Přejít na obsah

Žárovky


Pavel M

Doporučené příspěvky

Díky.

Našel jsem v manuálu bezpečnostní upozornění, které se týká žárovek H4, H7 a H8.

H4 je v obyč. světlech a pokud jsou v projektorových dvě H7, tak na mlhovky zbývají ty H8. Na H8 v mlhovkách to vypadá i podle tvaru patice na instruktážních obrázcích pro výměnu žárovek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

MichalV123: předpokládám, že u tak banální věci nepotřebuji asistenci servisu.

 

agent007: objednával jsem z Alzy z důvodu, že jsem tam objednával ještě nějaké další věci a měl jsem tam slevu, tak jsem toho hned využil. Pokusím se přihodit porovnávací foto před a po.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pánové vyměněno, zítra nahodím foto, dnes už jsem psychický vyčerpaný. Určitě půjdu do pekla, protože jsem ani sám netušil, že znám tolik sprostých slov kolik jich padlo na výměnu žárovek. Abych to shrnul, zde je návod, protože to opravdu není nic co by člověk zvládl někde u silnice.

 

Co budem potřebovat:

1. Dostatek piva

2. Rukavice

3. Nové žárovky

4. Takový ten malý pičinec, kterým vytáhnete krytku z podběhu

5. Sakra hodně trpělivosti

 

Postup:

1. Napijeme se piva

2. Vezmeme udělátko na sundání podběhu a vytočíme si kolo od řidiče směrem do auta

3. Sedneme si a zastrčíme to udělátko do dírky v tom krytu v podběhu

4. Tlačíme směrem k sobě

5. Nejde, napijem se a tlačíme znova

6. Povolilo, otevřeme kapotu a zapomeneme na myšlenku, že odpojíme baterku

7. Znova se napijeme a vezmeme si rukavice

8. Sundáme gumovou krytku a strčíme dva prsty kolem baterky a dva přes podběh

9. Proklejeme Škodu

10. Vytočíme konektor na nějakou stranu

11. Zapomeneme na kterou jsme točili

12. Otevřeme si další pivo

13. Vyndáme žárovku a zasadíme novou

14. Vložíme zpět a zkoušíme otočit

15. Proklejeme sami sebe, že jsme zapomněli kam točíme

16. Napijeme se piva

17. Povedlo se

18. Vyzkoušíme jestli svítí

19. Nasadíme zpět gumovou krytku a krytku do podběhu

20. Opakujeme na druhé straně

 

Jen z předběžných zpráv a světel, které jsem viděl na garážových vratech jde vidět, že NB Ultimate svítí výrazně bělejším světlem než original Osram, které jsem tam měl z výroby, ale jak jsem psal, zítra více...

  • Líbí se mi 2
  • Pozitivní 5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásný návod :D U Škodovky zase někdo přemýšlel až moc... Krytka v podběhu mi přijde jako celkem nákladné řešení...

 

Vyměnil jsi rovnou i v dálkových?

 

Ano, NB Ultimate svítí výrazně bělejším světlem, v noci je to mnohem příjemnější pro oči. Takhle v projektorech bude i pak menší kontrast mezi projektorem a ledkama pod ním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolo ti udělá pouze místo k tomu podběhu... I když jsem věděl, že doprotisměru hodinových ručiček odtahuji, tak to prostě nešlo... a potom to zase dotáhnout, tak to byl porod. Nekecám, ještě dva dny na to mě bolel palec..

 

los pakos - a když si vzpomenu na tvoje ,,předpokládám, že u tak banální věci nepotřebuji asistenci servisu,, tajk povídej, nenapadlo tě tam zajet???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...