Jump to content

Servisní interval / servisní prohlídky


Recommended Posts

A je to možné?predstavte si situáciu že si zaplatím 500e za servisné prehloadky na 60t km/4roky a ked mám chodit každy rok sa to oplatí ale ak raz za 2 roky tak asi nie. A ak si to nechám prekódovat možem ist 4 krat v ramci 500e alebo nie?

Link to post
Share on other sites

To asi těžko, předplacená servisní prohlídka bude podle nějakýho servisního plánu a ten určitě bude počítat s LL intervalem a ne s "přáním zákazníka". Docela by mě zajímalo, kolik z vás, co si chcete vypínat Start/Stop a měnit servisní interval, si to auto plánujete nechat déle než těch 5 let a 100t km. Pokud tu jsou tací, tak to i chápu, ale pokud ne, tak mi to přijde jako nesmyslné počínání - je to v záruce tak ať se Škodovka stará...

Link to post
Share on other sites

Mne nejde o záruku mne ide o to či sa to oplatí priplácat. Ak je to každe 2 roky čize pojdem 2x do servisu za 500e to sa mi zdá moc. Kolko výde prehliadka finančne ked predpokladáme výmenu olej filtre sviečky robota materiál? Do 200e alebo mýlim sa?

Link to post
Share on other sites

Já vím jak jsi to myslel a jestli jsem princip předplaceného servisu pochopil správně, tak pro to nejnutnější minimum (oleje, filtry, atd) se prostě nevyplatí (podobné to je u operativního leasingu, taky se nevyplatí), nicméně pokud máš v plánu používat brzdy stylem on/off a pálit spojku, tak bych do toho šel ;).

Link to post
Share on other sites

Tak ono zakladni balik obsahuje len olej filtre sviecky a robotu takze aj keby jazid brda plyn tak mi to nic nepomoze. Len mi islo o to že ak by sa kazdy rok chodilo na vymenu oleja plus kazdy druhy rok garancna tak som ratal ze to vyde za 4 roky viac ako 500e. Ale ak to tak neni myslim ze to nepresiahne 250e za servis.

Tak rád sa spýtam aj predajcu ale rád sa poradim. Nato je fórum

Edited by Jakub3211
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

happymaster23...to mi chceš povedať, že ak nechám start stop system zapnutý a nebudem ho vypínať tak mi spojka a možno aj štartér nevydrží dlhšie ako 5 rokov? mám v plane si to auto ponechať aspoň 10 rokov.

Link to post
Share on other sites

Já nemám v plánu si auto nechávat déle než je záruka (5 let/100t km), takže mi je to jedno a LL nechám. Jediné nad čím ještě přemýšlím je ta brzká první výměna oleje. U staršího TSI to mělo přecejenom větší smysl právě kvůli bordelu z řetězu, tady už to IMHO tak hrozné nebude. Navíc jsem slyšel názory, že brzká výměna první náplně může být i na škodu (protože je to speciální první náplň a podobně). Tak nevím...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Plánuju zhruba za půl roku koupi F3. Já bych si nechal LL interval,a měnil zhruba po roce LL olej,pokud najedu cca 10-12tkm/rok  Nosil bych si vlastní olej. Co vy na to? můžu to tak udělat? Nebo tu výměnu (mezi LL intervalem) mám provést sám? Díky za rady

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...