Přejít na obsah

Demontáž středního výdechu topení


pac.martin

Doporučené příspěvky

Potřeboval by jsem demontovat střední výdech topení na palubní desce. Je to tam nějak nacvaknuté, ale nerad bych to poškodil.

Jde mi o to, že mi u jednoho výdechu upadl drát spojující jednotlivé klapky a chtěl bych se to pokusit nějak zpravit. V servise mi řekli že je to celé jeden díl, že mi vymění kompletní střední výdech za cca 2000kč, což je samozřejmě pálka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tam jen nacvaklé, stačí třeba jen nehty někde nahoře v prostřed zabrat k sobě a až to odklopíš tak potom třeba zmačknout pojistku konektoru spinače a kontrolky odpojit kabel abys to mohl odnést z auta.

Na hoře to nehty nepodebereš je tam lem vrchu palubní desky, a když jsem to zkoušel dole tak to nešlo a víc jsem měl strach zabrat aby to neprasklo.

 

a to už to nemáš v záruce? Ta spojka většinou neupadne jen tak, asi se něco polámalo...

V záruce to je, ale v servise mi řekli že to neuznají že je to poškozené osvěžovačem vzduchu který se dává do mřížek. Ten jsem tam pochopitelně ještě neměl ani daný, tak nevím proč to upadlo.

 

Asi za 400 Kč to prodává nové Mihocar.

Prosím o odkaz o co jde. Ono je to u rapida totiž jeden díl leví i pravý ofuk plus ve středu zapínání výstražných světel a signalizace airbagu. Což mi za 400 přijde moc levné. Nebo jsi myslel jenom ten drát co to spojuje?

 

 

Potřeboval by jsem demontovat střední výdech topení na palubní desce. Je to tam nějak nacvaknuté, ale nerad bych to poškodil.

 

To je zajímavý podnět, možná to tak bude i u rapida ale obrázek je rozhodně z jiného modelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem na stránkách mihocar našel ten díl a stojí 800kč http://www.mihocar.cz/vydechy-ventilace-stred-skoda-rapid-5ja820951/d-86866/

http://www.mihocar.cz/vydechy-ventilace-stred-skoda-rapid-5ja820951b/d-88138/

Ale to mě moc problém neřeší, já v prvé řadě potřebuji dostat ten můj ven a pokusím se to opravit sám pak až bude případný nákup nového dílu.

Editováno: , autor: pac.martin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V záruce to je, ale v servise mi řekli že to neuznají že je to poškozené osvěžovačem vzduchu který se dává do mřížek. Ten jsem tam pochopitelně ještě neměl ani daný, tak nevím proč to upadlo.

 

upadlo to proto, protože to nic nevydrží - to oni dobře vědí...Jak je auto staré? Je to do půl roku? Pokud ano, tak oni musí dokázat, že jsi tam ten osvěžovač vzduchu měl a že to je kvůli tomu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem si poradil sám a nakonec to vytáhl ven. Ve spodku jsou čtyři zobáčky které je potřeba zmáčknout nejlépe nějakýma plastovýma kartama které zasuneme do mezery mezi palubku a ofuk. Pak se ofuk vyklopí směrem nahoru. Nahoře jsou další čtyři zobáčky které však není třeba řešit. Další rozebrání je jednoduché. Naštěstí ten spojovací díl byl spadlý jenom v tom ofuku tak oprava byla jednoduchá. Nechápu však jak to mohlo vypadnou drží to tam docela pevně. Foto napoví za vše.

post-89401-0-16620700-1424629049_thumb.j

post-89401-0-94800300-1424629060_thumb.j

post-89401-0-15605200-1424629071_thumb.j

post-89401-0-07339200-1424629080_thumb.j

post-89401-0-63793000-1424629086_thumb.j

post-89401-0-83759300-1424629095_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
  • o 4 týdny později...

Taky tak nějak podobně jsem to měl. Oblepil jsem textilní páskou a (viz. např. Miklískovo vlákno) je to určitě lepší. Ale především to vrzání / pazvuky dělá ten předěl jak píšeš. Jsou tam podle mě různé plasty a ty jak se o sebe třou tak dělají toto. Výhledově se chystám toto navíc prostříknout nějakým olejem na odstraňování pazvuků - myslím nějakým rádoby profi řešením, ne WDčkem ... jsem zvědav.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...