Přejít na obsah

Žárovky


Pavel M

Doporučené příspěvky

Predpokladam, ze to borec stejne taha z ebaye/aliexpressu a jim podobnych serveru. Rozdil je v tom, ze by na to mel poskytovat zaruku, proto vyssi cena. Ale z me zkusenosti neni problem vyresit nejakou zaruku i pri objednavce zpoza hranic. Jinak teda temer to same za 1/3 ceny:

http://www.ebay.com/itm/2x-Philips-LED-Chips-160W-16000LM-H4-9003-HB2-Headlight-Kit-H-L-Beam-Bulbs-6000K-/222199186381?hash=item33bc1a83cd:g:0XAAAOSwgZ1XwCXB&vxp=mtr

 

ps. A daji se najit i levneji...na testovani si myslim lepsi varianta ;)

Editováno: , autor: sTebliczek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Daji se sehnat levneji, take jsem to uz nasel. Kdyz date hledat cislo homologace vyhodi to FB stranku vyrobce a take nejakou diskuzi ohledne platnosti E9. Tenhle odkaz jsem mel jen ulozeny v zalozkach abych si pamatoval typ :) Hodne si je chvalili kvuli dobre kresbe svetla, prosli i merenim STK ovsem zivotnost tezko rict.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Helmic-Svk: se známým jsme koupily tyto, údajně mají certifikaci E4 (bůví, ale na co to je certifikace), už nejsou v prodeji vyšly na cca 1000 Kč, jinač pokud můžu doporučit, tak nekupovat.

 

1. Zjistili jsme, že podle zákona, jakýkoliv LED světelný zdroj v potkávacích světlech musí mít nivelaci, u jiných zdrojů je to nad 2000 lm

2. Žárovky jsou na prd, nemají absolutně žádný světelný kužel, svítivost sice parádní, ale buď světla svítí moc nízko, že vidíš jen pár metrů před auto a když si je přizvedneš, tak silně oslňuješ auta před sebou

3. Žárovky jsme museli upravovat, fastony na žárovkách byly moc úzké a z patice vypadávaly, takže jsme museli na všech žárovkách dělat nové fastony

 

Jedinou výhodou byla teplota, klasická halogenka nám na termokameře ukázala >275°C, tahle LED se pohybovala kolem 80-90°C

HTB1lB1zKVXXXXc9XXXXq6xXFXXXW.jpg

Výstřižek.JPG

Editováno: , autor: los pakos
EDIT: přidán zákon o osvětlení vozidla
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj,

 

co říkáte na tohle? Dodavatel mi potvrdil, že jsou schváleny pro provoz na PK + že se ani nemusí seřizovat, že jsou navrženy čistě do H7 patice a v projektorech na FIII nebude vůbec problém. Tak nevím. Momentálně používám Philips WhiteVision a hlavně večer při delší cestě svítí fantasticky, z dálky naprosto do běla (což je jen na efekt) a cestu krásně osvítí, ale toto by bylo jistě ještě daleko lepší světlo.

 

http://xenony-zlin.cz/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=1042&virtuemart_category_id=0068719887275&virtuemart_manufacturer_id=1

 

EDIT: aha omluva, vidím, že už to tady kolega postoval.

Editováno: , autor: Saablic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímalo by mě, jak bude řešeno použití v horších podmínkách - LED nevydávají žádné teplo na kryt světla (světla by se zamlžila či nerozmrzla v zimě). Auta, která, která mají z výroby LED, tak odpadní teplo je foukáno zevnitř na kryt světla. Jak to je tady u těch LED žárovek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 11. 2016 at 6:34, los pakos napsal:

Přečti si zákon, který jsem posílal v příspěvku nad tebou, LED žárovky musí mít automatickou regulaci sklonu světlometů, takže to může být schválené, ale nelze použít na Fabii.

Na tohle mě odepsali: automatickou regulaci musí mít světelný zdroj s výkonem nad 2000lm, Headlamp má 2000lm, nemusí tedy mít automatickou regulaci sklonu světlometů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, LeMo napsal:

Hoši si robíte strandu? Ani jedna z tých led H7 čo tu postujete nemá legálnu homologaci ;) nenechajte sa nachytať než za tie krámy vyhodíte toľké prachy. A na aliexpres zabudnite.

