Přejít na obsah

spotřeba paliva 1.2 TSI 66-81kw


Majký

Doporučené příspěvky

Podívej se na stránku 44 této sekce myslím že 6-tý příspěvek od zadu. Mám tam greenscore 91. A mohu říct, že se pod greenscore 80 téměř nedostanu, samozřejmě pokud nejedím pouze Ostravou na nákupy. Mnoho lidí tady tvrdí, že na greescore nezáleží ?

Ale chce to plynulou jízdu s předvídáním. Výhodou je asi DSG, já auto rozjedu na cca 30 kmúh a stisknu přednastavený tempomat. Automat ví co chci a ryche splní požadovaný limit. Mám vyzkoušeno, že rozjed auta je rychlejší a s nižší spotřebou. Jó tempomat a DSG udělá svou práci dobře. I když lidi co DSG nemají, tak ví, že s DSG je motor podtáčen.

 

Editováno: , autor: ralff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem chvili zkoušel ten lístek sledovat kdy roste a kdy ubývá. No a od člověka co celý fórum plevelí tím jak auto vydrží 4 roky a šmitec bych nečekal že bude vědomě trápit motor. 

Pokud máš trasu z půlky jen z kopce a pak spíš roviny tak i tak se musí motor trochu potrápit aby se řádně zazelenal a výsledek byl za 96.

A potom jsem už raději začal dodržovat bod 4. tím, že jsem přestal sledovat co to po mě chce abych se více věnoval řízení, začal jsem pohybovat autem abych nikoho neomezoval a zbytečně tak nezpůsoboval nebezpečné situace díky předjíždění ostatních. No a po příjezdu domů krásných 64 ? Ale z práce to mám stále do kopce. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

800AE16B-8FE5-4448-86BB-53DD5E6AFAE2.thumb.jpeg.ebb1d05b658454921d49320b4dfe72f5.jpeg

Dá se i za míň :D pokud to člověk nehoní jak blázen, 100-105 okreska a 120 dálnice. 

Jinak dlouhodobě jsem na tom kolem 5,2 jezdím hodně ve městě. 

Kdyz si člověk chce užít na dálnici a trosku tomu šlápne na krk, tak je tam za 5,8 max, což je výborná hodnota. 

Tankuji verva 100 + vifina

F3 1,2 tsi 81 kw

necekal jsem, ze mě tohle auto takhle překvapí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, Pawouk napsal:

160-170 km/h za 5,8? No to určitě.

Pokud to chcete vidět není problém, až příště pojedu přidám fotku, když pořad nedržíte plyn jak blázen, tak to jde. 

Je jasné, že záleží na terénu dálnice, můj úsek je z Veselí nad Lužnicí do Tábora. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Pawouk napsal:

Aby bylo jasno - je to úsek cca 25 km, pokud pojedeš uvedenou rychlostí dle tachometru, tak za tu dobu a ujetou trasu tedy musíš mít průměrnou rychlost přes 150 km/h. Tak to chci vidět.

Jezdím z Jindřichova Hradce, což je dalších 25 km, bavili jsme se o jízdě na dálnici, tak jsem to směřoval k dálnici.  Ovšem není problém Vám fotku poslat. 

Kdyz nedrzite plyn stále na podlaze, a do kopce lehce upustíte a zkopce rychlost naberete. 

Ovsem Vám fotku pošlu. Nevím proč píšete tak agresivně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Bezprostředně předcházející příspěvek se necituje - viz pravidla fora.

2. Píšu normálně, na podobné nesmysly o spotřebách jsem za ty roky poněkud alergický a už začínáš kličkovat - mě nezajímá, že jedeš z J.Hradce (tam žádná dálnice nevede), sám jsi výše tvrdil, že když tomu trošku (?) šlápneš za krk na dálnici rychlostí 160-170 km/h, máš spotřebu 5,8 litru. Tak to buď zkoriguj, anebo prokaž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Průměrná rychlost byla kolem 120. Jak jsem již říkal moje cesta vede z JH (25km) a pak dálnice do Tábora (25km) a jak se říká, je potřeba vypálit saze z motoru, tak jsem to vypálil. Proto to sem píšu, protože mě spotřeba opravdu velmi překvapila. Nemám důvod lhát. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viden-Praha "jihem" pres Horn, Trebon, D3 a D1. V jednom cloveku a rychlostech 100-120 v AT, 90-110 u nas a 140 na dalnici tempomat. Ono i tak prumer nic moc, kvuli tem vesnickam s 30-50 a ruznym 70-80 zpomalenim po ceste... Urcite by se tu nasli ekoborci, co by to dali za 5.2l... :-)

IMG_20190620_065927.thumb.jpg.dfd05cfcc4a4691056d97f38bbeb72f1.jpg

Editováno: , autor: epo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje šetření paliva vždy skončí jen v hlavě, protože noha si jede svou ?

Začátek letní sezony vždy navnadí klesající tendencí oproti zimě, bohužel s každou uzavírkou a každodenníma kolonama vždy přijde studená sprcha. 

Já mám dost výškově členitou trasu a max dlouhodobý průměr kam se dokážu dostat je 5,8. Momentálně 6,3. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...