Přejít na obsah

Žárovky


Pavel M

Doporučené příspěvky

před 17 minutami, Supermarine_Spitfire napsal:

Ano na tom se pracuje, ale nikoliv pro použití ve stávajících světlometech, to ti můžu zaručit

No tak tady bych silně polemizoval, jedná se jen o čočku a u projektorů (příklad) a oni se právě snaží o to, aby se to mohlo osadit i do těchto již stávajících světlometů, v tom nevidím problém, jakmile proběhne např. na FIII úspěšný test, není se potom čemu bránit, takto mě to naznačili i přímo ze Škodovky, kde jsem se na to ptal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdo se nikam nesnaží nic osazovat do stávajících (rozuměj již vyrobených) světlometů. Je to absolutní nonsens. Rozumím tvému zklamání z projektorů. Ale nedělej si naděje. Rozhodně tím, že se zeptáš přímo ve škodovce, nečekej 100% pravdivé informace. Ptej se u nás v Helle v Mohelnici, ve Varoccu v Novém Jičíně, nebo v Automotive lighting v Jihlavě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Supermarine_Spitfire napsal:

Nikdo se nikam nesnaží nic osazovat do stávajících (rozuměj již vyrobených) světlometů. Je to absolutní nonsens. Rozumím tvému zklamání z projektorů. Ale nedělej si naděje. Rozhodně tím, že se zeptáš přímo ve škodovce, nečekej 100% pravdivé informace. Ptej se u nás v Helle v Mohelnici, ve Varoccu v Novém Jičíně, nebo v Automotive lighting v Jihlavě.

Já ale zklamaný z projektorů nejsem, uvidíme jak to celé dopadne, tak či onak, všichni jen spekulujeme, nechme se překvapit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež používam white vision, prikláňam sa k názoru že sú to najbelejšie homolog. žiarovky s pomerne dobrým svetelným výkonom, bez efektu modrého "monokla" v parabole svetlometu :kol-47: V projektoroch je výhoda že by sa dali použiť i modrejšie žiarovky pretože ich nevidno, ale ovšem len také, kde farba svetla nie je na úkor svietivosti. Moje sa pomaly blížia k hranici životnosti, preto som objednal tieto PIAA. Nie sú až tak modré, a mali by svietiť rovnako ako white vision, farba by mohla byť belšia.

piaa-17655-h7-xtreme-box-hr.jpg

811643_x800 (1).jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, LeMo napsal:

Tiež používam white vision, prikláňam sa k názoru že sú to najbelejšie homolog. žiarovky s pomerne dobrým svetelným výkonom, bez efektu modrého "monokla" v parabole svetlometu :kol-47: V projektoroch je výhoda že by sa dali použiť i modrejšie žiarovky pretože ich nevidno, ale ovšem len také, kde farba svetla nie je na úkor svietivosti. Moje sa pomaly blížia k hranici životnosti, preto som objednal tieto PIAA. Nie sú až tak modré, a mali by svietiť rovnako ako white vision, farba by mohla byť belšia.

No tak to zřejmě bělejší určitě bude než WV, cena je koukám taky extreme. Včera večer jsem odjížděl z práce a kolega venku dával cígo a povídá mi, že mi svítí projektory krásně do běla a světlo splývalo s těmi LED pro denní svícení, tak ho to krapet zmátlo, že halogenka takto svítí. Jak jsem psal výše, večer jde fakt poznat kvalita i efekt těch žárovek, víc než přes den, ale to zase nezapínám potkávačky, když mám denní svícení.

 

Tak potom prosím poreferuj jaké ty PIAA byly, nějakou srovnávačku s těmi Philipskami :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dnes som menil všetky 4 ks H7 a poviem vám je to pôrod, to fakt projektoval človek s nízkym IQ.

Diaľková pravá čo sa zdala s najlepším prístupom mi paradoxne šla najhoršie ostatné ako tak.

 

Dal som na skúšku Žiarovky H7 Osram Silverstar 2.0  chcem aj životnosť, nemám chuť sa stým párať často.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 9. 2016 at 16:13, epo napsal:

Tak prvni Nightbreaker v leve potkavacce to uz ma za sebou. Odporoucel se v sobotu vecer. Shodou okolnosti mam dneska auto na garancce, tak jsem se jeste narychlo vcera stavil koupit novou sadu a dnes jim je tam nechal, at mi rovnou tu zarovku vymeni. Ja si ten laparoskopicky zazitek s chuti necham ujit :D 

Tak vcera odesel uz i pravy...

