Přejít na obsah

Servisní interval / servisní prohlídky


Jakub3211

Doporučené příspěvky

Aj pri predplatenom balíku platia tie isté pravidlá. Jediná výnimka je pri poslednej prehliadke, tj. musíš dodržať presne 5r/75000km. Nesmieš ísť na prehliadku deň po vypršaní tej 5r lehoty alebo ak ti na tachometri svieti už 75000 km.

 

A čo som ja mal predplatené prehliadky Basic na 4r/60000km, bol som na 3 prehliadkach, z toho dve olejové a neplatil som ani cent - ani za prácu, ani za meteriál. Našťastie sa na aute nevyskytli žiadne vady, ktoré by neboli pokryté balíkom Basic alebo reklamáciou. Pri 5r/75000km vychádza o jednu bezolejovú prehliadku viac.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze sme po servise 4 roky 45000km

Cas trvania 2 hodiny

Olej s filtrom,sviecky,pelovy filter,kvapalina do ostrekovacov,tesnenie a maly spotrebny material a este preventivka pred 1vou Stk.

Cena 339 eur s 20% zlavou na olej...no dost,na to,ze to je iba Fabia.

V zavadach klasika slaba bateria a vraj slabucko slzia predne tlmice.Sme este rok v zaruke,takze ak budu viac,vymenia na zaruku za nove.Inak auto stale v super kondicii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Riešil som to v septembri pri svojej 4r/60k prehliadke. Vzduchový filter síce je v oficiálnych papieroch 4r/60k, ale oni ho potom nejak dodatočne zmenili a natiahli až na 6r/90k, ak dobre pamätám - niekto upresní.

 

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 1. 2021 na 21:30, wirer napsal:

Ak som si nechcel vymenu oleja a prehliadku platit, musel som dodrzat 60 000km. Mal som to ako bezplatny balik basic (alebo nejak tak) pri kupe auta. Zavolaj si do servisu a rovno ti povedia co sa meni... Mimochodom pri dielenskej prirucke som daval aj plany servisov. Staci pohladat a citat! 

Našiel som tie plány servisov. Ďakujem.

 

Mal by som otázku k tomu, že všade tam majú napísané niečo v tom zmysle, že opýtať sa zákazníka ci si praje vymeniť stierace, doliat kvapalinu do ostrekovačov...

 

Predpokladám, že to asi nebude v cene toho bezplatného servisu, na ktorý som sa pýtal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aktualita z dnešného dňa:

 

takže pri moje prvej plánovanej prehliadke pri 30 000 km budú meniť len olej, olejový filter a peľový filter. Olej budú dávať 5w30.

Brzdovú kvapalinu budú meniť v dalšom roku - čo v realite bude u mňa 3 ročné auto;

vzduchový filter - pri 4 roky /60 000 km

sviečky - 4 roky / 60 000 km

palivový filter - 90 000 km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

To SKI1961:

čerpal som z tejto stránky: https://www.skoda-auto.sk/servis/sevisny-balik-basic

k jednotlivým častiam mi technik povedal vyššie uvedené termíny.

 

 

Update č. 2:

auto som prevzal, z vonka umyté. Dostal som dva listy - Zoznam údržby a Dodatočné práce. Na zozname údržby v časti Motorový priestor je položka: Akumulátor - kontrola testerom VAS 6161 alebo VAS 5097A (bezpodmienečne postupujte podľa dielenskej príručky). Pri tejto položke mi zaškrtli "nie je v poriadku" a následne "odstránené".

 

Viete niekto o čo by mohlo ísť? K tomuto mi chlapík nič nepovedal, teraz som si to všimol.

 

V podstate na aute všetko OK, ale vraj mi budú meniť predné silent bloky - zavolajú si ma na výmenu... To ma trochu prekvapilo, lebo som nepostrehol nejaké zvuky alebo niečo...

