Přejít na obsah

spotřeba paliva 1.2 TSI 66-81kw


Majký

Doporučené příspěvky

No páni, keďže pravdepodobne čakáte na odpoveď, prichádzam s ňou. Zašiel som do servisu včera a bol som s chlapom zo servisu natankovať. Dojazd som mal 20km. Vystúpil a šiel sa pozrieť. Akonáhle som natankoval 15 litrov cvakla pištoľ. Skoro mu oči vypadli, keď som skúšal tankovať ďalej ale nešlo. Potom sadol do auta a stlačil štartovacie tlačidlo. Ku podivu, nádrž bola plná. Tak som zaplatil a vrátili sme sa do servisu. Auto si zobrali okamžite (aj napriek tomu, že tam mali iné autá na opravu). Po hodine a pol mi volali nech si prídem po auto. Keďže nemal veľa času a rozprával veľmi rýchlo pochopil som nasledovné ... Nejakým spôsobom bol poškodený plavák a zariadenie, ktoré meria spotrebu a počíta dojazd. Plavák mi vymenili a cez počítač prepálili software v aute. Pýtal som sa ho či teda nádrž bola naozaj plná a povedal, že nie. Bola naplnená do polovice. Ako je možné, že teda cvakla pištoľ ? To mi vysvetliť nevedel a následne sadol do auta, že mám ísť na najbližšiu benzínku rýchlo natankovať. Čuduj sa svetu natankoval som do prvého cvaknutia 44 litrov benzínu. Nádrž je plná, prešiel som už 50km a stále sa ručička nepohla. Dlhodobá spotreba je stále 6,3l (nenuloval som ju a povedal, že tieto údaje ostali nedotknuté). Od tankovania ukazuje už ale 8,4 a od štartu som mal ráno 9,5 (čiže konečne ukazuje reálnu spotrebu). K spotrebe sa mi vyjadril, že nech sa neurazím ale pravdepodobne na tom jazdím ako babka o paličke. Že mu mám aj stúpiť a prevertať to po diaľnici sem tam, kým sa poriadne nezabehne motor. Všetok včera natankovaný benzín mi preplatili a za servis som neplatil nič (predsalen je auto v záruke). Ak by spotreba do týždňa až dvoch neklesla aspoň na 7 rovných litrov tak sa mám zastaviť v servise a budem uprednostnený. Takže zatiaľ som spokojný uvidíme ako to pôjde s tou spotrebou ďalej. Hlavne by ma zaujímalo prečo cvakala pištoľ a už necvaká (aspoň včera po servise necvakla kým nebola nádrž plná). Alebo problém vedel ale ho opravil a nepriznal. Ktovie. Jednoznačne je to pre mňa skúsenosť keďže mám len 20 rokov a prvé NOVÉ auto.

Ďakujem všetkým za pomoc a rady. Budem informovať ak by sa niečo stalo, zmenilo

EDIT: Dojazd už pri plnej nádrži ukazuje od 690km do 710km

 

 

 

Podle měl jsi taky problem s ovzdušeni. Tobe v nádrže zbíraly se vypary co dalvalo tlak a cvukal pistole.

V poslednim autě měl problem s ovzdušeni. Bylo takhle že ukazatel ukazal mi polovičku i oopravdu u nádrže bylo min. až 5L. Napadlo mě něco takového, lil jsem malym ciurkem a možna bylo vic nalit k nádrže. Občas se udavalo videt benzin - pod sám korek.

PP počitá od 10L k niže nebo vyše.

Oprava ovzdušeni je draha a bere moc času. Dělej jsi vše aby jsi měl spravné ovzdušeni. Když máš zničené ovzdušeni to spotřebu budeš mit z kosmosu :) . Bo nikdy neviš kolik benzinu máš u nádrže.

Mi největši dojezd ukazal to bylo 890 km, zakladně je 720 - 780 km na plné nadrže.

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj příspěvek s fotkou!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

BB - Zvolen - Blava - Brno - Pha

 

snazil jsem se drzet 130 dle navigace, kde to jen slo, ale stejne jsme si postali asi pul hodiny nekde u Bitese v kolone :(

 

U Nitry jsem do toho nalil plnou nadrz MaxxMotion 95 za nekrestanskych 1,4 eur/l tak jsem zvedavej na ty vykony :D

post-94314-0-42023600-1464595206_thumb.j

Editováno: , autor: epo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som vcera isiel BB - ZV - ZM (dialnica) - NZ (okresky)

po dialnici pri 132km/hod na tempomate mi to islo za 6,2L a potom ked som zliezol z dialnice tak som celkovu spotrebu dal na 5,8L. Za 150km jazdy.

 

Najazdene mam cca 1200km a v aute boli dvaja dospeli, jedno dieta, kocik a plny kufor :)

Takze zatial spokojnost so spotrebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Co se týče obsahu nádrže všude udávají 45 litrů. Mě se podařilo natankovat 48,5 l. Pak se mi ale ručka palivoměru nehla od maxima asi 200 km. Jinak mám zatím dlouhodobou spotřebu 5,7 l. 60% je jízda po městě. Mimo město lze celkem bez problémů zajet při svižnější jízdě za 5l/100km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A takhle je to ve skutečnosti:

 

Při tankování paliva musí být dodržen postup uvedený v návodu k obsluze vozidla. › Zasuňte čerpací pistoli do hrdla palivové nádrže až na doraz a začněte čerpat. Při prvním vypnutí čerpací pistole je palivová nádrž naplněná » .

