Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


Hkubes

Doporučené příspěvky

Jelikož do toho malinko vidím,můžu jen říct-Nokian jako jedna z mála má své vlastní testovací středisko,jsou to finové a asi by si špatnou zimní pneu neudělali :-) .

Zatím žádná z jejich pneu nebyla propadák a na staré Hakkapelity neměla v určitém rozměru žádná pneu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milanhos: dal jsem prostě výsledky různých testů ohledně určitého typu značek samozřejmě ve stejném rozměru dohromady, porovnal recenze na eshopech od samotných uživatelů, ceny a zkušenosti s konkurečníma pneu a za mě to je Nokian, protože za tu cenu víc muziky nepořídíš a co jsem tak koukal tak dražší jsou v určitých věcech horší ikdyž vyhrávají v testech. Ono třeba ADACu se nedá moc věřit, ptž to, že falšovali výsledky a ať se dělo co se dělo prosazovali continetali asi dost lidí tady ví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na testy Adac a podobně bych nikdy nebral na zřetel.Nejlepší jsou osobní zkušenosti.

Také a co je NEJDŮLEŽITĚJŠÍ je potřeba si hlavně uvědomit,kde budete jezdit.Pokud někdo bude jezdit dálnici,město a pod,bude vychvalovat Conti,pokud někdo bude mít problémové výjezdy z garáže,dvorků a podobně bude chválit...zas něco jiného.Stejně dopadl můj soused 2 roky zpět.Dal na recenze a i když jsem mu říkal,že pro jeho podmínky jdou TS 850 nesmysl,koupil je a v půli zimě byl zpět u nás a bral to,co jsem mu říkal a je už min 12 let osvědčené.Ano..je tu více než 12 let pneu,která se vyrábí pořád stejná a kdo ji vyzkouší,nedá na ni dopustit,ale do města,dálnici není až tak vhodná

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A když jezdím povětšinou okresky prosolené zledovatělé a pak těsně před domovem převýšení 100m kde se nesmí solit a sníh se na silnici drží déle? Plus cestování za prací do města a kousek dálnice. 

 

Na F2 mám po původním majiteli Polaris3 a celkově si třeba nestěžuji, kdy mě nepodržely bylo jedině když byla v zimě ledovka která kácela stromy a já se kvuli auto do protivky nemohl rozjet a zůstal jsem v zatáčce a to nebyl žádný kopeček skoro ale tam by pomohly leda hřeby. Na Feldě jsem měl Klebery už tak tvrdý že v podstatě už neubývaly a vyjel jsem všechno :D Takže je v podstatě jedno co si vyberu z toho žebříčku prvních 5 hlavní aspektem je samotný auto a motorizace která dovolí pracovat s plynem v širokým spektru otáček pokud možno bez zbytečnýho řazení. A teda asi schopnosti řidiče, nebát se a přesto mít respekt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za život jsem jezdil jen na pár zimních pneumatikách (Barum Polaris 1-3, Michelin Alpin A4 a teď nově Nokian WR A3) a nikdy jsem neměl problém ani s jedněmi. Uznávám ale, že Nokiany A3 jsou o hodně lepší než Barumky. Jinak jestli Michelin, Continental, Nokian, Bridgestone či Pirelli, to je podle mě fuk. Člověk v téhle kategorii neudělá chybu ani s jedněmi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale po zbytech a to nějakých 90% zimy teda Nokiany jsou na nic když není sníh ani led? :D Ale ne omlouvam se. Každopádně Nokiany mají horší životnost co jsem koukal, tak to je možná daň za ty lepší vlastnosti na sněhu. Brácha míval Vredestein a teď kupuje jedině Alpin A4 a říká že už nikdy nic jiného. Oproti Barumkám asi bude všechno "lepší" tak si asi vyberu podle toho jaký se mě líbí nebo co. 

