Přejít na obsah

Pískání při jízdě 1.2 TSI


los pakos

Doporučené příspěvky

Zdravim, Fabie 1.2 TSI 66kw mame doma v dvoch kusoch, rozdielne vybavy, obutie aj farby  :kol-47: Modra najazdene 30tkm , Seda - cca 10tkm, pri oboch sme zachytili piskanie (mozno lepsie charakterizovat "cvrlikanie") pri jazde ustalenou rychlostou a miernom stlaceni plynu.  Pri naslednej kontrole motoroveho priestoru som objavil nezvycajne opotrebenie/osuchanie (asi) zliatinovej "hadice" (nie som mechanik sorry) o ktoru trie gumene puzdro. Po miernom zafixovani (aby sa gumene puzdro nedotykalo "hadice)  "cvrilakanie" nepozorujem ani na jednom aute (na Modrej otestovane cca 800km)  :kol-31: Pevne verim ze pomozem kolegom fabiakom  :kol-35:

Prikladam fotky zmieneho miesta. 

 

http://s29.postimg.org/i8eqp1x5z/IMG_7963.jpg

 

http://s29.postimg.org/dwq501q93/IMG_7962.jpg 

 

http://s29.postimg.org/5d6r2ahwn/IMG_7964.jpg  

 

http://s29.postimg.org/t6q078lrb/IMG_7961.jpg

 

 

Ak budu odkazy nefunkcne, rad prenecham priestor nech ich tu prida niekto skusenejsi :) samozrejme preposlem. 

 

Ted jsem byl dolevat vodu a kontrolovat olej a dival jsem se, ze to mam stejne - teda az na to osoupani. Toho jsem si nevsiml. Mozna to pro klid v dusi taky stahnu paskou, i kdyz nejake neprijemne piskani od motoru nevnimam.  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak pokracovani meho pribehu s reklamaci piskani, dneska jsem si prevzal opravene auto:

 

1) piskani za jizdy nenasli, tudiz "husi krk" zustal

2) objevili jiny zvuk, takove bublani/piskani/kviceni i pri stojicim aute. Prvni jejich napad bylo TPI pro motory EA111 ohledne vodniho cerpadla tusim? Takze cele cerpadlo vymeneno, ale samozrejme zavada zustala. Nakonec vymenili kompresor klimatizace, pry mel poskozenou remenici (sranda u auta s najezdem 1200km). Kazdopadne vymenen opet za novy a zavada odstranena.

3) sterace mely pomaly chod, vymenen motorek steracu.

 

Takze mam pulku auta zase uplne novou, i kdyz teda auto je taky uplne nove :D Mam ho 2 mesice a najezd 1300km :D Sice je to 81kW, ale vzhledem ze jsem puvodne psal tady do tematu, tak pisu i rozuzleni tady ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte tak aj ja mám za sebou výmenu spomínanej hadice a potvrdzujem že to problém vyriešilo odporúčam každému navštíviť servis :) Síce je pravda že som si musel všetko zistiť sám a podsunúť im už rovno aj riešenie ale čo narobíme ... hadicu objednali správnu takže problém vyriešený :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

ahojte, mne to piska len pri nohe na plyne, tak ako je to sposobene hadicou? ta by predsa piskala pri urcitych rychlostiach bez ohladu na pridavanie plynu, ci sa mylim? A dnes som sa zapocuval do piskania pri stati na parkovisku, vypol som klimu a radio a mam pocit ze to piskalo aj pri volnobeznych otackach a stati na mieste. Celkovo sa mi zda FIII dost zle odhlucnena

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes při jízdě do práce jsem se na to znovu zaměřil, při různých rychlostech-ustálených, pod plynem-bez plynu, klima zapnutá-vypnutá a asi mám štěstí "husí krk" mám a žádné pískání neslyším a ne jen já i spolujezdkyně pečlivě poslouchala :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
před 7 hodinami, Pitrsman napsal:
před 7 hodinami, Pitrsman napsal:

Zdarte, mám takový problém, možná se to už řeší zde, když jede klima slyším jemné pískání, když klimu vypnu je klid. Nevíte co to je?

Pískání při zaplé klimatizaci jsem si taky všimnul. Slyšel jsem to i u Rapida. To co se řeší zde s tím ale nesouvisí. Vychází to někde od kompresoru klimatizace nebo alternátoru a projevuje se i na volnoběžné otáčky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Piskani/bublani jsem mel i u stojiciho auta. Puvodne to svadeli na TPI k motorum EA111, ktere se tu uz nekolikrat zminovalo, nakonec to tim (samozrejme, protoze to bylo k uplne jinemu typu motoru) nebylo, kazdopadne vymenili cely klimakompresor a je klid. Auto melo najeto 1200km, kdyz se to menilo. Takze klidne muzete mit to same, pry byl ten klimakompresor pridreny (netusim, jak se to mohlo stat, ale vzhledem k vymene za novy, mi to vubec nevadi)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...