 
■ Palivová nádrž je naplněná při prvním vypnutí správně používané automatické čerpací pistole. Nepokračujte dále v doplňování paliva.
 

Objemy bezpečnostního prostoru nádrže (odvzdušňovacích komor a nalévacího hrdla) činí navíc až 22 litrů ke jmenovitému objemu nádrže. V případě přečerpání jmenovitého objemu nádrže a tím plnění objemu bezpečnostního prostoru nádrže (odvzdušňovacích komor a nalévacího hrdla) palivem odmítá ŠKODA odpovědnost za škodu.

 

Objem palivové nádrže FIII je asi 45 l, z toho asi 7 l jako rezerva.

 

https://www.cmi.cz/sites/all/files/public/download/5078-ID-C%2005_2015.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trasa Presov (SK) Krosno (PL) spolu 240 km, profil trate hore dole. Cesta tam dvaja ľudia, cesta spat plus plný kufor, plná nádrž plus 40 litrov do bandasiek pred hranicami. Rýchlosť predpisova obec 55 mimo 90. Motor 66 kw. Najazdené 2000 km. Spotreba 4.5 l. Cestou mi tam niekde zasvietilo aj 4,3 ale nesledoval som to každý kilometer.

post-4420-0-46764600-1464979620_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se teď daří jezdit s hodně nízkou spotřebou poslední nádrž 5,3l/100km , dlouhodobá 5,5 a to jezdím delší ale i krátké trasy ( jen nákup a tak ) Včera jsem jel z benešova do prahy se zapnutou klimou za 4,6 to je paráda když ta klima ještě něco přidá. Sice jsem jel sám a i skoro prázdný kufr ale normální styl jízdy žádný plazení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BB - Zvolen - Blava - Brno - Pha

 

snazil jsem se drzet 130 dle navigace, kde to jen slo, ale stejne jsme si postali asi pul hodiny nekde u Bitese v kolone :(

 

U Nitry jsem do toho nalil plnou nadrz MaxxMotion 95 za nekrestanskych 1,4 eur/l tak jsem zvedavej na ty vykony :D

 

Ja som minule natankoval na Shellke 100vku a neviem, nejak som nepostrehol navýšenie výkonu :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To půjdeš se spotřebou ještě níže. My jsme se moc neloudali.Jeli jsme dvě auta.Já fabkou a kamarád Octavii 2012,2.0 TDI CR,DSG.To je auto na polykání kilometrů. Já jsem vedl to jsem měl 4.7 až 4.8 No a pak vedl on a nechtěl slevit.A bylo z toho tech 5.Luxusní ale je dojezd.Součtem nájezdu a dojezdu 1050.Vždycky jsem měl diesely,ale z motoru Tsi jsem mile překvapen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já patřím k těm řidičům, kteří jezdí spíš na spotřebu, ale trasu Ostrava - Litvínov, přes Brno i přes Hradec (cca 500km jedna cesta) se mi povedlo vždy zajet okolo 5,4 l/100. Sice jsem po dálnici jezdil 140-150, pod 130 ne, ale na spotřebu pod 5 při takové rychlosti a obsazeném autě 3 osoby+kufr jsem se vážně nedostal. Tím neříkám, že to nejde, na spotřebu jsem nehleděl, pokud bych se na ni měl zaměřit, tak se těch 5 dá zajet při dlouhé jízdě rozumnou rychlostí, ale kolem 150 km/h už si to auto řekne o větší přísun paliva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To půjdeš se spotřebou ještě níže. My jsme se moc neloudali.Jeli jsme dvě auta.Já fabkou a kamarád Octavii 2012,2.0 TDI CR,DSG.To je auto na polykání kilometrů. Já jsem vedl to jsem měl 4.7 až 4.8 No a pak vedl on a nechtěl slevit.A bylo z toho tech 5.Luxusní ale je dojezd.Součtem nájezdu a dojezdu 1050.Vždycky jsem měl diesely,ale z motoru Tsi jsem mile překvapen.

Tos musel je 70kou aspoň 300km aby ti ukázalo ne?? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to bych chtěl vědět, jakým zázrakem zapnutý S/S snižuje spotřebu za jízdy bez zastavení. To je nějaký nesmysl. I kdyby na tom něco bylo, tak bys musel srovnat dvě identické jízdy za naprosto shodných podmínek - jedna se zapnutým a druhá s vypnutým S/S. A to se ti stejně nepodaří. Různých pohádek o spotřebách bez pořádných důkazů už je tady na celém foru docela dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes malá projížďka. Jeto po výměně oleje. Mix 35 km D1, zbytek 1,2,3 třída. Sám a tak zábava při výjezdech z obcí a do kopců a zatáčky, i 180 tam bylo.  V nádrži mix cca 20l 95 Nitro+ a 30l Racing 100. Apropo obráceně tam včera víc po D1 100km a pak 1,2,3 Za rovných 6 pří 86km/h

 

post-13005-0-30075500-1465656785_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, to ja mel dneska Humpolec - D1 (pestrou paletou rychlosti - i nula tam chvíli byla :D ) - Praha za nudných 5.8l. Palubák ukazuje dlouhodobou rovných 6. a podle Spritmonitor za poslední tankování 5.43l Tak nevím...

Jinak v pátek jsem se už taky přehoupnul přes 20tis :)

PS: jo, jel jsem s koly za zadkem...

Editováno: , autor: epo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...