Přejít na obsah

Servisní interval / servisní prohlídky


Jakub3211

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, čeká mě prohlídka po dvou letech / 30k km. Psal jsem do více servisů kolik za to chtějí. Zatím 2 odpovědi ze 3, neakceptují vlastní olej a cena cca 5k - 6,5k což se mi zdá docela raketa podle toho co tady vidím :D Máte nějaký tip nebo zkušenost se servisama v Praze / Praha východ / Nymbursko a okolí? Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, ben06 napsal:

Nepleť si prohlídku a pouze výměnu oleje. Za samotnou výměnu dáš mimo Prahu cca 3.200 i s jejich olejem. Co obnáší prohlídka navíc ještě nevím, byl jsem dvakrát jen na výměně, ale jistě to tady už bylo. 

garanční prohlídka by měla obsahovat, výměnu oleje, výměnu olejového filtru a výměnu kabinového filtru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bohužel, těch AS, které berou vlastní olej je čím dál méně a kde ještě nedávno brali, tak dneska už neberou a najít dnes takový, kde ještě berou je skoro nemožné, ale stále ještě existují..

 

a druhá věc k těm názvům prohlídek, někdo používá slova serviska, někdo garančka apod..každý myslíme určitě to samé, ale v AS to samozřejmě stejné není..zde házím foto z jednoho fora, kde se jeden člen fora pracující přímo v AS snažil popsat, jak to ve skutečnosti je.

 

 

 

 

rozdíl serviska-garančka.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano tak to je.A píše to i infotaiment.

olej-kdy se opravdu dělá jen olej a pak prohlídla po uplynutém čase-tam se řeší čas a KM a podle zadání do dílenského plánu vyjede,co se má a nemá dělat-např.jednotlivé filtry,brzdovka,kontroly podvozku atd atd atd-tady takový příklad.Tohle by jste měli obdržet všichni po prohlídce intervalové

MTMaintenaTableAction OIII Scaut.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslí, nemyslí, je vhodné používat odpovídající názvy, garančka prostě neexistuje. Tečka. Každý si může na foru najít (případně za patřičný poplatek v systému erWin) a stáhnout odpovídající část dílenské příručky, kde je naprosto jasně a přehledně rozepsáno, co a kdy je výrobcem předepsáno a jak se to nazývá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, cosby napsal:

ano tak to je.A píše to i infotaiment.

olej-kdy se opravdu dělá jen olej a pak prohlídla po uplynutém čase-tam se řeší čas a KM a podle zadání do dílenského plánu vyjede,co se má a nemá dělat-např.jednotlivé filtry,brzdovka,kontroly podvozku atd atd atd-tady takový příklad.Tohle by jste měli obdržet všichni po prohlídce intervalové

MTMaintenaTableAction OIII Scaut.pdf 125 kB · 1 stažení

Tohle bohužel autorizáky vydávají málokdy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem taky za přesné názvy, jsme na technickém fóru. Pořád sem někdo tahá přežitou už nic neříkající garančku.

Výpis jsem dostal s fakturou při druhé výměně oleje, která byla na vlastní žádost naprosto bez problémů a po kávě jsem odjížděl domů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prosím opravte mě abych se v tom zorientoval. Mám záruku mobilita plus, měl jsem za to že je nutné dodržovat pravidelné servisní intervaly aby mi záruka nepropadla. Při těchto návštěvách se mění olej, olejový filtr a kabinový filtr. Je tedy možné si nechat vyměnit všechny tyto komponenty, nebo jen jeden podle toho co se zobrazí na rádiu, mimo AS a do AS zajet jen kvůli prodloužení platnosti o další servisní interval třeba s potvrzením o výměně komponenty? Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trvanie zaruky mobility je podmienena a viazana na ukony vykonane u nich,s ich materialom a pracou.Neexistuje dat si oservisovat mimo Skody zo svojim materialom a od nich si pytat predlzenie zaruky mobility.Aj u nich vykonany servis s vlastnym matetrialom ti automaticky zaruku mobility ukonci.Osobne overene  na byvalom aute.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím mám dotaz. V říjnu mě čeká poslední garanční prohlídka, v březnu mi končí 5 letá záruka. Kolega v práci mi doporučoval se vybodnout na garančku a nechat si vyměnit olej a filtry u známého, zbytečně bych platil hodně. Jaký máte na to názor? Je někde k stáhnutí plán co se kdy mění a kontroluje? Po třech letech mi měnily brzdovku, loni jen výměna oleje a filtrů. Letos by mi měli měnit svíčky, ale kvůli tomu není třeba jezdit do škoda servisu. Propadne záruka, ale do března snad vydržím bez ní ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Rapid1.0 ano to je pravda, ale k čemu je ta záruka mobility dobrá ? když se podívám na to, co tam je, tak všechno to mám ve své havarijní pojistce. Předpokládám, že skoro každý ji má nebo by ji měl mít u takto mladých aut, takže co se týče záruky mobility stačí mít jen lepší havarijní pojistku.

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...