Doliali trochu chladiacej kvapaliny a vy menili mi baterku v DO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Patrik1971 napsal:

Ja si myslim,ze si mal vybitu bateriu/akumulator na startovanie,tak ju asi dobili a preto ok.

 Vybitú? to ako? že by nešlo naštartovať? auto mi ráno ked som šiel do servisu aj pri teplote -3°C naštartovalo na prvú šupu. To by mohlo byť v takom stave, že by s tým niečo museli robiť?

 

či ako tomu mám rozumieť? - sorry za takéto otázky, ale ja do týchto vecí veľmi nevidím....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, PS1984 napsal:

 

To SKI1961:

čerpal som z tejto stránky: https://www.skoda-auto.sk/servis/sevisny-balik-basic

k jednotlivým častiam mi technik povedal vyššie uvedené termíny.

 

 

 

@PS1984 ta stránka o tom servisním balíku basic je pouze všeobecná, protože v prvním roce výroby ( přesně v modelovém roce 2015) byl palivový filtr ještě samostatně pod nádrží. Od MR 2016 tento filtr zmizel a stal se součástí palivového čerpadla, tudíž je nevyměntitelný a nemůže mít žádný interval výměny. Pokud ti technik řekl u tvé Fabie při dnešní první kontrole, tedy předpokládám max. stáří 2 roky, tak si možná prostě neuvědomil, že ta tvoje už žádný samostatný palivoý filtr prostě nemá.

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, PS1984 napsal:

 Vybitú? to ako? že by nešlo naštartovať? auto mi ráno ked som šiel do servisu aj pri teplote -3°C naštartovalo na prvú šupu. To by mohlo byť v takom stave, že by s tým niečo museli robiť?

 

či ako tomu mám rozumieť? - sorry za takéto otázky, ale ja do týchto vecí veľmi nevidím....

Nie,ona je vpoho,len inteligentne dobijanie ju drzi v stave vybitej a v servise na to nejako nemyslia,resp tester ju podla davnych cias vyhodnocuje ako nie v poriadku,ale bud vpoho,zatial jej este nic nieje.Toto mi hlasia a pisu pri kazdom auta pri kazdom servise kazdy rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahojte, nie je mi uplne jasny servisny interval, tak sa radsej opytam.

F3 odkupena z leasingu po takmer 4 rokoch. Nasledne som si hned vymenil olej a vynuloval pocitadlo oleja a servisu.

Teraz sa uz pocitadlami nemusim riadit (v zmysle ze olej 2r/30km) a sledujem si iba vymenu oleja kazdy rok/15km, brzdovka kazde 2 roky a sviecky+filter kazde 4/60km? 

Prekodovanie na pevny interval v servise cez diag znamena iba to, ze tie pocitadla servisu a oleja uz od seba neodcestuju a budu ukazovat rovnako, teda servis kazdy rok vratane oleja? Kedze auto uz nie je v zaruke, tak nic nemusim kodovat a pocitadla nech si ukazuju co chcu?

Tu sa pise:

https://forum.skodahome.cz/topic/153801-smazan%C3%AD-servisni-prohl%C3%ADdky-a-v%C3%BDm%C4%9Bny-oleju/

ze ked si tie pocitadla zresetujem doma sam, tak sa prepnu na pevny internal 1r/15km? Takze som vlasne uz na pevnom intervale, lebo som ich resetoval?

Ak som v pevnom intervale, tam mi vyskoci hlaska vymena sviecok po 4r/60km?

Dakujem za odpovede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky, dival jsem se v infotainmentu a mam tam prohlidka za 22000km/47 dni a olej za 7100km/47 dni, tak nevim. Uz si to moc nepamatuju, jak jsem to resetoval, ale asi je jenom jedna moznost jak se to da doma udelat.

Bohuzel nemam momentak s 22Nm pro svicky, tak to hodim do origo servisu a pozadam je o reset na pevny interval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...