Přejít na obsah

spotřeba paliva 1.2 TSI 66-81kw


Majký

Doporučené příspěvky

Zlín - Příbram , po D1 , Praha městský okruh , R4 , před Brnem ve zůžení cca 6 km - 30 minut ,  ještě nějaké další omezení + 20 min pauza na čůrání. 3 dospělí, 2 děti , kufr plný. Tu cestu jsem si vyloženě užil, s žádným jiným autem co jsem měl před tím to tak neuteklo. Ani tu křeč v pravé noze jsem neměl jak kdykoliv před tím. Cestovní rychlost mimo omezení tachometrových 110 - 140 .

IMG_20150723_120044.jpg

Editováno: , autor: PattaBlack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se vrátil z dovolené v Rakousku, najeto cca 1600 km. Cesta tam jsem kvůli začátku prázdnin v Německu nakonec změnil a jel jsem  Chomutov . Praha - Dolní Dvořiště - Rakousko - prům. spotřeba asi 8,6 l /100. Zpátky jsem jel už přes Německo - Cheb - K. Vary - Chomutov - prum. spotřeba 7,7 l/100 .

 

V autě 2 dosp., 2 děti, narvaný kufr, 4 kola na střeše + puštěná klimatizace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

To je zase výkřik. Jde jenom o to, jak ti vypne pistole...
Pár mých měření z poslední doby:
 
post-91469-0-67518400-1441125293_thumb.j
 
Celkový průměr od pořízení je podle tankování 7,14 l/100 km. V poslední době mi to zkazily lety po dálnici z Plzně do Prahy (tempomat 150-160, občas zrychlení na 180-200). :kol-18:

Editováno: , autor: mp390
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto si neodpustím ...sorry.. ale na tej vašej diaľnici je niekedy dosť aj 120. Takže nechápem tie rýchlosti udávané. Vlastne každú chvíľu sa tu niekto z CZ hrdí 200 km/h. .. mne teda tiež kedysi bolo 20, ale neverím, že ste všetci ešte v tom veku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

D5 je pěkně rovná a povrch taky dobrý. Zdá se mi, že 150 je nutnost na splynutí s provozem, holt se musí rychleji, aby ses vůbec dostal do levého pruhu, jinak nemáš šanci.

 

Čísla, která jsem uvedl rozhodně nejsou nějaké chlubení se, jen jako podklad pro čísla spotřeby. Protože ty úžasné spotřeby typu 5,5 litrů na dálnici, co tu někteří uvádíte, nejsou reálné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mp390 ..na to som práve narážal, že u Vás sa jazdí týmto štýlom. No a keďže kvôli rozbitej ceste je pravý nepoužiteľný, všetci valíte 150 v ľavom, to poznám. Úsek Plzeň-Praha nepoznám, ale ak je ok, nevidím dôvod valiť. Presne ako píše standavfr, dialničná spotreba tu udávaná je reálna, ak jazdíš predpisovo. Moja posledná spotreba po dialnici bola 5,3 (100 km úsek, 120-140 km/h). Ak sa nepresiahne 120ka, tak bol výsledok 4,9 litra. Plný kufor, dvaja dospelý a dieťa.
Mimochodom... spomínaný úsek dialnice jazdím roky a či som kedysi valil 140-150, alebo teraz okolo 120, tak výsledný rozdiel je doslova pár minút, takže ak nejdem skutočne dlhú štreku, tak nemá zmysel valiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Armyk: třeba D8 od Ústí na hranice a pak navazující německá A17 je nová, široká, téměř rovná a s minimem provozu (pá/ne podvečer), to samé úsek cca od Roudnice do Lovosic. Stejně tak fungl nový úsek D3 od Votic do Veselí. Tam jsem si připadal, že lidstvo vymřelo a zůstal jsem jen já sám... :kol-48:  

D5 jsem osobně ještě nejel, ale od Plzně na Rozvadov je taky široká, rovná, přehledná. Tam si těch 150-160 umím představit. Já to zkusil zatím jen v Německu, v úsecích kde je to povolené. Tím chci jenom říct, že dálnice v ČR není jen "slavná" D1/D2 :kol-142:

(Pardon za OT, příště už jen ke spotřebě...)

Editováno: , autor: epo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motor mě nepřestává udivovat co se týče spotřeby při klidnější jízdě.

