Přejít na obsah

spotřeba paliva 1.2 TSI 66-81kw


Majký

Doporučené příspěvky

tomas89: Mám to podobný. Na delší trasy - v pohodě jízda po okreskách jsem se dostal i na 4,9l. Když si chci občas užít a přišlápnu to, tak okolo těch 6ti litrů. Dlouhodobě tak těch 5,8-5,9. Zato poskakování po Praze není problém 8 litrů. Naštěstí se centru vyhýbám a nemusím tam pravidelně... Za mně spokojenost! :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Efectu 95 jsem zatím nejel, ale na Vervu 100 jsem teď projel 3 nádrže.

Moje pozorování:

- ještě na zimních gumách se mi razantně snížila spotřeba, asi o půl litru. I při vyšší ceně jsem jezdil levněji.

- pak jsem přezul na letní (v AS) a s radostí čekal další snížení. Ale naopak. Průměrná spotřeba se zvýšila tak, že byla teď v dubnu o 2 deci vyšší než v zimě při - 10. Při stejných jízdách po městě o 1-2 litry! Auto bylo líné jak lemra.

- změřil jsem tlak v pneu a bylo tam 1,9-2.1 . A bylo jasno. V AS se na to vykašlali, jen ta kola po zimě nasadili a ahoj, žádná kontrola. Tak jsem o víkendu dofoukal na 2.7 a auto krásně obživlo. Včera spotřeba 2x75 km jen po dálnici kolem 120 km/h tam 5.5, zpět 5.0 l/100km.

 

Takže v zimě na N95 + zimní průměr 5.8, na jaře Verva + podhuš.pneu 6.1, + po dofoukání 5.2 l.

Je ale fakt, že 3 nádrže zas není tolik, aby se ta čísla dala brát jednoznačně. Spíše jen jako vodítko.

Dnes právě přemýšlím, jestli vzít Vervu nebo Efectu. Asi ji zkusím. A pro jistotu přikápnu trochu VIFky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On ‎21‎.‎04‎.‎2017 at 11:11 AM, Jara-i said:

tomas89: Mám to podobný. Na delší trasy - v pohodě jízda po okreskách jsem se dostal i na 4,9l. Když si chci občas užít a přišlápnu to, tak okolo těch 6ti litrů. Dlouhodobě tak těch 5,8-5,9. Zato poskakování po Praze není problém 8 litrů. Naštěstí se centru vyhýbám a nemusím tam pravidelně... Za mně spokojenost! :-)

Tak to já si taky nestěžuji, :-)když bych  chtěl se dostat třeba na 5 litrů, to bych musel jet po dálnici 100 :-D a to se mi moc nechce :-D :-D ale jinak naprostá spokojenost. na nádrž jsem najel i přes 700 km. Takže super

Editováno: , autor: tomas89
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu muset zacit taky jezdit pohodove :-)

Rostock-Pha, vsechno dalnice obcas neomezene, ale drzel jsem se svych "pohodovych" 136 na tempomat. Hnusne celou cestu, vitr a kola za zadkem. Sice nemam vyslednou fotku, ale MaxiDot ukazoval ke konci prumer 7l..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak včera Ostrava-Horní Bečva po dálnici (110km/h) přes Ostravici, hory, 500m převýšení, 2x65 km tam a zpátky : tam 4.6 l , zpět 4.0 l.  Trasa

V sobotu Ova-Příbor a zpět 2x24km 3.9l.  Trasa

Průměr od načerpání za poslední týden a necelých 300 km vč. denních cest do práce po městě 2x9km  - 4.8 l Efecta 95. Dlouhodobý mám silně zkreslený měsíčním ježděním na podhuštené pneu, proto jej neuvádím (5.4), neustále průběžně klesá.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obdivujem ľudí, ktorí dokážu ísť po diaľnici 110km/h.. :D

 

Včera som tiež mal výlet 2x65km po rovinatých cestách I. triedy... cesta tam 5,3l, ale cesta späť 5,5l, keďže už bola "povíkendová" špička a trebalo viac obiehať. Keby na ceste nebol jeden horský priechod Soroška, bolo by to asi o 0,2l menej.... a ak by na zadnom sedadle nesedela mamička, bolo by to možno o 0,2l-0,5l viac.. :D

 

Šiel som tempom väčšiny, čiže tempomat 100-105km/h.

 

Na starej F1 1.4MPI 50kW som túto istú trasu rovnakým tempom dával za 6,5-7l..

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem ci to patri sem, ale snazil som sa to aj nejako vyhladavat, no nic som nenasiel.....mate niekto otestovane/odskusane ze kolko km sa da  este bezpecne priblizne prejazdit ked svieti dojazd 0km? je mi jasne ze tam je nejaka rezerverva, urcite to nebude tak ze to padne na 0km a zrazu auto zastane. kamos kupoval cca pred 5 rokmi seat ibizu a tam mu predajca povedal ze dojazd na 0km je este cca 30km....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zalezi jakou trasu a jakym stylem s tim dojezdem 0 pojedes...

Na dalnici jsem s tim dal asi 10km a podle tankovani tam taky jeste tak ten pullitr byl.

Tahnul jsem se ale pomalu uz 80kou a pulkama mohl cvakat drat. Lepsi nabrat vcas. Jsou krajiny, kde bys k benzince uz dojet nemusel ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...