Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


Hkubes

Doporučené příspěvky

Nejsou to spíše 4 mm? A pokud vím, tak pojišťovna musí prokázat, že pneu měly na nehodu opravdu vliv.

 

Ale mně jde spíše o praktickou stránku, jestli pozorujete rozdíl v chování zimních pneu zánovních a po čtyřech letech a s minimálním vzorkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na druhou stranu si myslím že 4 léta guma ještě není žádná tragédie pokud na sněhu skoro nejezdiš a bude mít aspoň ten předepsaný vzorek.

Kde kdo na starých feldach má klidně 10 let starou pneu když nejezdí. To už je větší problém, ale není to tak dávno co by se nad 4 letou pneu nikdo nepozastavoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Twisted - ako pri všetkom, aj zhoršovanie vlastností bude guma od gumy. Mal som CWC TS 850 a po 4 rokoch pri cca 5mm boli poslednú zimu už dosť slabé (oproti novým). Navyše ich zmes bola výborná na zimu, ale pri posledných zimách, keď nebol problém aj mesiac jazdiť v teplotách nad 10 stupňov šli nenormálne dole s hĺbkou dezénu. Kolega mal Nokiany (ale aké neviem), a hoci tiež ubúdali, tak vraj vlastnosti si celkom zachovávali. Naopak Matadorky boli síce luxus na sneh, ľad, ale tretiu sezónu napriek vzorku už boli vyslovene nebezpečné... Takže proste len nájsť to, čo potrebuješ a vyhovuje :)

 

Budem to tu ale sledovať. Mal som nutkanie ísť do 16" pri tej cene diskov, ale tá dostupnosť pneu a ich cena v tomto rozmere ma odrádza :)

Editováno: , autor: Mirec.K
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Barum XL FR POLARIS 5
Zimní osobní pneumatiky
rozměry pneu: 215/45 R16
index rychlosti: V (240 km/h)
index nosnosti

90 (600 kg)

 

 

 

čau.. můžu koupit tyhle pneu na zimu? Jde mě to ten váhový index nemám u sebe velký TP.  Jestli tam nemá byt 86. Jdu na STK v zimě tak at mě nevyrazí.. díky za radu kluci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je hodnota indexu rychlosti/nosnosti vyšší než v TP tak se nic neděje. 

Zde je TP Fabie 3

6A62704D-B14D-4C32-827C-5AEA9AC3E5C2.thumb.jpeg.374a00bfcb342dadf84d004472b572fd.jpeg

Index rychlosti může být i nižší, musíš však mít buď nálepku s danou max. rychlostí na viditelném místě z pohledu řidiče, popřípadě nastavené upozornění v palubním počítači když tu rychlost překročíš. 

 

Editováno: , autor: MilanHos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Je to univerzální jak pro letní, tak pro zimní pneu. Letních 88H by mohlo být víc, ale nezkounal jsem s prominutím.

Bude to ale jak píše @brrrrm U rychlostního indexu je to spíš tak, že tam prostě dají nejvyšší možnou rychlost co F3 na těch pneu může jet. Představ si opačný příklad, máš auto co může jet přes 200 ale do TP ti dají pneu s max 190... To bych byl tedy dost nasraný kdybych nemohl využít potenciál svého auta. Za to, že výrobci pneu H moc nepoužívají Škodovna nemůže, ale možnost tu je sehnat tyto pneu, jen ne zrovna ty co preferuješ a asi to není uplně snadné sehnat. 

Kolikrát za život s F3 jedeš rychleji než 190? Kolikrát je to v zimě? Index T můžeš legálně nazout, neřeším dál.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super díky za odpovědi. 

 

Ještě doplnujíci dotaz, jestli to chápu dobře, tak bych nemusel dát ani upozornení na PP

 

T = 190 km / h, dle tp mám konstrukční rychlost 182 km/h 

 

"V případě použití zimních pneumatik (M+S) s nižší kategorií rychlosti, než je nejvyšší konstrukční rychlost vozidla, je nutno na tuto skutečnost upozornit dodatkovým označením formou nálepky,..."

Editováno: , autor: michalr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud můžeš nastavit upozornění na překročení rychlosti 190 km/h nemusíš si do výhledu lepit nálepku se snížením rychlosti na 190 km/h. Ta je povinná pokud nemůžeš nastavit uprornění na přeročení ryclosti (190 km/h).

 

Editováno: , autor: ralff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží jakou rychlost máš uvedenou maximální rychlost ve velkém techničáku (na druhé straně v řádku T).

Pokud máš ve velkém techničáku uvedenou maximální rychlost 182 km/h, tak opravdu stačí pneu s rychlostí 190 km/h.

 

Já mám ve velkém techničáku uvedenou maximální rychlost 199 km/h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...