Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


Hkubes

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
V 8. 9. 2015 at 19:37, tomasch napsal:

Mohu jen doporučit. Perfektní vlastnosti, tiché a hodně vydrží - prověřeno na 3sadách 195*65 R15. Jiné již nekupuji a doporučuji všem známým.

Tom

Rovněž mohu vřele doporučit !! Mám s nimi zkušenost cca 6 zim, své doby jsem si je nechal obouvat na bmw E36 combi, nikdy mě nesklamaly !! Když jsem jel v Beskydech na pustevny (zadní náhon) pouze s přítelkyní, na 2jku,max 3jku jsem se vyškrábal až nahoru, chtělo sti to hrát citlivě se spojkou plynem,ale pohoda. Cestou nahoru jsem potkával i škodověnky a kluci sázeli řetěz na kola.. Takže za mne .. SAVA  - palec hore :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, 

 

nemáte zkušenost s pneumatikami Imperial Snow Dragon 2 ? 

 

Dostali jsme je hromadně ve firmě a auto celkem dost prokluzuje hlavně při rozjezdech a v prudších zatáčkách,

zatím jsem měl možnost vyzkoušet pouze na mokru, ale z nějakého většího sněhu mám teď vyloženě obavu. 

Dříve jsem měl Polaris 2 a takové problémy jsem neměl. Silně uvažuji o přezutí auta na vlastní náklady...

 

Díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel, i když bydlím "na horách", tak cca 90% projedu na mokrém, osoleném povrchu, eventuálně na prosolené břečce. Zasněženo je pouze v době spadu + 5-6 h po a vedlejší, okrajové silnice, které se neošetřuji chemicky. Zimy už nejsou co bývaly a 3-5 m sněhu, což kdysi u nás za zimu nebylo nic zvláštního jsem naposled zažil tak 8 let nazpátek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jablonec nad Nisou, a ta výška sněhu je za celou zimu, ne jednorázově. U nás není vyjímkou sněžení v polovině října a poslední sníh polovina dubna. Extrém je sněžení 1.5. a mám natočenou sněhovou přeháňku v červnu.... Akorát tedy poslední roky jsou slabší, teď třeba prší, místo aby sněžilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak ono to právě dost vypovídá o tom, že čím vyšší celková vrstva sněhu, tím déle se po ní jezdí než odtaje nebo než ji uklidí. Prostě častěji sněží a silnice jsou bílé. Kdo nezažil, nepochopí. A já už bohužel dost pamatuji.

Takové zimy se sněhem jako na fotce níže tady nebyly vijímkou - kdysi...

Tím končím, pojďme se bavit o gumách...:)

09-02-34-snih-brezen2005.jpg

Editováno: , autor: Heini
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Přezutí kol včetně převážení stojí u nás 200 - 300.-. Než zvedat auto zvedákem na každé straně a špinit se, radši obětuju ty peníze a ať se ušpiní ten co je za to placený.

 

EDIT: a ještě mi dají pytle na druhou sadu kol a naloží mi je do auta

Editováno: , autor: los pakos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přezutí kol včetně převážení stojí u nás 200 - 300.-. Než zvedat auto zvedákem na každé straně a špinit se, radši obětuju ty peníze a ať se ušpiní ten co je za to placený.
 
EDIT: a ještě mi dají pytle na druhou sadu kol a naloží mi je do auta

Kam jezdíš a jak velká kola máš?

Prt. třeba v Best Drive je to i podle velikosti a pak je to lehce 600+...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@mischicka K@K pneu případně Autocentrum Karviná a s tou velikostí je to jednoduché, vybíral jsem kola právě z těchto budoucích nákladů, takže letní 15" a zimní 14" tedy 2 jednoduché sady (které se vejdou do kufru Fabie), takže odpadá přezouvání z disku na disk a jen se počítá demontáž, montáž a tělíska. Navíc existují různé akce na slevomatu, kde se dá kompletní přezutí sehnat opravdu za hubičku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...