Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


Hkubes

Doporučené příspěvky

před 23 minutami, miland42 napsal:

Ahoj. Jak je to prosím s tím rychlostnim limitem na pneu? Mohu dát na 81kW verzi 185/60r15 88T ? Někde jsem snad četl, že s rychlostí limitem můžeš jít o jeden stupeň níže. Nerad bych , abych měl při případné kontrole nějaké problémy. Navíc výběr v tomto rozměru a 88H zrovna velký není, resp. veškeré zimáky jsou nedostupné. A do Číny se mě jít nechce. Díky za názory.

 

81 kW má maximálku v techničáku 197 km/h, index T je na 190 km/h, tudíž správně by jsi měl mít v zorném poli řidiče upozornění na sníženou rychlost. Maxidot tuhle funkci nabízí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, už jsem takové nálepky někde viděl, pokud nechceš nic riskovat, tak si jednu pořiď a nalep si ji do zorného pole řidiče. Můj názor je, že bych se radši pokusil sehnat zimní gumy s parametry jaké mají mít, například Nokian WRD4, Continental CWC TS830 nebo Michelin Alpin A4 se v rozměru 185/60 R15 88H vyrábí.

Editováno: , autor: los pakos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

20 minutes ago, LuboBBSK said:

Tiez som nad tym rozmyslal, ale potom som videl ponuku zimnych kompletov pre F3 na skoda-auto.sk a oni tiez predavaju pneumatiky s rychlostnym limitom T.

Ci je mozne oficialne ist o "tupen nizsie" to som nezistoval.

 

Nasa Vyhlaska to umoznuje, ALE

ak chces mat pneu s nizsym rychlostnym indexom, musi to byt aspon na 160km/h + pneu musia byt oznacene horskym symbolom (obrazok vlocky v masive). Az ked to splnas, das nalepku do zorneho pola vodica alebo si nastavis upozornenie v palubnom pocitaci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

F) Technické požadavky na výbavu vozidel koly, pneumatikami a protiskluzovými řetězy:

2. V případě vybavení vozidla zimními pneumatikami, dle odstavce 13 s nižší kategorií rychlosti, než je nejvyšší konstrukční rychlost vozidla, musí být uvnitř vozidla a na vždy viditelném místě z pohledu řidiče upevněn výstražný štítek, který udává nejnižší hodnotu maximální rychlostní kapacitu pneumatik pro jízdu na sněhu. Údaj na nálepce stanovuje nejvyšší přípustnou rychlost vozidla s namontovanými zimními pneumatikami, která nesmí být při provozu vozidla překročena. Upozornění formou nálepky může být nahrazeno zařízením trvale nainstalovaným ve vozidle, například palubním počítačem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, miland42 napsal:

Našel jsem teď toto, cituji: "Nastavená hodnota rychlostního limitu zůstane v paměti i po vypnutí a zapnutí zapalování. Po přerušení jízdy na déle než 2 h se nastavený rychlostní limit deaktivuje."
Takže by to mělo být průchozí i v zahraničí?

Pletete si nastaveni pro limiter. Pro pneu je nastaveni jinde v menu u tlaku pneu a to je nastaveni trvale.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na fóru si myslím nevykáme. :D To ale není důležité. Ne nepletu si speed limiter (omezovač rychlosti) a upozornění na překročení nastavení rychlosti. Já nemám Maxidot, takže musím v podstatě před každou jízdou nastavit na páčce stěračů upozornění na dosažení nastavené rychlosti. Je to mezi teplotou motoru, průměrná rychlost, aktualní spotřeba, ... atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,

rád bych se zeptal na otázku ohledně kol jelikož si nejsem jistý :)

 

V TP mám povoleno toto:

185 60 R15 84H, disk 6JX15 ET38,

 

Mohu ale použít tyto plecháče které mám?

185 60 R15 84T, disk 6JX15 ET38,

 

jen si v MaxiDotu nastavím limit na nějakou hodnotu při překročení a to stačí ne?

 

Děkuji,

Michal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...