Přejít na obsah

Servisní interval / servisní prohlídky


Jakub3211

Doporučené příspěvky

Mě řekli v servisu ekolikvidace 400 bez DPH. Ale je to bohužel jediný servis v okolí, kdo ještě bere vlastní olej. Kromě přemrštěné ceny to tak chci i kvůli tomu, že dávám olej 0w-40 kvůli zimním krátkým trasám.

Ceramic bude asi mazivo na promazání uložení paken brzd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, hrocja napsal:

Výměna oleje po 4 letech + jsem chtěl nechat vyčistit zadní bubny. Komplet prohlídka mě čeká až v červenci. 

Olej vlastní bez poplatku s normou 504.00. Autodruzstvo FM Hlučínska ?

IMG_20200229_091347.jpg

No teď jsem se díval u sebe na fakturu u své bývalé Fabie II, z prohlídky po 2 letech, kdy bylo také provedeno čištění bubnových brzd (tehdy to bylo servisně předepsáno u každé pravidelné roční  prohlídky bez speciálního požadavku) Platil jsem tehdy za ty bubny 236,- Kč bez toho, že by tam byla započítána speciálně ještě položka za demontáž a montáž kol a demontáž a montáž bubnů.  Tak to vypadá, že když jsi to čištění požadoval  speciálně mimo rámec servisní prohlídky, tak Ti to spočítali sakum pykum i s pozdravem. 

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, miklisek napsal:

Mě řekli v servisu ekolikvidace 400 bez DPH. Ale je to bohužel jediný servis v okolí, kdo ještě bere vlastní olej. Kromě přemrštěné ceny to tak chci i kvůli tomu, že dávám olej 0w-40 kvůli zimním krátkým trasám.

Ceramic bude asi mazivo na promazání uložení paken brzd.

 

Obvykle vyplati se dat teto 400 korun za likvivce a mit jeste vlastni olej. Kdyz kupis v servise olej tak vyjde tohle na vice nez vlastni olej + 400 kacek

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, miklisek napsal:

I pokud to měl v rámci předepsaných termínů dle DP, pak se to bohužel platí. Je to v DP uvedeno v sekci dodatečné práce, kde je i výměna oleje, filtrů, svíček, brzdovky..... tam výměna taky není zadarmo.

 

 

když jsem šel po 2 letech na servis, tak mi na fakturu rozepsali pouze očistu bubnů, tenkrát asi 250 - 270 kč (přesně si nepamatuji), asi jak který servis :) ale tam mě zase oškubali o manipulační poplatek za olej --> Autocentrum Barth Pardubice :-D takže to vychází plus mínust stejně :) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Dobrý den,

mám Fabii III r.v. 2018 55kW. Koupeno nové 10/2018. Na najeto přes 28 000 km, jezdím necelé dva roky. Fabia je z základu, autorádio obyč. originál bez infopanelu (1DIN). Poradí mi někdo, kdy se mi zobrazí, nebo jak zjistím kdy budu mít první garanční prohlídku, nebo jak to auto hlásí?

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, renezeleny napsal:

Ten právě nemám, mám tam obyčejné orig. autorádio.

Potřeba návštěvy servisu se ti ukáže na tom malém displeji mezi otáčkoměrem a rychloměrem  a ten displej je u každé výbavy, tedy i s tím nejobyčenějším autorádiem.

Jinak jak psal ben06, tak vše si můžeš přečíst v návodu k obsluze vozidla, kde se i dozvíš, jak si kdykoliv zjistíš jednak počet dní nebo počet kilometrů (podle toho co nastane dříve) do servisní prohlídky vozu nebo do výměny oleje. Jen nebuď línej  a dej si  tu práci se čtením návodu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

@tomas89 správně by ti přijímací technik měl nabídnout servisní úkony, které jsou při této prohlídce povinné a nebo doporučující..takže záleží na tobě, na co vše jim kývneš..pokud máš auto ok a řekneš jim, že nic doporučujícho nechceš, tak se bude měnit kromě oleje, ještě kabinový fiiltr, vzduchový filtr a svíčky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...