Přejít na obsah

Žárovky


Pavel M

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Uvažuji, že vyzkouším nějaké osvědčené LED žárovky do H7 patice, kamarád to zkoušel na jiném voze s projektory a je nadmíru spokojen, má to seřízeno, nikoho neoslňuje, asi to risknu, přeci jen ten rozdíl proti mým stávajícím Phillips White Vision, bude neskutečný, A já potřebuji za tmy skutečně vidět dobře. Přes den používám LED denní svícení. Kdybych do toho šel, určitě hodím nějaké fotky apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to už je dávno otestované. stretávačky asi 10 000 km (za 3 mesiace, 2 republiky), žiadne blikanie, problémy a podobne; hmlovky trošku menej otestované, veľa možností na test nebolo, no pri corner fungujú spoľahlivo a konečne vidno ako chcem. diaľkové sú už iba bonus, hlavne kvôli farbe svetla....

 

http://wirer.sk/f3_led_predne/

 

PS: blbé komentáre si prosím nechajte. ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dobrý den,

Asi 4 měsíci jsem koupil novou fabii a protože jsem ji vezl domů přes půl republiky tak se mě hned nelíbili jak svítí potkávací světla.

Po obdržení obligátního emailu o spokojenosti od prodejce – a dělení o nespokojenosti  s osvětlením a obdržení  nacvičené odpovědi že to není pravda,tak jsem na netu a fórech začal pátrat po příčinách.

Možná by tu jedno vysvětlení bylo. Na všechny mé předchozí auta jsem si přidal voltmetr a vždy bylo provozní napětí kolem 14,4V. U nové fabie to ale neplatí.  Provozní napětí se pohybuje kolem 13V a přes 14 V to vyskočí při jízdě s kopce se zařazenou rychlostí.  No „inteligentně“ dobíjíme. Prosím pánové elektrikáři opravte  mně nebude výkon žárovky a tím svítivost menší. Dokonce jsem si dal práci a napětí a proud jsem změřil přímo na žárovce. Výsledek 12,2V /4,1A. nedá se „nějak jednoduše“zvýšit  napětí  a tím  svítivost.

 

Na demontáž žárovky jsem použil přípravek, dokonce bez demontáže krytky s podběhu – viz foto.  Celková délka 50mm šířka pro patici 21mm. Demontáž a montáž žárovky pravého světlometu cca 5 min.

 

Pro ty kteří nemají možnost frézky postačí třeba jahl 35x20x 50 vyříznout  ruční pilkou U a trošku roztáhnout na vnitřní šířku cca 21 mm.(foto nemám už je ve šrotě)

pripravek H7.jpg

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

12,2/4,1 jsou hodnoty při volnoběhu nebo zvýšených otáčkách? Už stará HaŤaPka na volnoběhu moc nesvítila. Co se však týká svítivosti, tak čím vyšší je napětí, tím vyšší je příkon vlákna (i když ne lineárně) a tím víc světla emituje a tím je také to světlo bělejší a přirozenější.

 

Co se týká přípravku, funguje i do levého podběhu? Do pravého s jistými obtížemi ruku strčím, ale do do levého díky kreténsky umístěnému akumulátoru ne. Stačilo by ho posunout centimetr dozadu a bylo by to OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...
před 33 minutami, zwan napsal:

Ahojte uvazuju o aktivaci korneringu kdo jej máte aktivovany vyplati se to, je to poznat ?

Jak dlouho vydrží žárovky, nerad bych je co chvili menil?

Preci jen rozinat porad dokola studenou zarovku, nebo to maj osterne a rozvecujou postupne ?

Dík

 

Co motor, ten taky nestartuješ, když se jízdou opotřebovává? :doh

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediným neduhem přisvěcování vidím to, že to přisvěcuje za každých okolností v noci. Například jsem jednou sledoval maníka na parkovišti moderní doby, kde je opravdu někdy problém si najet napoprvé, tento maník měl ještě asi zrovna blbý den a při parkování a motání volantem z leva do prava se mu rozsvítila každá mlhovka snad 10x než zaparkoval do jeho uplné spokojenosti s pravoúhlými přesnostmi ? 

Editováno: , autor: MilanHos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem FII projektory s natacenim a k tomu Corner v mlhovkach. A popravde za tech 10,5let jsem zarovky v mlhovkach nemenil. A nejsem si vedom, ze bych to videl na nektere fakture. Zarovky v projektorech to je jina. tam jich par bylo:) a v potkavackach taky.

 

Takze bych se zivotnosti zarovek neobaval. Ted se akorat v servisu "obavaji", jak to bude s zivotnosti tech mych Bi-LED. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to fakt? riešiť žiarovku za pár drobných? nepoviem, keby máš LED v hmlovkách za 30-40 € pár....

to aj automatické zapínanie svetiel máš vypnuté, pretože čo keď odíde žiarovka?? a diaľkové nepoužívaš potom vôbec??

upppps....len nezabudni na brzduuuuuuu....radšej používaj ručnú, tá žiarovky nerozsvieti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však už říkal, že se mu akorát nechce častěji do té mlhovky lést, jinak cenu neřeší. Podle mě je jednodužší vyměnit žárovku v mlhovce jak se srát s hlavními světlomety. Kéž by ty světla šly vytáhnout jako u O2 a pohodlně vyměnit žárovky. Ještě teď mě rozbolí záda a palce když si na výměnu dálkových vzpomenu, potkávačky jsem raději nezkoušel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...