Včera jsem se díval že mi na těch polarisech ještě zbývá dost bohatě na celou sezonu (4 sezony jetý) pro někoho možná na dvě a to já se bál že budu muset kupovat nový než mě vyrobí trojku 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K nám domů to je cca 50 metrů do prudkého kopce po kočičích hlavách, v zimě když to zamrzne je zajímavé sledovat jak se některé auta nejsou schopny vyškrábat nahoru. Mám zmiňované Nokiany a s přispěním asistenčních systémů jsem se dostal nahoru a mezi tím předjel další 2 auta, která stála v kopci a hrabala, mimojiné i OII Scout s náhonem 4x4, který měl nějaké Firestone. Měl jsem ještě Conti TS800, taky bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, los pakos napsal:

K nám domů to je cca 50 metrů do prudkého kopce po kočičích hlavách, v zimě když to zamrzne je zajímavé sledovat jak se některé auta nejsou schopny vyškrábat nahoru. Mám zmiňované Nokiany a s přispěním asistenčních systémů jsem se dostal nahoru a mezi tím předjel další 2 auta, která stála v kopci a hrabala, mimojiné i OII Scout s náhonem 4x4, který měl nějaké Firestone. Měl jsem ještě Conti TS800, taky bez problémů.

Já to stejný teď poslední zimu a dokonce s Barumkama a to bylo min 15cm na silnici, jestli mají celoroční fakt nechápu. Před 4 rokama jsem se vracel z dovolený v unoru a to ráno nasněžilo taky slušný mraky sněhu že to nikde nebylo odhrnutý ani a v jednom táhlým prudkým kopci dobryho půl kilometru všichni stáli a čekali na silničáře. Já jsem se dostatečně rozjel, nohu na plynu, stažený půlky v protisměru, kola neustále protáčení a ridič kamionu předemnou musel utíkat, každopádně tam nemel co delat a ja bych tam zustal kdybych ubral plyn :D. A to bylo práve s Feldou a tvrdýma klebrama. Je to hlavne o lidech proste a kdoví co mají nazuto

před 13 minutami, dodge napsal:

Kdysi jsem chtěl koupit zimáky podle testů ADAC, naštěstí jsem náhodou potkal kamaráda, který provozuje penzion v Krkonoších, a ten mě obrátil na správnou víru.

A ta víra jsou Nokiany?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, MilanHos napsal:

Ale po zbytech a to nějakých 90% zimy teda Nokiany jsou na nic když není sníh ani led? :D Ale ne omlouvam se. Každopádně Nokiany mají horší životnost co jsem koukal, tak to je možná daň za ty lepší vlastnosti na sněhu. Brácha míval Vredestein a teď kupuje jedině Alpin A4 a říká že už nikdy nic jiného. Oproti Barumkám asi bude všechno "lepší" tak si asi vyberu podle toho jaký se mě líbí nebo co. 

Včera jsem se díval že mi na těch polarisech ještě zbývá dost bohatě na celou sezonu (4 sezony jetý) pro někoho možná na dvě a to já se bál že budu muset kupovat nový než mě vyrobí trojku 

 

Přečti si tohle: http://www.autoforum.cz/prvni-dojmy/test-nokian-wr-a3-stvorena-pro-ceskou-zimu/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se zase bavim. Nokiany jsou velmi dobre pneu, nedelejte z nich ale objekt k uctivani. Jsou proste na spicce dnesnich technologickych moznosti, stejne jako Conti, Michelin apod.

Drobne rozdily mezi vyrobci/typy pneu (uvazuji pochopitelne vzdy obdobnou cenovou hladinu a urceni) budou vzdycky, ale nikdy nic tak zasadniho, aby jeden vyznamnym zpusobem vycnival. Kdo koupi Nokian nebo jeho primou konkurenci, neudela chybu se zadnym z nich.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Jak je to prosím s tím rychlostnim limitem na pneu? Mohu dát na 81kW verzi 185/60r15 88T ? Někde jsem snad četl, že s rychlostí limitem můžeš jít o jeden stupeň níže. Nerad bych , abych měl při případné kontrole nějaké problémy. Navíc výběr v tomto rozměru a 88H zrovna velký není, resp. veškeré zimáky jsou nedostupné. A do Číny se mě jít nechce. Díky za názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...