Jump to content

FABIA I řj airbagu

Yermen
 Share

Recommended Posts

Zdravím všechny,

koupil jsem Fabii (rv2000, SDI) se čtyřma airbagama. Svítí kontrolka airbagu, po diagnostice v autorizovaném servisu (porsche Brno) mi řekli, že tam mám jinou jednotku než by měla být. Je tam 6Q0 909 605 H, navrhli ji vyměnit za 1C0 909 605 H 008, kterou se mi nedaří sehnat. 

Dočetl jsem se na netu, že 6Q0... byly nějak vadné. Dá se s tím něco dělat? Vím, že dá nicméně fám o kódování jednotek je na netu přehršle ale nic tak nějak uceleně. Mohl by jste mi někdo v tom lehce udělat jasno, co se s těma jednotkama dá a nedá dělat?

Pokud máte někdo tuto jednotku (1C0 909 605 H 008) a byli byste ochotní ji prodat byl bych velmi vděčný, neboť v poršeti se nestyděli a chtěli za ni 10 papírů.

Nebo pokud znáte někoho, kdo se tím zabývá a eventuelně by věděl jak na to prosím pošlete kontakt

Jinak mi bylo řečeno, že zbytek airbagů je OK.

Díky moc

• 2 weeks later...

RJ ktorú tam máš je pre airbag vodiča + spolujazdca + elektricky odpalované pásy prípadne aj bočné bagy a tá 1C0 je to isté len asi novší model, podporuje rovnaké množstvo bagov ale montovala sa až od 08 2002

chybu skús zmazať a uvidíš či nabehne znova a napíš prípadne číslo chyby

tie 6Q0 jednotky mali chybu akurát v tom že staré diagnostiky VAG ich vedeli poškodiť

• 1 month later...

Zdravím, díky. Vyřešeno částečně: sehnal jsem tedy jednotku co po mě chtěli a pomohlo. Načež se ukázalo, že jsou chybné senzory příčného zrychlení, oba dva (řidič i spolujezdec). Chtějí mě ždímat dál a si řekli 3000 za každý... Takže jsem si sehnal diagnostiku a je to tam jak říkají. 

01221 - Crash Sensor Side Airbag: Driver Side (G179)
62-00 - No or Incorrect Adjustment

01222 - Crash Sensor Side Airbag: Passanger Side (G180)

62-00 - No or Incorrect Adjustment

Tvrdili, že elektrika v tom autě je namaděru. A že zprůchodnili ty dráty k tomu a že ty jsou ok. U každé z chyb je 62-00 -> No or Incorrect Ajdustment což asi znamená, že je nutné trochu kódování? Jak na to? Vaše názory? díky moc

Dále mám z VAGu measuring blocks

008 Crash sensor I (version): 1 (driver side front); 255 (passenger side front); Driver side rear: not installed; Passenger side rear: not installed

009 Crash sensor I (identification): 08 (driver side front); ** (passenger side front); Driver side rear: not installed; Passenger side rear: not installed

nalezeno dle:

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?4531094-Crash-sensor-no-or-incorrect-adjustment

Prosím o pomoc s rozklíčováním, co tedy sehnat, co s tím dále? 

Díky moc

Já mám zase tento problém : Při diagnostice / VAG 304/ scan test proběhne normálně,všechny ŘJ diagnostika najde,jenom když se má spojit s adresou 15 /airbagy/  tak mi to napíše " Přeskoč adresu 15-Airbagy" . Mám ve voze airbag řidiče a spolujezdce.Při zapnutí klíčku mi na budíkách se normálně kontrolka bagů rozsvítí a cca po 2 sekundách zhasne.Auto nebylo nikdy bouráno.Co s tím ????

Edited by fabobo

• 3 months later...
  • 1 year later...

Zdravim, mám dotaz. Nedávno se mi rozsvítila kontrolka airbagu. Ve Vagu se mi nechce načíst jednotka airbagu, píše to "příliš mnoho chyb pro komunikaci". Kontrolka se mi rozsvítila potom, co mi praskl plast v zámku pásu, a když do něj chcu zapnout pás, tak musím zmáčknout to červený tlačítko. Ještě jsem ten den kontroloval všechny pojistky a je možný, že jsem nějakou blbě vytáhl když jsme měl otočenej klíček. Díky na případné rady

• 2 weeks later...