna zde popsaná.

Nemám husí krk, ale normální hadičku. Nemám žádné rušivé zvuky od klimatizace ani nic podobného.

Moje pískání je vždy a pouze na volnoběh, když otáčky klesnou na 700. Motor  je před tím samozřejmě zahřátý.

Stačí se jemně dotknout plynu a pískání zmizí. Pak se otáčky pomalu vrací dolů a znovu to píská.

Stačí se zkusit rozjet bez plynu, otáčky se automaticky samy zvednou asi na 1000 a pískání zmizí.

Sešlápnu spojku, zastavím tím rozjezd, otáčky se vrátí na 700 a pískání je tam znovu.

Je úplně jedno zda stojím na semaforu, anebo vyhodím kvalt za jízdy. Pískání tam je. Samozřejmě hluk od kol to téměř přehluší, ale slyším to malinko i tak.

Není to nějak moc silné, že by to obtěžovalo a během jízdy  na volnoběh si to prostě nevšímám.

Když zvednu kapotu, tak nedokážu určit, odkud to vychází. No prostě jsem laik a slyším to někde uprostřed v motoru.

Má to někdo z Vás také, anebo jsem jediný ?

Děkuji za odpověď.

------------------------------

Doplnění 21.5.:     našel jsem 3 roky staré téma - Fabia II a Roomster.

Mám asi stejné pískání, jako řešili oni s výměnou vodní pumpy.

Nedokážu posoudit, zda je to ten samý problém, ale zvuk z vložených záznamů je opravdu podobný tomu mému pískání.

http://forum.skodahome.cz/topic/128242-pískání-na-volnoběh-12-tsi/

Nechápu , proč technici tenkrát měnili celou pumpu, když TPI se odvolávalo pouze na těsnící kroužek. 

Nechápu, jak po 3 letech existuje ještě nějaké nevychytané pískání.

Napište mi prosím Vaše postřehy a názory.

Děkuji.

 

Editováno: , autor: lumire
Doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takže dnes jsem vyměnil ten husí krk a pískání je pryč, za to zase slyším jinej zvuk, při puštěné klimce jako by dva plíšky o sebe šolichaly, mám podezření na ložiska v kompresoru nebo něco v klimce protože když to vypnu tak to nešolichá. :(

Editováno: , autor: Pitrsman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píská mi to taky na volnoběh.Podle zvuku je to něco se vzduchem. Samozřejmě že bez puštěné klimatizace.Napadlo mě turbíčko a nebo pak asi blbost-vodní pumpa. Nezní mi to jako něco nepříjemného a už vůbec ne jako rozbitá součástka.Po polechtání plynu se tón zvýší a je fuč. Nahraju a zjistim místo, když se na to ještě nepřišlo....zní to jak 40tisíc otáček na zvonku lakovacího robota, což je asi totální blbost ale jako něco maličkého....nezakolísá to. Prostě to hraje jako když zmáčknete klávesu.

Editováno: , autor: elvis78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pred hromadou let mi  na FI HTP pri volnobehu piskal drazkovej remen.

 

Nejdriv mi vymenili vodni pumpu, pak se mnou pod natlakem nechali presvedcit na vymenu remenu a bylo po piskani. Zkus se mrknout na nej. Stacilo vzit kousek mydla a opatrne prilozit na hranu remenu. Na chvili byl klid. Asi to u tebe bude neco jinyho, ale proc to jednoduse nezkusit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Vysoko frekvenční pískání při ustálené jízdě (50-60) jsem měl taky, znělo to jako od nějaké elektroniky (hlavně to měnilo frekvence a hlasitost). Po výměně hadice odvětrání palivového filtru (nebo co to je) je to pryč. Troufnu si říct, že rozdíl mezi tímto PÍSKÁNÍM a SVISTEM turba poznám. A tím bych to uzavřel.

Editováno: , autor: mp390
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravim. Spiskanim som mal problem aj ja. Rapid SB 1,2 81kw. Ked som mal zaradeny 4prev. st. cca 2000 ot min to začinalo . Vservise odstranili a na moju otazku čo tomu bolo?  mmm viete odvetravanie palivovej nadreže.  Problem odstraneny. Ďalši predomnou Pravdepodobne je to od kompresora . Ked vypnem dajme tomu po 5 min klimu tak sa mi ozve take kolisave cvrlikanie a dost dobre to počut ked sa pridava plyn a aj na volnobehu take pomale plechove cvrlikanie . Dnes som bol 3 krat s tim v servise.  zatial sa nedari. Ozvem sa ako som pochodil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravim Vas.odpovedam na svoj prispevok z asi polky septembra takže sa potrvdilo bol to kopresor začiatkom decembra mi ho vymenili. Ako tu už niekto spominal je to dost velka namaha  dokazovat nefunkčnost zariadenie v mojom pripade klimakompresora. V jednom servise pane to je normalne v druhom 2mes. mi to trvalo. Medzi tim som si dal vymenit aj rychlostnu paku 24000km auto stare rok a pol. Vymenili bez slova.na pake sa dost zodrala ta koža ošuchala ,opotrebovala

Editováno: , autor: nolan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...