Přejít na obsah

Žárovky


Pavel M

Doporučené příspěvky

No co dodat? Skoro čtyřnásobný rozdíl v ceně jedné a té samé žárovky! 

Kdyby si někdy, někdo zkoušel postavit doma  auto sám z nakoupených náhradních dílů, tak ho Fabie přijde na cenu Rolls Royce. Na to mi většina lidí řekne, že každý musí nějak vydělávat ,ale já říkám, že je to spíše o Chocholouškovi.... Holt je nabídka a pak taky poptávka, rozumný člověk si to přebere. Smutné je, že  spousta firem a lidí parazituje takto i na starších, nemohoucích lidech(viz. třeba energie, pojištění), to pak je sviňárna. Ale vezmeme třeba i ty autobazary, stočené kilometry atd..

No ono to bylo, je a bude.........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ta cena je nehorázná. Jen tak,2 minutové hledání na aliexpresu a asi bych už neřešil českou cenu. Je tam i spousty led oranžových žárovek.

https://www.aliexpress.com/item/33010689416.html?af=3762799_934&utm_campaign=3762799_934&aff_platform=api&utm_medium=cpa&afref=https%3A%2F%2Fwww.aliexpress.com%2Fwholesale&cn=42qazfrxjl2x23eg2174km20whuykbag&dp=v5_42qazfrxjl2x23eg2174km20whuykbag&cv=37482419&sk=OmNRT1HQ&aff_trace_key=9f40cddf47b74a0b80929bc93cf8563c-1590570142368-00638-OmNRT1HQ&terminal_id=3f5efa69f75c4f919942fbffa905ba87&utm_source=epn&utm_content=37482419&aff_request_id=9f40cddf47b74a0b80929bc93cf8563c-1590570142368-00638-OmNRT1HQ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
V 26. 5. 2020 na 19:02, Petr AMF napsal:

To jako fakt. Ono ani nejde o to že praskne, ale časem za pár let se z žárovky oloupe barva, což mě osobně vadí jak bliká pak skoro bíle.

Tak tak časem se olupe ta barva. Dostal ujsem uz  za to na STK sprda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Konecne se blyska ne lepsi casy.

 

OSRAM uvadi LED zarovky, ktere je mozne namotnovat do puvodne halogenovych svetlometu a které konecne MAJI homologaci pro pouziti na verejnych komunikacich.

Zatim jen pro par modelu, ale postupne budou rozsirovat. Uz ted jsou k dispozici pro Octavii 5E s konkretnimi svetlomety, viz seznam kompatibilnich modelu na tomto linku.

 

Na Amazonu sada za ca 130€.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo mít to vychytaný i pro parabolu už chce docela kumšt, tam přece jenom už velmi záleží na přesné pozici zdroje, aby nevznikaly parazitní odrazy všude po parabole.

Ale jdou tomu napřed, podle datasheetu bude mít světelný tok 1500lm, tedy stejný jako žárovka. Tím pádem by to nemělo zvyšovat index oslnění. Podle toho toku to nebude mít asi takový wow efekt jako žárovka vs. xenon, ale zase to bude o krok dál, než jsou teď Osramy NBL.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahojte, chcem poprosiť o radu. Na Fabke som vymenil v zadných svetlách smerovkové žiarovky za ledkové. Všeko funguje aj bez kódovania, no napriek tomu som to nakódoval podľa návodu od wirer-a strana 152. Zdá sa mi že svietia až oslňujúco silno( asi technológia led pokročila). Je možné znížiť jas? Cez Leuchte 18BLK HLA71-Dimming_AB_18 som skúšal nastaviť od 1 po 127, ale nezbadal som žiadnu zmenu. Treba zmeniť iný parameter, alebo sa to jednoducho nedá?  Ako vypadá to luxusne, len sa bojím aby som nikoho neoslňoval. Ďakujem.

Editováno: , autor: dubacisko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Závisí od situácie a aj od ledky. U nás na sídlisku si jeden do O2 dal ledkové smerovky a tie ma doslova nepríjemne oslňujú aj za vidna. Najbližšie ho musím vyblikať svojimi ledkovými diaľkami! :D Moje smerovkové ledky by mali byť v pohode - pár krát som šiel za wirerom, ktorý má rovnaké ako ja a bolo to normálne, neoslňujúce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak musím to otestovať hlavne cez deň. Len sa mi na prvý pocit zdalo, že to je o dosť silnejšie ako obyčajná žiarovka. A chcel som len vedieť, či sa dá cez vcds znížiť jas, tak, ako keď zadné parkovačky vymeníme za led a treba to prispôsobiť aby to svietilo rovnako - podľa wirer-ovho manuálu o kódovaní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj 

Prosím poradi někdo jaké led h7 do projektoru,chtěl jsem dát ty ze stránek wirer -a, jelikož si myslím že on to mám důkladně vyzkoušené. ty od avacomu na které tam má odkaz se,ale už nedělají.tak jestli někdo hodí link na nějaké jiné (vyzkoušené) byl bych moc rád. Sam se v těch ledkach nevyznam a nerad bych koupil něco co tam nepůjde nebo bude svítit blbě nebo rušit radio.

Ideální kdyby poradil i wirer.

Moc díky

Editováno: , autor: Pitrs 79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte sa vrátim k tým led smerovkám. Vyskúšané mimo garáže, teda vonku cez deň a je to perfektné. Vôbec som nemal pocit, že to oslňuje. Je to silnejšie, ako žiarovka, ale je to naozaj dobré, mám z toho super pocit. Takže idem tie isté objednať aj do predných.

Editováno: , autor: dubacisko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...