Přejít na obsah

Žárovky


Pavel M

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Hello :D

Chce niekto zelené smd Ledky "SMD LED 3528 1210 Water Green Ultra Bright Light".

Chybička sa stala medzi aliexpresom a mnou. :D :D :D

Mam ich k dispozícii 4970ks (30ks si neham) :D :D :D

 

Minimálny odber 300ks za 1€ :D (kedze nejsom japonec, postovne nepreplacam) :D :D :D 

PArdon musim sa smiat .... :D :D :D

71497843_10214792794162731_729213321474998272_n.jpg

Editováno: , autor: lac1kam
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě to zaujalo. Trochu jsem googlil a je zajímavé, že na žárovce je homologace E9 - Španělsko a pak jsem narazil na tento článek.

 

 https://voton.cz/informace/uzitecne-informace/serial-zarovky-a-vybojky/homologovane-led-zarovky-v-hlavnich-svetlometech-a-co-legislativa

 

Myslíte, že je to stejný případ jako v článku?

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíte si, že pokud je na světlometu vyznačeno HCR (halogenový světlomet pro potkávací a dálkové světlo), tak je možno do něj legálně dát diodovou žárovku i když třeba homologovanou?

A myslíte si, že technik na STK (jak je uvedeno o tři příspěvky výše výše v kopii mailu), bude hledat homologaci na žárovce a nevšimne si označení na světlometu? To ani nemluvím o případné kontrole na silnici třeba "expertní jednotkou".

Silně o tom pochybuji, ale je to jen můj názor, nikomu ho nevnucuji, respektuji i názory jiných a je mně zcela jedno, co si kdo do svého auta namontuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Světlomet je homologován na halogenovou žárovku, LED není halogen. I kdyby se jim podařilo vyrobit LED žárovku, která je ze 100% shodná s halogenem, pořád je to LED zdroj a ten tam prostě nesmí být. Museli byste si nechat dodatečně schválit světlomet pro LED zdroj.

 

image.thumb.png.ca0022cf650f06a3a9725f812741a792.png

 

neboli dle EHK:

 

HC - světlomet s potkávacím světlem s halogenovou žárovkou

HR - světlomet s dálkovým světlem s halogenovou žárovkou

RL - světla na denní svícení

A - svítilna s obrysovým světlem (přední)

1 - přední směrová svítilna

 

Editováno: , autor: los pakos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie technik na STK nebude pozerat ci je na ziarovke nejaka homologizacia to mas pravdu, ale ak ziarovka nema skos hned to je ako zavada. Niekde som cital ze LED ziarovky nemozu ist do halogenovych svetiel kvoli tomu ze potrebuju mat ine postavenie v parabole svetla ako halogen, tym padom ked ju tam das automaticky musi mat zle nastavenie svetiel a na STK neprejde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Preto ak už človek nerieši homologizáciu a rozhodne sa pre LED náhrady za H7, musí poriadne vyberať z nejakých overených LEDiek a nekúpiť tú najlacnejšiu/najdrahšiu. Lepšie LEDky už majú prispôsobené to postavenie svetla a teda môžu dávať rovnakú kresbu. A podľa všetkého treba kupovať LED náhrady podľa toho, kde budú využívané... iné vyhovujú pre klasické paraboly a iné pre projektory.

 

Osobne si však myslím, že LED H7 v klasickej parabole nemá čo robiť, ale bavil som sa s jedným majiteľom F3 a ten prešiel s LEDkou v klasickej parabole cez STK a technik ho ešte pochválil za nádhernú kresbu.

Editováno: , autor: brrrrm
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uz drobnou zmenou pozicie (aj vlakna) aj ziarovky pripadne natocenim vlakna ziarovky sa meni svetelny tok, dokazes dostat aj inu intenzitu svetla - svietivost z daneho svetelneho zdroja ... taktiez v tom hra rolu aj kvalita parabole pripadne priepustnost sosovky a svetelneho krytu (narazam napr na folie na svetlach ) preto su svetla merane na vybranych ziarovkach ....
tym padom mozes sebe v niektorych pripadoch prilepsit a tym druhym pohorsit - ze budes oslnovat ... pripadne naopak  
mozna novsie ledky to uz maju riesene ale to stale neriesi homologizaciu , aj ked by ma zaujmalo ako vyrobcovia led ziaroviek toto testuju ... 
resp. to je skor otazka na tych co uz LED ky mate , ze ci na obale nahoodu nebolo pisane ze je mozne pouzit iba v niektorych svetlach a to takych ktore su urcene pre pouzivanie led nie iba halogen ... ak take su ... s tymto som sa este nestretol  - predok ziarovka ... resp. homologizacia halogen / led ... 
iba ziarovkove svetlo = dana ziarovka  a LEDka zvlast (zabudovana)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hello :D
Chce niekto zelené smd Ledky "SMD LED 3528 1210 Water Green Ultra Bright Light".
Chybička sa stala medzi aliexpresom a mnou. :D :D :D
Mam ich k dispozícii 4970ks (30ks si neham) :D :D :D
 
Minimálny odber 300ks za 1€ :D (kedze nejsom japonec, postovne nepreplacam) :D :D :D 
PArdon musim sa smiat .... :D :D :D
71497843_10214792794162731_729213321474998272_n.jpg.32d6fc64371738a34a388be8f4a31ba4.jpg

Promiň, tomuhle se musím fakt smát [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak rád se tu podělím o svou zkušenost:
F2 projektory, H7. Vyměnil jsem stock žárovky za PIIA stratos H7. Trošku dražší žárovky, ale za každou cenu jsem je chtěl [emoji3] svítí to fakt hezky, neoslňuje. Bohužel už mám pravděpodobně vysvícené světlomety, takže buď renovace, nebo nové světlomety, každopádně oproti LED na O3 jsou to fakt bludičky. [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...