Přejít na obsah

Servisní interval / servisní prohlídky


Jakub3211

Doporučené příspěvky

Ano, dělal jsem to přesně podle toho, ještě jsem si dělal čáru na prodloužení k ráčně podle jednoho video návodu, abych měl skutečně jistotu, že jsou svíčky natočený správnym směrem ;) svíčky jsem kupoval origo

Editováno: , autor: pjdefort
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

prohlídka po 3 letech bez výměny oleje, chtěl jsem jen vyměnit brzdovou kapalinu a prohlídku. Autorizovaný servis Autocentrum Barth Dubina - Pardubice. Čekací doba při servise cca 1,5 hodiny. Byl jsem objednán na 14.30, ale vzali mě ve dvě a sms o zhotovení přišla cca 15.40. 

WP_20190704_18_21_27_Pro_LI.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera vyšel  test F3 https://www.garaz.cz/clanek/test-ojetiny-skoda-fabia-iii-1-2-tsi-nejlepsi-ze-vsech-21002095

Zaujalo mně tam " Je tu zapouzdřený řemen a jestli chcete mít jistotu, tak ho nechte po 180 000 km nebo deseti letech vyměnit. "

Kde na to přisli ???

Tohle opravdu není radno podcenit a kontrola při 240 dle  servisního plánu výrobce je podlě mně hooodně mimo.

A co kladky a pumpa ?

 

Editováno: , autor: zwan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě trochu rozesmálo toto.

 

"Dost lidí spálilo spojku, jak trápili tříválec s tendencí v nízkých otáčkách zhasínat vysokými otáčkami při rozjezdu. A motor pak při změně rychlostí působí jako na gumě. "


"Realita je ale trochu jiná a spoustě řidičů žere tenhle tříválec se schodovitou charakteristikou víc než dvanáctistovka s vyrovnanějším průběhem výkonu."

 

Mě by zajímalo, kde na to přišli. ? ale to jsem už OT. Snad se Pavůk nebude zlobit. ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ronskispeed Ono jde o to, z jakého pohledu se to hodnotí, on motor je to dobrý, ale pokud se bezprostředně přesedne z 1.2 TSI, tak rozdíl tam je poznatelný. Ale to pozná novinář, co střídá auta, běžný uživatel si zvykne na své auto a bude spokojen :-)

 

Ale ať nejsem uplně OT, zde rozborka rapidu (pokračování) a něco o intervalech oleje:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už je to tu zas po roce  a 9 tkm  na pevný interval + prohlídka co 60 tkm  a svicky.
Od ceny je potřeba si odmyslet vymenu paliv. filtru + klin. remene + vzduch filtr, slo ciste o mou iniciativu.
Nechybí dříve avizovaný poplatek za vlastní mat.
Přikládám foto olej před

olej_barva_pred.thumb.PNG.a54bba8cdab9c5e114e4dece61790933.PNGolej_mostvi_pred.PNG.5a2f9de27478d2c3b188cb4f31eab9b5.PNG

 


Olej po

olej_barva_po.thumb.PNG.a440e9ed5bd7f336e0951fd4318c1d81.PNGolej_mostvi_po.thumb.PNG.7d5bdd0675aa4fed722b42fb84beb188.PNG

cena

prohlidka.thumb.PNG.55b34deb8582f1bd2f40c8489c6b138e.PNG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

@Cisius stejné to rozhodně nebude, ale záleží odkud jsi a jaké máš v okolí možnosti..tato prohlídka po 60 tkm se dá v jiných AS udělat třeba za cca 6.500 včetně jejich drahého oleje, pokud si můžeš přinést vlastní, což některé AS akceptují, tak ještě o cca 3.000,- méně...musíš pátrat ve svém okolí, jaké máš možnosti..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...