Přejít na obsah

Žárovky


Pavel M

Doporučené příspěvky

Z výroby jsem měl Osram Longlife a po nasazení Osram tehdy NightBreaker 2 jsem citelně viděl lépe i bělejší barva byla příjemnější, můžu srovnávat, protože jsem měl na týden náhradní vůz Fabia III taky s Osram Longlife a v noci se mi jezdilo hrozně špatně a to nejsem šeroslepý, ale když si člověk zvykne, tak mi to prostě chybí. Takže placebo to není. Cestou z dovolené z Itálie mi v jednom z mnoha tunelů v Rakousku odešla NB Unlimited, vyměněno za Philips WhiteVision 4300K, o trochu bělejší, svítivost stejná jako Osram, ale za ty peníze se příště pořádně najím. Uvidím jak to bude s životností, Osram mi vydržely vždy cca 1 rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Hm to je zaujmave, ale pozeram ze nevidim na nich homologizacny znak.
Ide sice o typ - wy21w resp. py21w  ale hlavne u smeroviek - oranzova , a nehovorim u LED iek celkovo pokial nie su kvalitne moze byt problem s colorimetriou danej svetelnej funkcie - hlavne po zohriati ci uz vlastnom alebo z okolia.
Mozna aj intenzity.  
Osobne by som upravy svetelnych zdrojov svetla na mieste policajtov pokutoval a statom zvysil na neunosne sumy. To nestaci ludom ze to svieti normalne ? Tak neh si kupia teda cele homologizovane svetlomety / alebo zadne multifukcne svetla. Ved sa predavaju aj upravene ktore maju homologizaciu. ( neviem ci uz aj nejake na fabiu vychadzam z inych znaciek ). Ale kurnik ked to vidim. 
Zadne brzdove svetlo ma svietit nejak - nie blikat pokial nejde o funciu brake force display (rychlo) - nie som si isty ci aj v EU je tato funkcia povolena ( napriklad so smerovkami ako som tu videl to je uz nonsens) . Smerovka by bola fajn keby blikala vtedy ked ma nie trvalo svieti - aspon u nas v europe. Nakolko clovek je podvedome zvyknuty na urcite pravidla ktore z niecoho vychadzaju. 

Nie nadarmo sa pocita napriklad pri urcitom rozmiestneni - designu svetiel pomer medzi intenzitou danych funkcii napriklad STOP/TAIL resp. TURN/TAIL ... a pod. pri cervenej . 

Potom sa z banalit kolko krat mozu stavat nehody. Uz viac krat som videl ludi ktorym smerovky svietili namiesto blikania a tak.... 

Editováno: , autor: naschd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pepyczech Vzadu mi to chybu neukazovalo, ale přední mi chybu hlásily, takže jsem si nakodoval LED pro jistotu vepředu i vzadu.

 

To mi jinač připomnělo zajímavý poznatek, při signalizaci prasklé žárovky blinkru blikal blinkr normálně, ale kontrolka na palubní desce blikala rychleji. Předpokládal jsem, že bude i venkovní blinkr blikat rychleji, ale ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

A tak bych to taky nechal, pripadne pouzil nejaky znackovy LL. A budes mit klid vyrazne dele.

 

Kdyby se žárovka dala vyměnit lehce jako za dob FI (a to jeste ne vsech s ohledem na motorizaci) pak prosim, ale aktualne mi to nedává smysl. Homeopaticky rozdil a takove crcani s tim... :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V garazi ako pokus som skusil dat dopredu do smeroviek Osram LED Premium WY21W, ale intenzita svetla urcite nebola ako original ziarovka. Je to dane aj konstrukcne. Napriklad Seat Leon 5F pred FL mal vzadu PY21W aj pri FULL LED pakete, tak som to vtedy vymenil za Osram LED 4W PY21W, a svietilo to lepsie ako original (aj do stran, vo dne, v tme, aj co sa farby svetla tyka), lebo v zadnych svetlometoch prakticky nebola odrazova plocha pre ziarovku. Ale vo Fabii su odrazove plochy pri vsetkych ziarovkach, takze LED by som tam nedaval nikde.