 

Toto lze v pohodě dosáhnou celkem nechtěně jízdou cca 1/2 silnice první třídy se silným, ale plynulým provozem (80-100 km/h) a 1/2 dálnicí (115-130). Je pravda, že jsem nechvátal, naprosté minimum předjíždění, prostě to nemělo cenu. Ale po strašně dlouhé době jsem v neděli projel kolem Benešova bez zastavení :-)

 

post-92594-0-53087300-1441174670_thumb.j

 

Na druhou stranu, umím ty litry a desetiny na podobně dlouhé cestě prohodit, stačí "trošku" rychlejší jízda po DE dálnicích.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja pridam jednu strizlivejsi, aby nevznikl zase nejaky flame ;-)

Odpovida to trase Agip Varvazov (D8 Usti - tankovani do plne) - Dresden (dalnice max 150, ale jsou tam useky 120, 100, 80) - Oehna, Flaeming Skate (okreska 100, 70 + vesnice 50/30); jeden kratky prejezd na miste a zpatecni cesta do Prahy (okresky + dalnice od Drazdan do Prahy). V Nemecku jsem jel max 150-160, v CZ 130.

post-94314-0-20113300-1441182576_thumb.j

Editováno: , autor: epo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak ja pridam tiez par spotrieb ;)

Prva; cesta do Ba, vacsinou predpisova,sem tam predbiehanie 140-150, vacsinou 130,115,90.

post-93332-0-36476200-1441467993_thumb.j

Dalsia,cesta k priatelke z prace, tiez predpisovo do 100/110 pri obiehani na okreskach

post-93332-0-08405900-1441469137_thumb.j

A posledne Dlhodobo a Od tankovania

post-93332-0-65716500-1441469210_thumb.j

post-93332-0-72143500-1441469214_thumb.j

Vzdy to zalezi od plynulosti jazdy a kolko aut je na vozovke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prečo by si robil srandu? Ved ide aj o to, aký úsek ide. Ja na 130km, kedy 100 je po diaľnici, som poslednú cestu išiel 115-140 a priemer bol 96km/h. Ak sa aj niekto pozrie na tu spomínanú 200ku, koľko asi km ňou pôjde a ako to ovplyvní priemernú rýchlosť na danom úseku? Nech to žere chvíľkovo aj 20 litrov, je to v priemere zanedbateľné. Pravidelne tiež jazdím priemer podobný a skôr nižší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach zase nejaky hater ma chut sa navazat... tiez som tam mal dopisat ze nie cela cesta je po dialnici,ale kto tu bude chodit na dialnicu a niekde zastavi a potom vystartuje??? a aj tak sa ti to pocitadlo nezresetuje a nezacne ti merat presne od startu zakazdym ked vypnes motor. Takze je tam zaratana aj cesta na tu dialnicu co je asi 24 km. Takze tolko  :kol-31:  :kol-46:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Dialničná" spotreba s prevýšením +250m môže vypadať aj takto:

post-8574-0-00844400-1441550376_thumb.jp

Hoci platím za diaľničnú známku rovnako ako osoby s trvalým pobytom v Bratislave, potrebujem prejsť 45 km okreskami a cez cca 5 obcí, potom môžem tých 20km po diaľnici valiť 140+ a výslednú spotrebu to príliš neovplyvní......... v okruhu cca 45 km totiž nie je okolo žiadna diaľnica.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozrejme sa dá nulovať za jazdy, ale to ma teda nikdy nenapadlo. Zaujíma ma výsledok na mojej trase a tak si porovnávam všetky autá. Má to potom rovnakú výpovednú hodnotu. Alebo si ozaj všetci nulujete spotrebu napr. pri výjazde z poslednej obce? Nevidím v tom problém, keď niekto uvedie priemernú rýchlosť, dĺžku trasy a cestovné rýchlosti a uvedie výsledok.
Asi je to vec uhla pohľadu, pre koho je čo dôležité.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak většinu lidí asi spíš zajímá průměr na jejich obvyklé trase nebo štrece, kterou zrovna jeli. A to asi ve většině případů nebude jen čistě dálnice a non-stop 130 nebo 160 km/h...? Většinou je potřeba odněkud vyjet, nějak se na tu dálnici dostat, zpravidla jsou na té dálnici nějaká omezeni, pak se musí zase sjet a projet třeba kus po okreskách proložených vesnicemi nebo další město...

Taky asi bude jiná spotřeba ve 130ti na rovince, z kopečka nebo do kopce...

Mně třeba stačí ke spokojenosti vědět, že včerejší trasa Tábor-Praha (tj. 2x kus dálnice s omezovačem na 130 + 10km kolona u Benešova + průjezd Prahou) bylo za 5.4l průměrných. Normální jízda ve 2 s plným kufrem z bodu A do bodu B v provozu tempem, jaké podmínky v daných úsecích umožňovaly. Být tam 6.7, 7.8 nebo 8.5, tak si asi říkám, že to auto nějak moc žere. Takhle k tomu nemám důvod  :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...