Přejít na obsah

Žárovky


Pavel M

Doporučené příspěvky

hele já se rozhodoval mezi osram nightbreaker unlimited +110%, osram cool blue intense a philips x-treme vision +130%... 

 

nakonec jsem dal na Tebe a koupil nightbreakery, ale do poslední chvíle jsem myslel na x-treme vision... (sice jsem chvíli uvažoval i to modřejší světlo u cool blue, ale nakonec jsem upřednostnil víc světla)... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No do mlhovek se mi moc nechtělo. U F1 dost náročná demontáž, ale měl jsem nachystané NB H1. Teď jak mám corner jsem hledal na netu H8 a výběr je tristní, někteří je ani nevedou. Ty cool svoji cenou mi moc nevyhovují. Proto jsem tady rozvířil debatu o H11 právě kvůli většímu výběru na trhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CoolBlue bych do mlhovek nedával... Už původní H8 mě na mokré silnici tím svým relativně bílým světlem oslňovaly odrazem od silnice a díky tomu mi přišlo, že s mlhovkama vidím hůř než bez nich. Teď tam mám žluté žárovky a je to mnohem lepší, oslňují odrazem od mokrého asfaltu mnohem míň a to mají větší svítiovost (jsou to H11).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele já se rozhodoval mezi osram nightbreaker unlimited +110%, osram cool blue intense a philips x-treme vision +130%... 

 

nakonec jsem dal na Tebe a koupil nightbreakery, ale do poslední chvíle jsem myslel na x-treme vision... (sice jsem chvíli uvažoval i to modřejší světlo u cool blue, ale nakonec jsem upřednostnil víc světla)... 

 

Díky moc, asi vyhrajou ty Phillips. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žárovky dostávají záhul ....

 

Pokud si dobře vzpomínám, tak regulátory napětí se vždy (i minulém století) seřizovaly na napětí o 0,2 - 0,4 V menší než je plynovací napětí akumulátoru a to je 14,4 V. Takže 14,1 V je historicky prověřená a ustálená hodnota. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žárovky dostávají záhul ....

 

Pokud si dobře vzpomínám, tak regulátory napětí se vždy (i minulém století) seřizovaly na napětí o 0,2 - 0,4 V menší než je plynovací napětí akumulátoru a to je 14,4 V. Takže 14,1 V je historicky prověřená a ustálená hodnota. ;-)

Bejvávalo - zhruba do přelomu milénia, od kterýho se běžně používají baterky s Ca-Ca technologií = s deskama z olova legovanýho vápníkem. Ty mají plynovací napětí mezi 14,7 a 14,8V, takže je ani regec nastavenej na 14,5V nedožene k plynování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem nechal nainstalovat (protože čas na výměnu teď opravdu nemám) do dálkových Osram Night racer a do potkávacích Osram NBU. Dálkové svítí opravdu výrazněji lépe a běleji. V příoadě těch projektorů jsem mírně zklamaný. Určité zlepšení jde pozorovat, hlavně v osvitu periférie vlevo a vpravo těsně před autem, ale... Nic světaborného, zřejmě tu zvýšenou svítivost dost tlumí optika a clona projektoru. Kéž by už konečně byly na trhu homologované LED náhrady H7 s vyšší svítivostí... Hned bych je do projektorů bral!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V přiloženém souboru seznam žárovek do všech možných aut.

 

Diky za pomoc. Nema tam trojkové fabie :(

Ja potřebuju jen trojkové fabie.

Jen zjistil že v :

Předních světlometrech sviti:

- denni P21W nebo led

- tlumene a dalkove (pro verze active a ambition) H4 , pro verze s cočkou (ambition, style) H7 nebo H1

- potkavaci snad W5W clear

 

Zbytek už neumim zjistit  :(  .

 

Pomůžete mi tohle zjistit :) ?

děkuju.

Editováno: , autor: TOMUS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Chlapi ohľadom žiaroviek by som sa rád opýtal tiež niečo. Dal som do Fabie H7 Osram NB Unlimited a rozdiel som vo svetle nemal. Boli mi odporučené od viac známych XENESIS™ TruMatch™ 4000k, 60% vyššia svietivosť. Tak som ich kúpil a včera nahodil. Okrem toho, že svietia slabšie ako origo OSRAM, ktoré tam boli nevidím žiadny biely ani Xenonovy efekt.

 

Viď priložené obrázky:

 

Original OSRAM H7 od výroby:

post-99363-0-20519200-1465541456_thumb.j

 

 

XENESIS™ TruMatch™ H7:

post-99363-0-05764400-1465541493_thumb.j

 

Ja už neviem, kde môže byť chyba, že čokoľvek tam dám, svieti to takto žlto a slabo. Najsilnejšie boli zatiaľ vždy origo žiarovky.

 

EDIT:

Prikladám aj link na dané žiarovky: https://www.autoledky.sk/Item/xenesis-trumatch-halogenove-ziarovky-h7/

Editováno: , autor: RaDiS234
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak chces mat biele svetlo, tak pouzi OSRAM CoolBlue Hyper.

Tie svietia naozaj na bielo. Ale pozor, nie su homologizovane!

Ja som ich mal na predchadzajucom aute (tiez projektorovy svetlomet) a nikoho neoslepovali, nemusel som ich sklapat, ale v noci boli slabsie ako NightBreaker. Sice svietili nabielo v tme, ale mal som pocit, ze az tak do dialky to nedosvietilo. 

Nebal by som sa ich pouzit v aute, akurát na STK by som s tym nesiel :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...