Já jsem s tím českým obchodem normálně komunikoval, potvrdili, že homologaci to má, na cesty s tím můžeš, myslíš, že by si to takto lajzli? U žárovek, které homologaci nemají to taky jasně na stránkách uvádějí, stejně jako u těch, které ji mají. To by je pak při případné pokutě mohl zákazník v klidu popotahovat. Koukal jsem ještě i na ty Osram NB Laser, ale asi zatím zůstanu u svých Philips WhiteVision - nejbělejší světlo z dostupných homologovaných halogenek a svítí výborně, tedy hlavně večer, kdy už je potřeba zapnout i potkávačky. U těch LED počkám, až to někdo otestuje :-)

Editováno: , autor: Saablic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žarovky možná homologaci mají, ale světla byla homologována s halogenovými zdroji světla. Můžete argumentovat jak chcete, že to neoslňuje, že prodejce říkal... Do světel u F3 patří halogenové světla. Jiný zdroj může ovlivnit světelné parametry. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Reesha napsal:

Žarovky možná homologaci mají, ale světla byla homologována s halogenovými zdroji světla. Můžete argumentovat jak chcete, že to neoslňuje, že prodejce říkal... Do světel u F3 patří halogenové světla. Jiný zdroj může ovlivnit světelné parametry. 

Právě proto třeba Philips vyvíjí plnohodnotnotu náhradu halogenových žárovek tak, aby např. i projektorové světlomety mohly tyto žárovky používat, vše je jen otázkou času, legislativa také na tyto věci myslí a podle mě již brzy po důkladném testování budeme postupně halogenky nahrazovat právě LEDkami. Potenciál v síle osvětlení vozovky je neoddiskutovatelný.

Editováno: , autor: Saablic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Legislativa na to myslí. Pokud jsou světla homologována pouze na halogen, tak do nich smí přijít pouze halogenové žárovky. LEDková žárovka sice může mít homologaci, ale na silnici ji smíš použít pouze v k tomu homologovaném světlometu. Samotná homologace žárovky opravdu nestačí.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, Pavel M napsal:

Legislativa na to myslí. Pokud jsou světla homologována pouze na halogen, tak do nich smí přijít pouze halogenové žárovky. LEDková žárovka sice může mít homologaci, ale na silnici ji smíš použít pouze v k tomu homologovaném světlometu. Samotná homologace žárovky opravdu nestačí.

Uvidíme, já věřím, že již brzy bude halogenka plnohodnotně nahrazena třeba LED, jde v podstatě jen o lom paprsku tak, aby jednak dobře osvítil vozovku a neoslnil současně protijedoucí vozidla. Oni právě makají na tom aby bylo možno jen vyndat halogenku z H7 slotu a prdnout tam LED a bude vše jakobys nahradil halogen halogenem, bez jakéhokoliv seřizování. Údajně probíhají testy i na starších vozech a pokud bude vše ok, měla by být současně upravena i legislativa. Proč se bránit pokroku? Velká smůla, že Škoda těžce zachrápala s tím, že neumožnila Fabii III rovnou osadit xenony, třeba i těmi slabšími, je to hodně krok dozadu, ale koncern se asi bál, že by takhle Fabia vyřadila ze hry vozidla stejné třídy od jiných značek v koncernu, kdo ví. Moc jsem chtěl na Fabii lepší světla a váhal jsem zda pak nejít do jiného modelu, ale jak jsem zmínil, věřím, že brzy nastane změna k lepšímu.

Editováno: , autor: Saablic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak říká Pavel M. Legálně za stávající situace nelze ve světlometu použít jiný zdroj než ten, se kterým byl světlomet homologován. Ledkové žárovky jsou dobrý projekt... Ale lze je aplikovat do ledkových světlometů. Nyní jsou na vzestupu Matrix systémy - využití více LED zdrojů světla v matici usměrněné optickou soustavou (laicky čočkou). LED žárovky s klasickou patici by mohly být v budoucnu levnou alternativou pro nyní jednoduché světlomety s čirou optikou.

 

před 12 minutami, Saablic napsal:

Uvidíme, já věřím, že již brzy bude halogenka plnohodnotně nahrazena třeba LED, jde v podstatě jen o lom paprsku tak, aby jednak dobře osvítil vozovku a neoslnil současně protijedoucí vozidla. Oni právě makají na tom aby bylo možno jen vyndat halogenku z H7 slotu a prdnout tam LED a bude vše jakobys nahradil halogen halogenem, bez jakéhokoliv seřizování. Údajně probíhají testy i na starších vozech a pokud bude vše ok, měla by být současně upravena i legislativa. Proč se bránit pokroku? Velká smůla, že Škoda těžce zachrápala s tím, že neumožnila Fabii III rovnou osadit xenony, třeba i těmi slabšími, je to hodně krok dozadu, ale koncern se asi bál, že by takhle Fabia vyřadila ze hry vozidla stejné třídy od jiných značek v koncernu, kdo ví. Moc jsem chtěl na Fabii lepší světla a váhal jsem zda pak nejít do jiného modelu, ale jak jsem zmínil, věřím, že brzy nastane změna k lepšímu.

 

Ano na tom se pracuje, ale nikoliv pro použití ve stávajících světlometech, to ti můžu zaručit.

 

Xenon je mrtvá, drahá, zbytečná technologie v době vyspělejších zdrojů světla.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...