Přejít na obsah

Má cenu čipovat HTP 1.2 40kW?


Milin

Doporučené příspěvky

No, jestli myslíš chiptuning, tak s tím mám zkušenosti... (Mám 1,4 s chiptuningem)

V první řadě je mi na tom simpatické, že to není až zas tak veliký zásah do motoru, a kdyby sis to náhodou někdy rozmyslel (např. z důvodu závad, životnosti atd..) motor se dá vždy ,,přečipovat´´ zpátky (nahrát původní nastavení).

Druhá věc je, že s chip tuningem se ti nejen zvýší výkon, ale motor je potom pružnější a ,,ochotněji´´ jde do vyšších otáček, ve kterých drží déle..

A myslím, že chip tuning není až zas tak drahá záležitost, oproti jiným ,,drastištějším´´ úpravám..

Rozhodně mohu jen doporučit.. určitě do toho jdi.. :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 1.2 40kw.Dočetl jsem se že se dá zvýšit výkon na 45kw.Chci se zeptat jestli to má cenu?

Ten motor ma kolem 45 jiz z vyroby, takze chip-tunning je kupovani zajice v pytly, kdy nevis, jestli skutecne vykon zvysili, nebo ti jen zvedli volnobeh a posunuli omezovac.

Pokud nechces byt napalen, tak jedine zmerit pred a po zasahu, a jestli se vykon nezvysi, tak vratit zpet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to nemam z autohitu nebo co to je.... Ja koukal na grafy z motorovych brzd...

to je hujovina Martinoslav a moze mat 45 KW podla ved mam jeden test auta ma o 12 kw viac nez ma predpisane konkretnejsie motor 1.4 16V Fabia ;):p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to nemam z autohitu nebo co to je.... Ja koukal na grafy z motorovych brzd...

to je hujovina Martinoslav a moze mat 45 KW podla ved mam jeden test auta ma o 12 kw viac nez ma predpisane konkretnejsie motor 1.4 16V Fabia ;):p

Nj ale to je něco trošku jiného...pokud teda myslíš motor 1.4 16V 55Kw....tomu už nevím kde naměřili několikrát něco okolo 63Kw... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SM neberte vazne, tam vzdycky namerej vic a fabie vzdycky vyhraje, i za 10 let.

Kdybys ho cetl tak vis, ze uz pekne dlouho nevyhrala. Proste je uz stara. Porazili ji napriklad Punto, Grande Punto, Clio, Yaris,... a spousta dalsich.

...a ze porazila napr. Chevrolet Kalos se ti zda divne? Me teda ne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, u te 12V namerili ve SM opravdu neco okolo 55kW, ale taky vim, ze to tam merili trosku jinak, jen uz si nepamatuju jak...

Oni to meri zejmena pri srovnavacich testech, takze to mereni je pomerne zajimave, protoze bez ohledu na metodiku ma vypovidaci hodnotu protoze meri nekolik aut.

Napr. z mereni Fabii 1,4 TDI 51kW, 55kW, 59kW vyplynulo, ze mezi 55 a 59 kW neni ve skutecnosti takrka zadny rozdil ve vykonu, pouze v toc. momentu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NiceOne: kdybys cetl poradne, tak vis, ze prave ve zminovanem testu by fabii stacilo, aby mela dalsi par airbagu a o jednu hvezdicku v crash testech vic a zase by byla naprosta jednicka... Takze opatrne nez vytahnes argumenty ;):p

Protoze je proste dobra :p

..ale byla posledni, takze mam pravdu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...