Přejít na obsah

spotřeba paliva 1.2 TSI 66-81kw


Majký

Doporučené příspěvky

No ale tým pádom tých 80% si nemôžeš písať ako cestu po diaľnici, ale iba ako bežné okresky.. a to už sa tá spotreba dá ako tak pochopiť.. ;)

 

..aj keď ja to ani tak nechápem, ja som ešte asi nikdy nemal spotrebu Od štartu pod 5l. Môj priemer spotrieb "Od natankovania" mi od 1.3.2017 vychádza na 6,56l.. spotreba za toto obdobie vyrátaná podľa mojich výpočtov na základe natankovaných litrov je 6,6l. Ak by som však bral spotrebu od prvého tankovania 28.9.2016, tá je 6,8l. Čiže trend mám dobrý. :) Jazdím 80% mesto..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@brrrrm tak ono je tiez rozdiel mesto a mesto... tak ako si pisal aj o tej dialnici... Ja prevazne tiez chodim mesto... (z roboty do roboty) idem priamo z centra po vypadovke cca 5km (stale som v meste) a potom 1km  medzi obcami a opotom 2km dedina... keby som to nad tym uvazoval neak empiricky filozoficky a pod. tak mozno co sa tyka mestskej premavky idem tak 2km. Ale potom staci, ked prdomnou 3-4 krat po ceste odbocuju auta nakladiaky, alebo chytis MHD a zastavi to celu premavku az sa spravi mensia kolona, namiesto 3 zelenych mam 3 cervene na semaforoch po ceste. Zapcha sa cesta smerom do nemocnice a spotreba je cista katastrofa. A to ked clovek zacne echt behat po nakupnych centrach. - to je to pravé mesto :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stvrtok pred statnym sviatkom okresky, obchadzky, motanie sa po meste

IMG_20171116_192346.thumb.jpg.c87e9cd0fdf7f7a61e6fbeac46d8a75f.jpg

 

Piatok vylet Krosno, PL. Cesta tam obchadzka kvoli opravam cesty, vratane asi 15 minutoveho polopohynania v kolone

IMG_20171117_094603.thumb.jpg.89ddf4439655ab6be73b9edce0c36203.jpg

 

Cesta z PL domov, dazd

IMG_20171117_165251.thumb.jpg.c9365f81d2b0d15b3de0b4bf29b836f4.jpg

 

Cesta z roboty, obchvat a dialnica a mesto

IMG_20171118_223816.thumb.jpg.8e022f85de1580b65b195972e979d5c6.jpg

 

Od stvrtka asi 450-500km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak já taky updatnu svoji spotřebu. Momentálně dlouhodobá spotřeba od posledního promazání někdy v 5 000 km (nyní cca 7 700 km) je 4.9 l/100km. Jezdím tak 50% dálnice (v IG-L 100 km/h, mimo 120 km/h) a 50% okresky. Nejčastěji jezdím do hor s převýšením cca 1000 m na cca 100 km trasy. Teď, co jsou teploty už pod nulou (dnes konkrétně -5 °C dole) jezdím "do kopce" za 6 a z kopce za necelých 5. Průměrná spotřeba podle PP na cestu tam a zpět teď v zimě 5.4 l/100 km.

Za mě naprostá spokojenost :-).

Čeká mě teď přes 700 km domů (celou dobu asi povalím po dálnici, s výjimkou toho úseku od cca Vídně po cca Brno), tak uvidím. Posledně jsem to jel za 5.7, tak jsem zvědavý, jak to bude v zimě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj dotaz souvisí jak se spotřebou, tak hlavně se stylem jízdy s tímto motorem. V diskuzi jsem pročetl pár příspěvků, jak turbo "kopne" od 1700 otáček, jak jezdit kolem 1400 otáček apod. Opravdu nemám pocit, že by motor byl nějak výrazně živý kolem 1400 otáček a už vůbec si nemyslím, že turbo má takový "dosedačkyzatlačující" zátah kolem 1700. Chápu, že je spousta lidí, co řeší spotřebu a snaží se vejít pod 5 litrů, ale... To bych musel přeřazovat už někde na 1800 otáčkách a v podstatě to jen tak lechtat.

Osobně jezdím s dlouhodobou v létě kolem 5,5 (denně 20 km přivaděč cca 110km/h + dalších 20km vesnice a silnice 2.třídy) a v zimě 6,4 l/100km

Trochu to auto nechám rozjet a řadím 1-2-3 někde kolem 3000ot. Pak samozřejmě 4-5-6 už při nižších otáčkách, když už auto jede.

Ale je tu vážně někdo takový, kdo se rozjíždí tím popisovaným stylem 1800 otáček a dost?  A může říct, že tento styl považuje za dynamickou jízdu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

1.2 TSI 66kw, najazdených 16 xxx, dlhodobý priemer 5,805l/100km.

 

Udaj pekny, aspon teda ja som spokojny, ale nie je to pre mna nejak zvlast dolezite...

 

Akurat som sa s jednym znamym o spotrebue mojho auta rozpraval a hovoril, ze super, on jazdi na diesli (sice vacsom aute) za priemer cez 7l... Tak nejak sme sa ale zhodli, ze dolezitejsie ako spotreba je spolahlivost. Neviem preco by som sa mal za kadzu cenu hnat za spotrebiu napr. pod 5l, ked to auto tym trpi.

Editováno: , autor: FFA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, zabojnikfilip napsal:

Já mám po 45tkm průměrnou spotřebu 5.6l. Auto jsem kupoval nové a vše najel sám. Všechno krátké trasy okolo 14km.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 

Mam najeto 10tis, auto staré rok, kupované jako nové. Denně jezdím 10km-12km a spotřeba se furt drží na 5.9.l. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...