Přejít na obsah

Easy light assistent vs. Rain-Light Assistant


Reesha

Doporučené příspěvky

Nebylo by lepší dokódovat k daylightům koncová světla? Osvětlení přístrojů je u daylightů úmyslně udělané tak, že čím je větší tma tím je méně intenzivní, prý aby to donutilo řidiče rozsvítit světla.

Editováno: , autor: dodge
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dokodovat se to da, asi by to bylo v podobnych pripadech I bezpecnejsi, ale dobre reseni to neni.
Za prve je to normou zakazane (stale jeste pokud vim, i kdyz takovej Renault Talisman sviti zadnima svetlama spolecne s DRL - coz ale muze byt soucast konkretni homologace), za druhe v desti DRL bude velmi neprijemne oslnovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano...

To je prave ta nesikovna signalizace toho, ze sviti potkavacky. Jakmile vjedu do neceho takoveho, cos popisoval, taky si rikam, ze rozsvitim "rucne", abych mel jistotu. Pak si ale reknu ok, mam asistenta (i destoveho), tak mi to ma prece rozsvitit samo, od ceho je pak automatika. Uz stiram, tak bych mel i svitit. No a nastava krkolomny pohled pod volant, aby se clovek ujistil, ze technika zafungovala...

Jinak da se nastavit i ruzna citlivost a pri te nejvyssi, by to melo sepnout jakmile se jen trochu zeseri...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chybejici kontrolka potkavacich v budicich je podle me hloupost. A jeste vetsi hloupost je, ze na spinaci sviti symbol parkovacek pri potkavacich. Pokud by ztmaveni budiku bylo spravnym resenim, tezko by se naslo tolik ignorantu. Nebo ze by jim bylo jedno uplne vsechno a nepomohla by ani kontrolka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle mi vadí hodně. Nechápu proč auto nemůže mít kontrolku obrysovky(parkovačky)/potkávací světlomety. Osobně mám asistenta, ale vadí mi to, chci vidět kdy přepnul na potkávačky, ale nevím jak to třeba za slunečného dne zjistit, na tom přepínači není nic vidět.
Hlavně, že když vypnu Front Assist, tak mám vykřičník uprostřed přístrojovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5 hours ago, MilanHos said:

Včera kolem 7 k večeru jsem jel za jednim borcem s F3, byla průtrž jak sviň, ostatní inteligentnější měli i mlhovky aby je bylo aspoň trochu vidět a borec ve Fabii v klidu denní led samozřejmě zadní světla tma.... Tak mě v té chvíli právě napadlo jestli když má alespoň ten ligt ve Stylu tak proč mu automatika nesepne alespoň ty potkavací? Byla téměř tma v tom dešti plus všude voda od kol a bouřka... Nebo může být někdo tak hloupý jestli neví že při denních LED mu nesvít zadní? Trochu by ho omlouvalo jestli nemá F3 někde kontrolku rozsvícení světel. Ale v takovým počasí se přece člověk nemůže spoléhat na automatiku a to kolečko prostě otočit a v nejhorších podmínkách i mlhovky.

A když jsem se rozhodl že budu raději riskovat aquaplanning než to potom naprat do něj když ho nevidím a začal jsem předjíždět tak zrychlí... Jestli ten borec v modré race metle s F3 HB je odsud z fóra tak že ho zdravím..

F3 ma kontrolku svetel. ALE, neni na pristrojovce, ale na volici rezimu.

To chovani musim potvrdit, taky se me stalo ze jsem jel, svetla na automatice a uz jsem si rikal, ze kvuli zadku by to chtelo svitit a automatika nic, tak jsem tomu pomohl a rozsvitil. Dela to jen u deste, kdyz vjedu do tunelu nebo pod most, tak se hned pousti svetla. Ten dest se asi hure vyhodnocuje automatikou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se to  probíralo v jiném vlákně a myslím že toto se opravdu nepovedlo, kdejaká kontrolka svítí na palubce a důležitá světla jsou signalizována u vypínače, kde jsou velice špatně vidět, hlavně za světla, protože jsou v úhlu a schované za volantem o přehlednosti nemluvě. Stále si na to nějak nemůžu zvyknout a dost mě to vadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Maverick napsal:

Tak dokodovat se to da, asi by to bylo v podobnych pripadech I bezpecnejsi, ale dobre reseni to neni.
Za prve je to normou zakazane (stale jeste pokud vim, i kdyz takovej Renault Talisman sviti zadnima svetlama spolecne s DRL - coz ale muze byt soucast konkretni homologace), za druhe v desti DRL bude velmi neprijemne oslnovat.

Ledkové DLR svítí trvale, tj. i s rozsvícenými potkávacími světly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DRL nesvítí trvale a můžu potvrdit, že v dešti DRL oslňujou jak prase. Jezdit v takových podmínkách s DRL a dokódovanýma koncovkama není rozhodně dobrý nápad. LEDky mají dva režimy - obrysovky a DRL a pokud se rozsvítí potkávačky, tak se DRL vypíná. DRL se vypíná na příslušné straně i při zapnutí blinkru a svítí pouze obrysovka.

Editováno: , autor: Pavel M
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 4 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...