Přejít na obsah

spotřeba paliva 1.2 TSI 66-81kw


Majký

Doporučené příspěvky

Ono vždy záleží na trase a počasí. Já jel v létě Brno - Praha po D1 za 5.4l/100km, ano, jel jsem po dálnici, ale je třeba doplnit, že v té době byla na polovině díky opravám maximální rychlost omezena na 80km/h. Jinak na dálnici to při 130 žere kolem 6-6.5l/100km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu některé příspěvky, sám jezdím po dálnici s nastavnou rychlostí 110 km/h, pokud vidím, že jsem rychlejší než vozidlo předemnou a je třeba předjíždět, tak zrychlím, po předjetí opět nastavím 110 km/h a pokračuju dál. Nikde není napsáno, že po dálnici se musí jezdit minimálně 130 km/h. Pokud vidím, že mě někdo chce předjet, nebráním mu a ani ho neomezuji, nikdy nemůžu vědět proč spěchá, ale já jsem řidič a mám zodpovědnost za rodinu v autě a když člověk hraje v autě s rodinou nějakou hru, třeba slovní fotbal nebo podobnou, tak ve 150 km/h se špatně přemýšlí - mám to vyzkoušeno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý nech si jazdí ako chce, ak neobmedzuje druhých.. ale keď niekto píše o spotrebe na diaľnici, nech doplní rýchlosť, akou sa po nej pohybuje. Keď niekde čítam o jazde po diaľnici, predstavujem si minimálnu rýchlosť 130... a nie 110. Touto rýchlosťou zvyknem jazdiť po okreskách... a po mestských obchvatoch, keď sa ráno ponáhľam do práce.. ;)

 

Po diaľnici jazdím prevažne tempomat na 140 (GPS cca 132).. a mám problém sa dostať pod 7l.. moja sledovaná trasa však je dosť kopcovitá.. na 170km úseku je rozdiel medzi najvyšším a najnižším bodom nejakých 700 výškových metrov.

Editováno: , autor: brrrrm
  • Pozitivní 5
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, los pakos napsal:

Nechápu některé příspěvky, sám jezdím po dálnici s nastavnou rychlostí 110 km/h, pokud vidím, že jsem rychlejší než vozidlo předemnou a je třeba předjíždět, tak zrychlím, po předjetí opět nastavím 110 km/h a pokračuju dál. Nikde není napsáno, že po dálnici se musí jezdit minimálně 130 km/h. Pokud vidím, že mě někdo chce předjet, nebráním mu a ani ho neomezuji, nikdy nemůžu vědět proč spěchá, ale já jsem řidič a mám zodpovědnost za rodinu v autě a když člověk hraje v autě s rodinou nějakou hru, třeba slovní fotbal nebo podobnou, tak ve 150 km/h se špatně přemýšlí - mám to vyzkoušeno.

Ty mě úplně děsíš, snad nehrajete i poker?  Pokud to hraješ aby jsi ve 110 neusnul, tak budiž, ale i tak by jsi se měl 100% věnovat jízdě a ne slovnímu fotbalu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@los pakos mne je tiez jedno kto si akou rychlostou ide, ak je to v sulade s pravidlami, alebo sa to zaokruhlene GPSkovo podoba limitom. Ja som vyjadril rozcarovanie nad pomalymi blokovacmi laveho pruhu. U nas na zapadnej D1 je este taky fenomen - neskolaudovana docasna trojprudovka z Blavy do Trnavy. To ti je kokot na kokote vo vsetkych pruhoch. Bez vynimky....

Teda okrem mna...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš hele podobnou náturu jak ta vaše náplava co si tu většina zvolila za premiéra. Všetci sů kokoti, no okrem mna samozrejme ? A mi sa nezbavite, nikdy!!! 

Ale sdílím tvůj názor na “levičáky”, to potom leze spotřeba nahoru když se k nim přiblížíš a předchozí plynulá rychlost vyšla nazmar. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@motorpower ano, jsem to ale rebel ? ale teď vážně, mě udivují i spotřeby ostatních, jezdím couračky po Ostravě po městě a mám spotřebu 5,8 při prům. rychlosti 25 km/h, mimo město jezdím za 4,5 - 5 litrů. Mám doma ještě Passata v TDI a jezdím s ním za 3,5 litrů mimo město. Prostě jsem divný, ale není třeba se divným lidem hned posmívat.

 

EDIT: zní to divně, ale jezdím primárně podle předpisů, spotřeba je druhořadá, vzhledem k mým možnostem nemám zapotřebí jezdit s nízkou spotřebou

Editováno: , autor: los pakos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když tu rozebíráte tu pomalou rychlost šetřílků...

Dnešní cesta z Rakouska.

První část asi 120km přes kopečky po okreskách, milion vesniček s křivolakými uličkami a dodržováním rychlosti tak max 60/110, už jsem tam platil, pak přes Znojmo až do Pohořelic - za tuto část spotřeba 4.5l.

Dále 200 km po dálnici rychlostí  130-170km/h, nejčastěji 140 na tempomat. Tady už spotřebu nevím, jen celkovou za celou trasu a ta je 5.3 l. A to jsem se nijak extra nesnažil, zvláště na dálnici.

Je to 6kvalt 81kW. Benzín tentokráte Tank Ono, jinak většinou Efecta, ale nevidím rozdíl.

Ten dojezd je 630 km + 180 km po dálnici od pumpy, takže při té rychlosti celkem asi 800km.

 

20190207_160323.jpg

Editováno: , autor: noaid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Diki za odpovede, Motor 1,2TSI 66kw, okey, aspon ste ma upokojili, ze to je normalna spotreba :o 

Som majitelom tejto motorizacie len par dni, tak som bol prekvapeny, kedze som bol zvyknuty zo stareho disla na spotrebu 7,5  :D  

Ano, viem... neda sa to porovnavat, 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po Praze se studeným autem a nebýt brzda provozu = 10l/ 100km (jak jsem někde slyšel: auto, které nebere aspoň 10 litrů benálu je nějaký nemocný: nechutná už mu ani pít). Jinak po dálnici a rovné silnici první třídy jezdím za 4,9 - 6l / 100km, podle toho, jak moc člověk "spěchá".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...