Mel jsem nahradni v aute, tak jsem to menil jeste za svetla na dalnicnim odpocivadle. Celkem to slo rychle - ani jsem nemusel pres podbeh. Za 15min hotovo a jelo se dal. Vydrzel neco pres 30tis...

Editováno: , autor: epo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz jsem to nasel - cca rok a 3 mesice. Leva odesla po roce, prava vcera...

http://forum.skodahome.cz/topic/131518-žárovky/?do=findComment&comment=2085014

Je to kombinace s dennim... tezko rict, jak dlouho by vydrzely originaly. Svetelnosti mi Nightbreakery vyhovuji vic a kdyz by pokazde vydrzely neco pres rok, tak do nich klidne ty penize investuju...

Az budete mit nekdo v dalkovkach ty Laser, tak dejte vedet, jak to sviti. I kdyz originaly v dalkovkach jsou v pohode, myslim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě nightbreaker taky vydržely zhruba rok , bohužel jsem si nikam nezapsal kdy sem je tam dával (F2, cca 18000/rok)

Taky se mě zdá, že jsou original v dálkových ok, jen mě zezačátku vadil přechod/stín mezi potkávacíma a dálkovýma. Když jsem si kupoval bezrámečkový držáky SPZ a jiný blbiny, všiml jsem si že tam mají Laser za slušnou cenu tak jsem využil jednotné poštovné :D Zatím jsem nedostal odvahu je tam dávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Zdeněk Pelikan Měl jsem jiné, můžeš mít větší štěstí než já. Na těch co jsem měl já (najdeš je v tomto vlákně na straně 10) jsem musel upravovat fastony, protože nedržely v konektoru a svítivost, jak jsem psal, před autem výborná, ale nesvítí dál jak 50 metrů a mizerný světelný kužel (viz. přiložený obrázek - který není můj, ale odpovídá realitě)

Výstřižek.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, šulda napsal:

Upřímně, už dotaz zda se to tam vejde, na místo toho jak to funguje, vypovídá dost :rolleyes:

upřímně, položil jsem dotaz tak se prosím nepodivuj, chci to zkusit, a nechci hned před autem ztroskotat na tom ze se to tam nevejde, děkuji...a nějak nechápu proc tuto technologii všichni házíte do jednoho pytle??? sami jste to nezkoušely (krome @los pakos) a jen tu na to plijete....možná by tomu chtělo nechat trochu času a vyzkoušet par žárovek a pak se uvidí jestli to stoji za prd nebo ne... a upřimně já bych si zas nikdy nekoupil halogenové žárovky Osram Night Breaker za kupu peněz...to tam radši strčím H7 za 100,- dvě :-D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skepse z jednoho prostýho důvodu - konstrulce  paraboly s takovýmhle zdrojem světla nepočítá takže na jeho "vyzařování" není uzpůsobena. Já nevim, že si pořád všichni myslí že čínan s levnou LEDkou to dokáže líp než konstukteří z automobilek specializovaní na optiku....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sorry...ale zrovna světlomety na Fabii III. jsou asi vrchol neschopnosti konstruktérů specializovaných na optiku :-D jak může někdo vymyslet světla kde jsou dvě žluté H7 žárovky z nichž jedna je ještě za čočkou a pod ně strčíme bílí ledkový pásek pro denní svícení.... :-D jako neříkám světla svítí dobře (i když podle mě jedničková fabia mi svítila o 50% líp) ale jak to auto zepředu vypadá, žárovky žlutý a pod nima bílý pásek ledek, je to hnus to se na mě nezlobte....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nemění nic na tom, že se pořád počítá s vlastnostmi H7 halogenové žárovky. Barva světla na to nemá až takový vliv, nicméně pokud si pořídíš třeba Philips WhiteVision druhé generace (za cenu těch LEDek) udělaš sobě i ostatním větší službu... Btw. to že má Fabka bílou LEDku ve světle je pořád menší zlo než ty "levný čínský" DLR co si lidi montují (i když to vůbec nesvítí) a pak zapomínají svítít i za šera.

Ano, parabola F1 má něco do sebe, nicméně svítí tak "blbě" že si až člověk říka jestli nesvítí moc vysoko....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...