Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


Hkubes

Doporučené příspěvky

Opravdu, pokud nejedeš na hory, tak na sněhu nejezdíš.

Každý by měl uvážit co si na zimu koupí. Aby nebyl překvapen sněhem.

Já jel v únoru 2016 po naší dálnici (Ostrava, Olomouc, Břeclav) na jih do Sárvaru. Dálnice neprotažená od sněhu a lemována auty v příkopech. Cesta se zlepšila až v Rakousku.

Loni (2016) na začátku prosince jsem jel na Slovensko do Hurštína přes Polsko a kromě hromad sněhu cestáři nebyli ani u nás a ani u poláků, až u bratrů Slováků byly cesty odhrnuté.

No a v Jeseníkách sníh opravdu JE!!! Viz foto z 22.ledna 2017.

Já se sněhem setkávám a jezdím na něm rád.

IMG_6289.JPG

IMG_5887.JPG

Editováno: , autor: ralff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, brrrrm napsal:

No pekne, bol som už nalomený, že na zimu dám tie širšie 215ky na R16, ale po tomto teste som v rozhodovaní opäť na začiatku. :D ...

 

no ja chtel taky kupovat 215, ale vzhledem k malemu vyberu a dost vysoke cene (chci Continenta Wintercontact TS860) ktery v 215 stoji skoro 3000,- / kus

pujdu do 185/60 R15 ty stoji polovinu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, moralles napsal:

ja myslim, ze tady resit jestli snih nebo sucho je total offtopic. ;) kazdy at si vybere pneu podle toho kde jezdi a na cem jezdi.

 

je dobre, ze tyhle testy jsou a muzem se podle nich rozhodovat pri koupi.

 

Tyhle testy mají nepatrnou vypovídací hodnotu, kdyby se podle nich řídili horáci v horských oblastech, vyjeli by až na jaře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, MilanHos napsal:

Pokud bydlíš ve městě a jezdíš jen po hlavních tazích 

 99 % aut jezdí po hlavních tazích kde je v zimě na vozovce voda a ne sníh a to zbylo 1% jezdí po silnici tak zničené a neudržované, že z ní sníh udělá konečně rovnou a kvalitní silnici a stejně po takové silnici najedou minimum KM takže tak... Pocházím z konce světa kde zimy ještě dnes jsou a k té vaší bezpečnosti, lidi co tam jezdí a nejezdí nikam dál, jezdí na protektorech od vraníku za 400 kč kus, tolik k místním historickým záchvatům o bezpečnosti, stejně si hubu nabijete i v continentálech za 3000 když máte křivý ruce a vypálený rohovky....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, 15degren napsal:

 99 % aut jezdí po hlavních tazích kde je v zimě na vozovce voda a ne sníh

Nevím odkud jsi, ale tady na Vysočině to zdaleka není pravda. Dost cest je tady jenom štěrkovaná a to včetně hlavních tahů... Důvod je jednoduchý - vodárenská ochranná pásma, kde je solení zakázané.

Menší silnice se většinou ani neštěrkují, jen se protáhnou a jsou tu i silnice, které se ani neprotahují...

U mě zimní gumy opravdu po sněhu ať už čerstvém, uježděném nebo posypaném, najedou cca 25% celkového nájezdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja byvam hned pri hlavnom tahu cesty 1. triedy a chodim po nej do prace. Neraz sa stane a to vsade na Slovensku, ze cestarov zima a sneh prekvapi a niekedy aj 4-5 hodin aj pri hustom snezeni nie je cesta upratana odhrnuta alebo posypana... byvam v nizine a nie na horach... a cesty nie su len mokre...

Editováno: , autor: ronskispeed
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A vo tom to celé je.Ten bydlí tam a ten za tamhle a každý potřebuje jiné pneu,takže některé debaty jsou zde úplně ale úplně zbytečné.

Stejně,jako když za mnou přišel soused a že chce vítěze testů-contíky TS 850 to tehdy byly a nedal si říct na moje rady- a jak napadlo,dával jsem mu ty,které jsme mu prvně doporučil.Proto jsem už jednou psal,jděte do pneuservisu,popovídejte si s prodejcem a hlavně řekněte kde jezdíte atd.To se my ptáme prvně,když někomu pneu nabízíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Pavel M napsal:

Nevím odkud jsi, ale tady na Vysočině to zdaleka není pravda. Dost cest je tady jenom štěrkovaná a to včetně hlavních tahů... Důvod je jednoduchý - vodárenská ochranná pásma, kde je solení zakázané.

Menší silnice se většinou ani neštěrkují, jen se protáhnou a jsou tu i silnice, které se ani neprotahují...

U mě zimní gumy opravdu po sněhu ať už čerstvém, uježděném nebo posypaném, najedou cca 25% celkového nájezdu.

 

Jsem taky z vysočiny, ano jsou tam ochraná pásma, každý kdo tam žije ví že jsou velmi krátké  a sůl se tam roztahá z částí vozovky kde ta cedule není, takže nevím proč tím argumentuješ když to musíš vědět, ano štěrk se používá taky velmi často, nicméně válí se bezděčně na mokré silnici kde se udržel sníh jen přes noc kdy napadne občas sníh a přes den veselé proráží penumatiky. Nevím proč si to tu nalhávate, prostě sníh u nás normálně na vozovce v zimě neleží a když už napadne tak stejně většina lidí vyjede na vraníkách za 400 kč a ne na michelinech za 2500, nevím co si tu furt potřebujete nalhávat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V ‎21‎.‎9‎.‎2017 na 18:32, Patrik1971 napsal:

Je Skoda,ze na 2 stranach mi tu nikto nic realne nenapisal:rolleyes:

Nebudem riskovat a kedze mam zlu realnu skusenost z  Toleda s uvedenym 185-60-15,objednam radsej 195-55-15.

Napisem potom,ake to realne je.

Odcitujem sam seba....Spravil som dobre,źe som nesiel do blatovej 185-60-15,ale do 195-55-15.Oproti letnym 16tkam 215-45-16 komfortnejsia,vdaka sirke 195 stabilnejsia s lepsimi jazdnými vlastnostami,ako blatova 185-60.Pneu som volil Pirelli snow control.Potvrdilo sa mi teda presne to,ze nepodareny rozmer 185-60-15 je rovnako nevhodny ako pre Rapid s kufrom,tak aj pre kratku Fabiu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jazdil som ho kedysi na Tolede a Rapidke s kufrom....uvedeny 185/60/15...kolega z prace si ho v takomto obuti prevzal vo Fabii na operativak prave par dni dozadu a skontatoval rovnaku katastrofu...proste..je ta pneu uzka..strasny balon...ziadna odozva od riadenia...zatocis a najprv sa zohne guma,az potom auto zareaguje a uz sa hrnie bokom cez skrcenu pneu...no des....pre m na doslova nebezpecne...

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 185/60R15 a při běžné jízdě absolutně nepociťuji žebych jezdil na blátě, ani dálnice 150 absolutně no problem. V podstatě až na o něco lepší komfort, nepatrně živější na plyn a nižší spotřebu oproti R17 jakobych stále jezdil na nízkoprofilu. Ještě jsm teda po servise nekontroloval nahuštění, třeba mě to nahustili víc. Ale při současných teplotách kolem 10 stupňů absolutně nesouhlasím s tvrzením o neovladatelnosti či rolováním gumy. Zbytečné strašení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...