Přejít na obsah

Hatchback vs. combi


Pepav

Doporučené příspěvky

No a co se tyce toho krytu motoru, tak kolikrat kdo veme brichem neco, aby zespodu neco orval nebo poskodil? Pri normalnim jezdeni po meste a beznych silnicich asi nikdy - zas takove tankodromy tu fakt nemame. Mozna v zime, kdyz se jede na lyze a nestihli protahnout cestu.

Pokud nekdo jezdi polnackami nebo vi, ze ma nekde ostrejsi najezd, muze si ten kryt bud vzit jako doplnkovou vybavu nebo dodelat dodatecne sam. Vetsine zakazniku to ale chybet nebude a tak se na to diva vyrobce… 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upřímně, ten kryt je stejně jen tenký plast, takže nějakou mechanickou ochranu bych od něj nečekal. Spíš je to tak na tu polní cestu, když prší, aby nebyl celý motor špinavý. Na druhou stranu, těch lidí co řeší jak mají špinavý motor je minimum a u FI jsem celoplošný kryt neměl a nemůžu říct, že by mne motor přišel někdy nějak extrémně zašpiněný. Pak už zbývá jen ta aerodynamika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, epo napsal:

No a co se tyce toho krytu motoru, tak kolikrat kdo veme brichem neco, aby zespodu neco orval nebo poskodil?

Ehm...já asi tak jednou ročně.:lol: Ale posledně šly škody do desetitisíců kryt-nekryt.:blush: Kryt mi dává význam spíše z důvodu aerodynamiky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte uvažuju o krytu podlahy pro combi.

Na netu se dá sehnat použitý s pola ze 400 kč.

Samozřejmě 2x neboť se dělí na levý a pravý.

Podle etky i škoda dílů  se použije pouze ten kryt a matice.

Kam se ale ta matice našroubuje? Na podvozku je připraven šroub ze závitem?

Máte někdo zkušenost s dodatečnou montáží krytu?

Lze to udělat na ulici bez dílenského zvedáku?

A na konec má to smysl pokud už má auto 3 zimy za sebou??

Dík za názor

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však to není potřeba :D 

Na spotřebě to nepoznáš, rychlejší to nebude. U HB je to jen otázka lepšího koeficientu odporu vzduchu kvůli euro normám. Combi je splňuje s přehledem i bez krytů.

Jo a s těma otázkama jestli to půjde někde na ulici bez dílenského zvedáku to raději ani nepište. Nedávno u nás v okolí si jeden chlápek najel autem nad prohlubeň u silnice aby se dostal pohodlně pod auto, ještě si to přizvedl heverem, no ale auto se přehouplo a chlápek tam má teď pomníček. 

Takže pokud nemáte někdo například montážní jámu tak pod auto nelezte raději. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...