Přejít na obsah

Klimatizovaná schránka spolujezdce


los pakos

Doporučené příspěvky

Zdar chlapi,

od jaké výbavy má Fabia III klimatizovanou schránku před spolujezdcem nebo má Fabia III vůbec klimatizovanou schránku? Zdá se mi, že v kastlíku mám větší teplo než v interieru. Dá se to vůbec vyzkoušet za tohoto počasí nebo to musím vyzkoušet až v létě?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nene, to určitě ne, ve všech autech jsem tam měl takové kolečko, v podstatě jen výdech klimatizace, kde jsem ho mohl zavřít/nastavit "sílu"...pokud ho tam máš, pak je 100% chlazená, ale musí jet klima i pro celý interiér. V FIII jsem toto ještě nestudoval, ale bude to tak...

 

btw z katalogu Fabia III:

Schránka v přístrojové desce

Uzavíratelná odkládací schránka proti sedadlu spolujezdce Vám může při zapnuté klimatizaci chladit nápoj.

 

Tím jsme si to vyjasnili:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to ne...ale přece ti nepoběží kompresor jenom kvůli nápoji:) Zkrátka a dobře, odpověď máš, schránka s chlazením to je, ale chladí jen když obecně chladí klimatizace...

 

Pokud chceš chladný nápoj za každou cenu, pak doporučuji autochladničku:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdraec všichni,

já mě za to, že schránka spolujezdce je klimatizovaná, ale to jsem si jen myslel. Mám FIII Style ale schránka chlazení nemá což je teda na ho.no. Musím zjistit, jestli by se nadala nějak napíchnout klima do této schránky. V tomto má Škoda u mě veliký mínus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdraec všichni,

já mě za to, že schránka spolujezdce je klimatizovaná, ale to jsem si jen myslel. Mám FIII Style ale schránka chlazení nemá což je teda na ho.no. Musím zjistit, jestli by se nadala nějak napíchnout klima do této schránky. V tomto má Škoda u mě veliký mínus

Taky jsem to hledal, ale nenašel. Pokud je to pravda a není tam, tak na vrakáči koupím hadici a kolečko do kastlíku a snad to tam pujde. FI jsem měl rozebranou několikrát, tak to nebude moc velký problém. :kol-43:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A já jsem si před dvěma dny říkal, že je to asi blbej vtip, že se mi láhev ve schránce ohřívá...bral jsem jako samozřejmost, že v nejvyšší výbavě bude schránka klimatizovaná a ani mě nenapadlo pátrat.
Až teď to tady čtu...no to je další skrytý bonus...prodejce a Škodovka mě nepřestávají překvapovat :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky to moc nepobírám, holt jsem si na to zvyknul a častěji zastavím koupit něco studeného na benzínce, ledničku kvůli tomu tahat nebudu, navíc bych stejně musel vylézt a otevřít kufr, což není zrovna moc user friendly a mít cokoliv v interiéru co tam nepatří nechci.

 

Velká škoda, sice to nebylo jako z ledničky, ale na udržení příjemné teploty nápoje to bohatě stačilo.

Nebo by bylo fajn mít velkou loketku, podobně jako OIII, protože tam chladí také...

 

Jsou to takové drobnosti, podobně jako chybějící loketka vzadu, případně potah sedadel zezadu něčím lépe udržovatelným, za které by člověk klidně připlatil, ale bohužel není možnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Octavia III má, ale třeba dvojka s mechanickou klimatizací o chlazení přišla 45KT 2010. V Roomsteru mám a použil jsem asi dvakrát - ve schránce mám věci a stejně se tam nic nevejde. Ve FI jsme tu malou pod ovladačem světel nikdy nepoužili, opravdu je jenom na malou plechovku.

 

Ten potah sedadel je v OIII a myslim, že by se časem mohl objevit i pro FIII nebo Rapid, aspoň teda nevidím důvod, proč by nemoh. Loketní opěrku vzadu má paradoxně Rapid a dvojka taky nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fabia III klimatizovanou schránku nemá a ani se vůbec nedodává, takhle mi to vysvětlili ve Škodě, že někde Škoda šetřit musela, ale proč zrovna tedy to nikdo neví.

Já včera dostal v autosalonu ten silný katalog a na straně 45 je, že schránka může chladit nápoje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 10 měsíců později...
  • o 2 roky později...

nedalo mi to, a trošku som sa v tom vŕtal. bohužiaľ, zatiaľ bez výsledku.

inšpiráciou mi boli Rusi na drive2.ru:

https://www.drive2.ru/l/4441844

 

neskôr som našiel ďalšie odkazy:

https://www.drive2.ru/l/470951067819966465/

https://www.drive2.com/l/4010819/

https://www.drive2.ru/l/3866211/

 

z týchto stránok mi vyplývali 2 varianty materiálu, bohužiaľ tá vhodnejšia varianta aj pre naše modely je nedostupná:

1J2 816 311 - hadica
1J0 816 311 - ventil - Fabia
 
prichádza na rad lacnejšia verzia z Octavie:
1Z1 816 311 C - hadica
1Z0 816 355 9B9 - ventil - Octavia 2
 
IMG_20180920_184827.thumb.jpg.1881def2a7d3c28c7c103e7d1b3c438d.jpg

 

porovnanie je viditeľné aj na obrázku

 

a75220ee1456acf6d0bc1e1942b77ef9.thumb.jpg.32fa6b6411e7cfb6c38d28d8d2961e07.jpg

 

hadicu aj ventil som objednal. umiestnenie v schránke ako problém nevidím, tam mám vďaka Swing-u miesta dosť

 

IMG_20180923_154302.thumb.jpg.8b2542abe654c7f91f835737f7d6399e.jpg IMG_20180923_170820.thumb.jpg.7e731ef9913727eeb4c25c89ce6c1d32.jpg

 

horšie to je s napojením opačnej strany. do úvahy beriem výduch spolujazdca, stredný výduch, prípadne centrálny rozvod. zatiaľ som sa však nerozhodol, kde sa nabúrať aby bol dobrý prístup a aj účinnosť chladenia. v stredovom výduchu je schovaná ešte jedna klapka

 

IMG_20180923_170025.thumb.jpg.9b093b890faf6ea271670d372efdfb10.jpg IMG_20180923_170302.thumb.jpg.115e97ff5e13dcd1b697fbd6f0bba953.jpg

 

teda ak pri manuálnej klíme otočím ovládač na interiér, tak je otvorená. ak pretočím na nohy alebo čelné sklo, tak sa uzavrie. preto mám dilemu, či napojenie na výduchy bude dobrý nápad....

 

IMG_20180923_164821.thumb.jpg.25b4c799b3fa5765526c3c0869dce071.jpg IMG_20180923_164824.thumb.jpg.8daefa4ce527870e3c3d89729ad74b04.jpg IMG_20180923_164827.thumb.jpg.2134e84284225730da5a1c36ec600a36.jpg

 

nápady či riešenie uvítam...napojenie si predstavujem vyvŕtaním diery menšej ako priemer hadice a jej zasunutie a zaistenie lepidlom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ty šikulo. Z logiky věci by se měla chladit ta prostora pro flašku. Na to je ale asi hadice krátká, a ventil potom nedostupný. A kam to bylo napojené u octy? Tam já mněl nejradši tu vlevo pod volantem. A ještě odvod kondenzátu ze skříňky.

Editováno: , autor: milanxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...