Přejít na obsah

spotřeba paliva 1.2 TSI 66-81kw


Majký

Doporučené příspěvky

Eco lísteček se u mě blíží k maximu pouze při rychlostech do 82 km/h a zařazeném doporučeném stupni nehledě na spotřebu-stoupání vs klesání (zkoušel jsem se speedlimiterem). Při rychlejší jízdě už nepřibývá ať jede člověk sebeplynuleji. Takže jestli chce někdo co nejvíc eco, tak musí řadit podle ukazatele a jet maximálně 82..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak patřím mezi ty naivní, to co lidstvo vyprodukovalo během své existence, zvládne běžná sopka za 10minut provozu. A co se týká Grety, už aby jí někdo pořádně vojel, aby přišla na jiné myšlenky. Poslední její "nápad" je, že si nebude kupovat nové šaty. Už jí evidentně milují i v módním průmyslu.  Už abych se zásobil, neroste vám někomu na zahradě zdravý javor?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se jedná o horkou erupci tak ano, pokud jde dýmení jako bylo na Islandu, t.j. špatné hoření je to takto. Též to není z mé hlavy, psal to nějaký německý vědec. Zrovna 1.2 TSI nejsou nějaké eko motory, ale malé nafťáky by byly dobré, ze city go v litrové naftě by nebyl takový zisk jako třeba z SQ7. To že taháš 2t. navíc nezachrání ani OK motor, ani případný elektromotor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
On 1/6/2021 at 9:57 AM, Martin Másilko said:

S tou sopkou bych to neviděl tak růžově, je to častý omyl, vysvětlení: https://skepticalscience.com/arg_volcano_cz.htm

Článek, který začíná argumentačním faulem typu: "Podmořské vulkány vypustí 66 až 97 milionů tun CO2 za rok. Avšak toto množství je vyváženo uhlíkem navázaným v nově vytvořeném dnu oceánu." Se pro mě automaticky stává nedůvěryhodným. Smysl by to dávalo právě v okamžiku, kdy se do mořského dna váže přesně ten uhlík, který vypustí podmořské vulkány, bez ohledu na jeho množství. V opačném případě se jedná o demagogii jako prase.

Editováno: , autor: Johny.z
typo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zistil som zaujimavu vec, ked pri normalnej jazde do 90km/h po okreskach nepoužívam 6. rychlostny stupen, spotreba je rovnaka a niekedy aj trochu nizsia ako ked použivam aj 6. rychlostny stupeň. Dotez som si myslel ze spotreba pri rychlostiach okolo 90km/h bude nizsia na 6tke,  keďže otáčky sú nižšie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Spotřeba u aut je ožehavé téma, ale já jsem se spotřebou maximálně spokojený, pohybuji se většinou po okrskách, město a semtam dálnice. Před trojkovou fabii jsem měl dvojku v combi, motor 1.2tsi 63kW. Dlouhodobá spotřeba se pohybovala okolo 5.2l. Teď mám u trojky 66kW jsem, při stejném stylu jízdy, na 4.9l . IMG_20210812_101538.thumb.jpg.5af0148bf7893feaba631b39aef74659.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

U mna 1.2 tsi 81kw so 7stup DSG dlhodoba spotreba 6.2l... zatial najnizsia spotreba na trase dlhej vyse120 km po okreskach 4.7l ale bezne ked idem na hory po dialnici tempomat okolo 145, nalozeny spapa aj 7.4l. Co sa tyka tej priemernej spotreby asi je do istej miery ovplyvnena aj tym, ze na vylety nosim na streche truhlu, alebo bicykel...

Cakal som v priemere asi cca o pol litra nizsiu spotrebu... myslim si, ze mozno iny vodic by ju kludne vedel dosiahnut...

motor je vsak agilnejsi a pocitovo vykonnejsi ako som od tohoto auta cakal. Casto jazdime na hory a nie je problem ani s predbiehanim v stupaniach a podobne... 

Bol by som zvedavy na priemernu spotrebu inych uzivatelov pri tejto motorizacii (vratane dsg), mate skusenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 12. 2021 na 12:44, Lancelot napsal:

Mám teď dlouhodobou 7,2, u v podstatě 81kW verze (chip 66kW). Ale dávám tomu často napít na dálnici, kde jezdím 140+.

Ve městě do 8l, okresky kolem 6l.

Jezdim dalnici 145 na tempomat a dlohodoba 6l, 81kw 6st

Ale max jak 160 s tim nedavam a i to jen narazove. Okresky podle moznosti, vetsinou kolem 100

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Lancelot napsal:

Jezdím po dálnici většinou těch 160-180 a pak to už těch 8l bere, ale i tak sranda. Navíc jen 5Q, ale myslím, že to takový rozdíl už neudělá.

Ale jo, když si držím takové tempo v noci s 6q (160/170) tak to hodí mezi 7.2 a 7.6l dle profilu dalnice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...