Přejít na obsah

Žárovky


Pavel M

Doporučené příspěvky

Supersvítivé žárovky jsou dobrá věc. Musí se však jednat o špičku, konkrétně ty Bosche, Philips nebo Osram NB či Night Racer. Do jiných bych nešel.

U H4 jsem dlouho užíval (kupoval) Tungsram. Ty však vydržely jen 10-15 tisíc a prasklo potkávací vlákno. Proto nedoporučuji.

Všechny bych chtěl zde důrazně varovat před nákupem jakkékoli jiné supersvítivé žarovky než je uvedeno v prvním řádku. Uděláte si tím spoustu škody. Jedna taková žárovka z OBI mi roztavila konektor a to asi po měsíci svícení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Tak pokus o výměnu žárovek skončil naprostým nezdarem.  :kol-26: Začal jsem pravou dálkovkou, protože mi přišla nejlépe přístupná (tedy nejlehčí výměna). Vyndáno bez problémů, ale zpátky se mi jí už dostat nepodařilo.  :kol-44: Takže jsem prázdnou patici strčil zpátky volně do světla a v pondělí potupně dojedu do servisu...  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nasazenou jí mám správně - horní zoubek do výřezu, boční plíšky patice ve výřezech u šroubů, ale prostě nedokážu zacvaknout ty plíšky patice za ty šrouby. :kol-72:

 

Doufám, že se tomu světlu při cestě nic nestane - zítra mají servisy zavřeno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nasazenou jí mám správně - horní zoubek do výřezu, boční plíšky patice ve výřezech u šroubů, ale prostě nedokážu zacvaknout ty plíšky patice za ty šrouby. :kol-72:

 

Doufám, že se tomu světlu při cestě nic nestane - zítra mají servisy zavřeno.

Chlape, bojuj!!! Hledej na netu, na youtube, když selže vše, použij návod, googluj.

Já vím, je to gynekologie, když tam strčíš ruku, tak tam nevidíš, když tam vidíš, tak tam nestrčíš ruku. Já jsem si to jednou fotil telefonem, abych viděl, jak to vůbec vypadá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kauza výměna žárovek pokračuje - dnes byl neúspěšný i servis - chtěl jsem to nechat vyměnit na počkání. Technik (ruce jako lopaty) mi po 3/4 hodině auto vrátil s tím, že mě musí zklamat, a že by konstruktéry nejraději nechal ty žárovky vyměnit. Takže zítra tam nechávám auto od rána, aby měli víc času se na to mrknout. :( Na jedné straně budou určitě vyndavat baterku a nad druhou ještě budou přemýšlet. Strašil mě i sundaváním nárazníku a vyndaváním světel. :( To jsem si zase vymyslel věc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele jde to i bez rozebírání půlky auta, ale taky jsem u toho nadával. Dálkový jsem obě měnil zevnitř od motoru, pravou potkávačku taky zevnitř a levou potkávačku jsem měnil jednu ruku skrz otvor v podběhu a druhou zevnitř za baterkou. Dálkový jdou hůř otočit-zajistit než potkávačky, ale i tak jsem všechny utahoval pomocí zahnutých kombinaček - jednou rukou usadit do patice a podržet a druhou rukou s kombinačkama otočit a zajistit ;).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak žárovky vyměněny (cena 482 Kč s DPH). Auto bylo v servisu od 7:00 a v 10:30 bylo hotovo. Dnes večer zjistím, jak to svítí (a jestli v potkávačkách nenechali obyčejné a NB nezdulili  :kol-28: - ale věřím jim :)). Vyřešili to klasicky po Česku - vyndali patici ze zbořené FIII a vzali to do Škoda Transportation, kde jim z mosazi vysoustružili podle toho kusu "fajfku". Pak už to prý šlo pěkně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...