Přejít na obsah

spotřeba paliva 1.2 TSI 66-81kw


Majký

Doporučené příspěvky

Tak já mám najeto něco kolem 700km s 1.2TSI 81kw combi. Dlouhodobá spotřeba je zatím na 5,9l na 100km. Převážná část jízdy je po okreskách, mám tam i něco po dálnici a také město. Je to zatím nekonkrétní číslo, jelikož tam mám i pokusy, kdy jsem zkoušel rychlost, akceleraci auta. Ještě jsem však netočil více jak 3500ot/min.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otazka je kolko vam tie motory vydrzia, pri spotrebe 4.3 litra si isiel v obci 60 a mimo obce 68 pri max. 1200 otackach? Dusit turbobenzin na hranici volnobeznych otacok za cenu o pol litra mensej spotreby, no neviem, vasa volba. :)

 

Este by som mal jednu prosbu, skuste porovnat spotrebu ked budete mat plne auto ludi a batoziny pri rovnakom jazdnom style, vazne by ma zaujimalo kam to az vyskoci.

Editováno: , autor: melonsvk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otazka je kolko vam tie motory vydrzia, pri spotrebe 4.3 litra si isiel v obci 60 a mimo obce 68 pri max. 1200 otackach? Dusit turbobenzin na hranici volnobeznych otacok za cenu o pol litra mensej spotreby, no neviem, vasa volba. :)

 

Este by som mal jednu prosbu, skuste porovnat spotrebu ked budete mat plne auto ludi a batoziny pri rovnakom jazdnom style, vazne by ma zaujimalo kam to az vyskoci.

 

Po městě jezdím na maximálně na čtyřku a v ten okamžik mám okamžitou spotřebu při ustálené rychlosti 2,5 litrů, to že tobě auto jezdí za víc já za to nemůžu, zkus se smířit s tím, že jsou i motory které prostě nežerou. Při rychlosti 160 km/h mi auto žere 8 litrů...přeber si to sám a neplácej něco o čem moc nevíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osmička při 160 kh/h je velmi krásná spotřeba, zvlášť když máš pětikvalt. Jo, čtverkou po městě jsem jezdil taky, motor by zvládnul i delší převod ale na tu 4. jede, má dost síly, není podtočený.

 

Zaujal mě test spotřeby, který dělali poláci. Těm fabka žere 8 už při 140 km/h. Bude to tím, že DSGéčko je žravější i přes svých 7 statečných kvaltů???

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čo som bol na testovacej jazde fabii 1.2tsi 66kw, motor studeny zohrial sa na 90°C asi tak po 1,5km a po cca 6km jazde mi svietila na PC 6,5l  na tak krátkej trase je to podľa mňa dobrý výsledok a ešte k tomu bolo -4°C, čo som tak sledoval tak pri 90kmh to bralo 4,5l na 100 takže myslím že je tam znova posun v pred, aká je skutočnosť ale neviem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osmička při 160 kh/h je velmi krásná spotřeba, zvlášť když máš pětikvalt. Jo, čtverkou po městě jsem jezdil taky, motor by zvládnul i delší převod ale na tu 4. jede, má dost síly, není podtočený.

Zaujal mě test spotřeby, který dělali poláci. Těm fabka žere 8 už při 140 km/h. Bude to tím, že DSGéčko je žravější i přes svých 7 statečných kvaltů???

Hmm zajimave, dnes jsem to schvalne vyzkousel a pri 140 mi moje auto zere cca 6,5 maximalne 7 litru. Pri 160 jsem mel okamzitou zhruba 8,2 litru.

Otazkou je kolik ma ta jejich Fabia najeto a dalsi vec ja mam 66kW s petikvaltem kde jsou delsi prevody.

Editováno: , autor: los pakos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak jsem už kdedi psal, ja tyhle economy run neuznávám, pro mě je ,,spotřeba,,to, kolik auto bere při normálním režimu.. nězajímá mě, že při rychlosti 60km to žere 3,5 litru.. prostě najet 1000km nornálním, běžným provozem a pak napsat spotřebu.. takový to najel jsem 60km a podle PP mi to bere 4 litry, to je udaj na...vno..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes s combi 81 kW převážně město se spotřebou 6,4 l. Jednalo se o zcela syrové auto (najeto jen pár km). Po zajetí motoru a v kombinovaném provozu bude spotřeba bez problému pod šest. Při klidné jízdě okreskami bude fabia jistě atakovat pětilitrovou hranici. Šestikvalt je velmi povedený. Město bez problému na 4. Při pětce už zvuk motoru uchu neladí. Za městem od 65 km/h na 5. rychlost, při 80 km/h už tradá na 6. kvalt, bez trápení motoru. Točit tyhle motory nad 2,5 tis. otáček vůbec nemá smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Videl si, že ako to vypočítal? Od oka, podľa ukazovateľa stavu nádrže. To môže mať potom reálne priemernú spotrebu od 3,9 až po nejakých 5,4 litra.

Naozaj už restante sledovať spotrebu na krátke trasy, a vôbec, podľa palubného počítača. Je tam toľko možností kde môžu vznikať nepresnosti, že rozdiel v reálnej spotrebe môže byť až liter hore alebo dole na nádrž. Pekne si odjazdite 10 tisíc km, zapisujte spotrebu a potom porovnávajte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...