Přejít na obsah

spotřeba paliva 1.2 TSI 66-81kw


Majký

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Tak mě teda překvapila ta průměrná rychlost, to bych tipnul tak na jízdní kolo:).

IMG_0483.JPG

dopl: Nějak mi do toho nesedí loni Chorvatsko. Ve třech dospělých, naložený kufr, 2500km, 90% dálnice, tempomat na 130. Přijel jsem domů s 5,6l/100km. Spíš si tu lidi stěžují, že jim to na dálnicích a naložené žere nejvíc.

Asi budu muset jezdit víc na dovolenou, než do práce. 

 

 

Editováno: , autor: Galaxy64
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn. Staci vitr v zadech nebo proti a jsou to uplne jina cisla. Taky clovek nejdede celou tu streku konstantne ani s tempomatem. Obcas zpomalovacky a rozjizdeni, obcas tomu prislapne, kdyz je potreba vyklidit pruh, obcas omezeni rychlosti, apod. Taky HB ma jinou aerodynamiku nez Combi, a je lehci sama o sobe. Do toho ruzne gumy, sirka kol... jinak je celkem rozdil drzet tempomatem 130 nebo 140. 2800 vs 3000 otacek pri 1.2 81kw na 6ku a udela to treba 0.2l/100 rozdil, co jsem tak pozoroval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 4/3/2018 at 8:10 PM, Galaxy64 said:

Jsem z kopcovitého kraje

 

Jsem taky z "kopcovitého" kraje (Tyrolsko). Jezdím na pohodu a kochačku (ale nejsem brzda na dálnici) za 5.2 - 5.4 l/100 km (podle ročního období, v zimě více; 1.2 TSI, 66 kW). Nejčastěji jezdím po dálnici a okreskách, přičemž cestou tam (cca 100 km) nastoupám kolem 1200 výškových metrů a zpátky dolů :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od Telfs - West je normálně 130 :-) a tam jezdím 120 a předjíždění 130. Pak jsou už jenom nějaké ty tunely (Roppen), kde je zase stovečka. Ale to, že jezdím sám opravdu dělá svoje divy. Je však s podivem, že ve 120 při povolené 130 patřím na dálnici k těm rychlejším. Holt jiný kraj...

Ale jak jsem psal ve svém vlákně, z Innu do Olomouce jsem to zajel za nějakých 5.1 l/100 km ve dvou a zpátky za 5.6 l/100 km. Což je průměr 5.35 l/100 km. V zimě jsem jel ve třech, plný kufr z Ostravy (Brna) do Innu za 5.7 l/100 km (viz foto).

Jo a rakev si pořizovat nebudu. Zatím věřím, že ty moje vycházky přežiju ;-) 8-).

WP_20171229_19_03_51_Pro_LI.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jezdíš hornatýma trasama tak ti tu spotřebu závidím. To já jsem rád když se průměrně dostanu na 6l. Ráno než najedu na dálnici (posledních 5km) tak můžu mít i hezkých 4,5. Většinou ale +- 5 a po sjezdu cca 5,3l. Zpět domů už je to vždy 6-7 litrů záleží na brzdách provozu a tím pádem ustálené jízdy. 

 

Tohle jezdím denně tam a zpět, poslední stoupání přidá i dobrých 0,5l navíc :D

CB5C0F08-D35D-4D6C-9E05-E5F54177CFBF.thumb.jpeg.696f6f739aa58ff6db38a30452a985c7.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...
před 10 minutami, Martab napsal:

A jaké jezdíš trasy? A zkusil bych na to trochu víc šlapat, ono pomalé rozjíždění v nízkých otáčkách je na spotřebu asi to nejhorší. Lepší je na to trochu "šlápnout" a třeba přeskočit jeden převod v převodovce.

Silnice 1třídy tak 50 km a pak zbytek okresky. Zkoušel sem ostřejší jízdu a už sem byl na 9l/100. U dvojkové fabie s 1.2 TSI 63 kw, kterou jsem měl před tím sem jezdil za 6.2 .a nějak sem jí nešetřil, předjíždění , prudké rozjíždění atd.. docela mě to zklamalo,tohle vědět zůstanu u staré fabky?..jinak nevím v čem může být problém

Editováno: , autor: obitch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, obitch napsal:

Zdravím, vážně nevím jak to děláte,já téměř každý den jezdím 60 km a dostanu se na průměrnou spotřebu min. 7l/100 a to opravdu ani nepředjizdim a jen lehce se dotýkám plynu

 

To musí být něco špatně nebo je chyba u tebe.

Dej si na displej momentální spotřebu a pozoruj kolik kdy to žere a jaký způsob jízdy je nejlepší.

Taky mu vždy naložím a až potom uberu...z kopce nevyřazuji pokud to není výhodnější a plachtím za nula.

Při rychlejším tempu (+20 až 30 minimálně nad limit), předjíždění, zrychlování s plachtěním něco málo nad 6 na okreskách.

Dálnice nevím, tam jsem s tím nikdy nebyl, máme to jako druhé auto.

Průměr dlouhodobě 5,7 a to většina couračky okolo komína.

Nechal bych se po té trase svést svým autem s někým, ke komu mám důvěru a uvidíš za kolik pojede...

 

 

Editováno: , autor: Čečulák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7l/100km je normálna dlhodobá priemerka, ak sa jazdí prevažne v meste a to dosť svižne... takú mám aj ja. Ale akonáhle sa človek dostane na okresné cesty, spotreba musí ísť prudko dole na 5-6l, miestami aj nižšie. Čiže tiež si myslím, že niekde musí byť chyba. Skús si prerátať spotrebu na základe dotankovania, či aj tam to tak vychádza.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...