 

Dalsia vec, pred 2 dnami som menil H7 v projektoroch na Osram Cool Blue Intense, a to bolo nieco.. mal som si zobrat na to aspon nealko pivo, robil som to 2 a pol hodiny :) Inak rozdiel je dost viditelny oproti OEM Osram H7, akurat budem musiet menit pri kazdych 10.000 km v garazi, aby ma to nechytilo niekde na dialnici v dazdi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predpokladam, ze skrutky si vybral. V svetle smerom od kufra je duerka, tam ide hacik a potiahnut. Mne sa osvedcilo este pouzit plastove pacidlo medzi karoseriu a svetlo a vypacit to... 

 

So smerovkami nesuhlasim. Svetlo je vyraznejsie, to iste aj blikanie skokovo si vsimnes skor, ako postupne pri ziarovke. Aspon moja skusenost s cinskymi LED. Mozno to Osram-u nedovoluje konstrukcia ziarovky. Videi mam na nete viacero, dokonca aj na fore zverejnene

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa osvedčilo zadné svetlo nasilu ťahať háčikom, samozrejme druhou rukou svetlo pridržiavať, aby nevyletelo, až povolí...

 

A ledky do predných smeroviek.... súhlasím s wirerom, osramky som neskúšal, ale obyčajné čínske ledky z aliexpressu sú viac než adekvátnou náhradou za originálne žiarovky. Navyše sa človek zbaví otravného oranžového nádychu. A to isté platí pri zadných smerovkách...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše @wirer hlavně při zapnutých potkávacích světlech, kdy je blinkr hned vedle LED denního svícení, jsou LED blinkry, které blikají skokově vidět lépe než klasické, které jen pohasínají.

 

Jinač mám půjčený náhradní vůz s výrobními žárovkami a je to poznat. Nesvítí špatně, ale moje Philips, které mají teplotu 4300K prostě svítí líp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 3. 2015 na 18:21, los pakos napsal:

Tak pánové vyměněno, zítra nahodím foto, dnes už jsem psychický vyčerpaný. Určitě půjdu do pekla, protože jsem ani sám netušil, že znám tolik sprostých slov kolik jich padlo na výměnu žárovek. Abych to shrnul, zde je návod, protože to opravdu není nic co by člověk zvládl někde u silnice.

 

 

haha :D navod dobry :D 

V servisu maji postup takovy, ze vyndaji baterii. Vejdou se do 4 min... Samotneho me to teprve bude cekat tak nechci davit rozumy....

Editováno: , autor: Pawouk
Upravena citace.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, brrrrm napsal:

Mne sa osvedčilo zadné svetlo nasilu ťahať háčikom, samozrejme druhou rukou svetlo pridržiavať, aby nevyletelo, až povolí...

 

A ledky do predných smeroviek.... súhlasím s wirerom, osramky som neskúšal, ale obyčajné čínske ledky z aliexpressu sú viac než adekvátnou náhradou za originálne žiarovky. Navyše sa človek zbaví otravného oranžového nádychu. A to isté platí pri zadných smerovkách...

 

Ovsem jen do doby nez te chyti policie nebo budes mit nedejboze bouracku. Pak ti pojistovna neda ani floka a v pripade, ze bude skoda na majetku i toho druheho te to nechaji pekne zacvakat :) Timto smerem bych tedy rozhodne nesel! Navic nikdy nevis jestli proti tobe nepojede nejaka maminka s detmi vzadu ktera se svetel lekne a naboura. To bys chtel? nene kdepak svetla maji byt takova jake predepisuje vyrobce!!! Tzn 55W halogen!

Doplneni: Spatne jsem si precetl text. Myslel jsem ze se jedna o hlavni svetlomety. Beru svuj prispevek tedy zpet. ve smerovkach by LED asi vadit kuli oslneni nemusela.

Editováno: , autor: OtaH
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...