Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


Hkubes

Doporučené příspěvky

Bikes> tady jde o to, že jsou wrd3 i s plechama za velmi dobrou cenu a někomu to může stačit.

Jak jsem už psal, mám wrd3 i 4, zimní závody a ani po Praze už s nimi nejezdím a za tu akční cenu bych je vzal znova. Na rapidu jsou v 15" rozhodně míň hlučný jak moje 16" letňáky ?v prvomontáži a to vím zcela jistě, nedávno jsem přezouval.

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 5. 2020 na 11:38, cosby napsal:

To musí být super řidič,když WRD3 posílá k šípku a chválí Conti do nebes

 

Napsal jsem svůj názor, mému jízdnímu stylu hold vyhovují jiné pneumatiky a o tom to je, je to jen můj názor. Nevynáším Conti do nebes, stejně dobré jsou například i Goodyear UG9 nebo Nokian WR D4. Prostě mi WR D3 nesedly a po cestách centrem Ostravy klouzaly, navíc jsem s nimi měl problém i v Beskydech na posypané cestě, což lépe zvládly i Barum Polaris 3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám taky srovnání GY UG, Nokian a Barum na mých soukromých a služeních vozech a Polarisy na služebním byla pro mě v podhorské oblasti největší tragedie. Hodnotila se tady akce na komplety Nokian za hubičku což může řada uživatelů ocenit, stačí jim a nikoliv jakési testy a dojmy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu potvrdit nám conti 860, čtyři roky staré a letos v jeseníkách jsem zastihl sníh a byl jsem nemile překvapen jak pěkně klouzaly.  Při brždění v malé rychlosti, okamžitě zásah ABS. Tedy za mě pokud je pneu nová a měká tak funguje skvěle.

Editováno: , autor: Petr AMF
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nestrašte! :D Moje TS860ky som teraz mal tretiu sezónu a na vode zatiaľ v pohode (DOT 4617)... aj keď uprostred sezóny som bol nútený kúpiť dopredu nový pár (DOT 3819), čiže som vlastne opäť v prvej sezóne. Na druhú stranu predchádzajúce Pirelli Snowcontrol 3 začali na vode nepríjemne šmýkať už v druhej sezóne. Mal som aj UG9 na starej F1 a podľa mňa boli porovnateľné s TS860.. viac sezón som však s nimi nemal možnosť jazdiť kvôli predaju auta.

 

Ale samozrejme zhoršenie jazdných vlastností vekom sa dá očakávať... za bežných okolností mám problém zjazdiť pneu za 4 sezóny a teda spomínané výpredaje starých DOTiek pre mňa veľmi nie sú.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 4. 2020 na 11:42, Martab napsal:

Fabia používá nepřímý způsob měření v závislosti na měření obvodu kola. Tedy v disku nemusí být čidlo tlaku a ať nazuješ jakákoli kola, systém funguje.

 

Ahoj , teď jsem tuto informaci dohledával a hodila se ;-) dík .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Úplně v pohodě, ale každý bude preferovat jiné hledisko užších pneu: valivý odpor, spotřebu, jejich cenu, nebo pózu co nejširší kola. Jsem z podhorské oblasti a když už napadne hodně sněhu preferuju užší kola, které se sněhem líp proříznou a taky pro slabší motorizace jsou vhodnější. 

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě že je o něco menší styčná plocha, ale záleží především na pneumatice jako takové a tvém chování. Kolikrát zažiješ sklo na silnici, já za poslední dva roky jednou, když jsem musel opravdu nutně a nezbytně vyjet a čistý led byl jen v ulici kde bydlím, dalších 130 km bylo OK. Se širokýma gumama může být problém s případným použití řetězů. Ale nikoho nepřesvědčuju. Dovezl jsem si nedávno na jedno z aut doma loni pořízené origo zimní komplety důchodcem co prodal auto v rozměru jak píšeš a dle alternativ uvedených v TP. 

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zdravím Vás,

tak se nám to blíží. Zima, sníh, břečka, vše co k zimě patří tzn. i přezouvání pneumatik na zimní sadu.

Mám na Vás dotaz.

Mám možnost koupit od jednoho pána Barum Polaris 5 z 25 týdne roku 2018 na originál škoda discích za 7500 s tím, že o ceně se budeme ještě bavit.

Jelo se na nich pouze a to 10km.

Mám se bát toho, že by už pneumatiky neměli takové vlastnosti "jako nové"? Vím, že pneumatiky by měli zachovat své vlastnosti až 10 let, ale v případě, že nebyly nasazeny na auto.

Jak je to s tak malým nájezdem na pneumatikách?

Díky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je problém ne s najezdem, ten se na gumach asi tolik neprojeví. Spíš po 3 sezónách  co byly v provozu už se pomalu blíží konci životnosti. Všude se mluví že po 4 letech se mají gumy měnit. Já si myslím že 6 zvládnou, ale postupně budou tvrdší a tvrdší a budou fungovat asi o dost hůře než nové... Nicméně by to možná stálo za to už jen kvůli těm diskum...Nevím jakou mají cenu ty. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že by se pneumatiky se "starým" DOT měly po čtyřech letech vyhodit je všeobecně propagovaný nesmysl.
Vyjádření Continentalu:
"

Správně skladovaná nepoužitá pneumatika stará až 5 let může být prodána jako nová a uvedena do běžného provozu, pokud tomu nebrání místní právní předpisy. Poznámka: Záruční doba začíná běžet od data nákupu pneumatiky.

Společnost Continental doporučuje, aby všechny pneumatiky, které jsou starší než 10 let (jak je uvedeno na datovém štítku pneumatiky), byly nahrazeny novými pneumatikami. 

"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ah omlouvám se. Já četl 10kkm. Takže jsem předpokládal že se na nich jezdilo. Moje chyba. 

No pak platí co píšou ostatní. Při správném skladování je pár let ve skladu v pohodě. Nějakých starších gum z obchodu bych se nebál. Obávám se ale, že lidé doma ať už na půdě nebo kdekoliv jinde maji do ideálních podmínek daleko... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena je asi na hranici.

Na Rapida 2019 jsem kupoval v ŠA sadu Nokian za 9.000 DOT xx18 a nemám pocit, že bych je už nemohl použít. Loni na Fabii rok starou sadu Polaris5 od důchodce za 2.900 na bazoši. Oboje samozřejmě plech.

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...