Přejít na obsah

Servisní interval / servisní prohlídky


Jakub3211

Doporučené příspěvky

před 12 hodinami, RDMBR napsal:

Není to nějak málo při servisce po dvou letech jen kabinový filtr a olej? Co palivový, vzduchový atd?

To nebylo po 2 letech, ale po 30tis km, resp. u me trochu vic no... 

Jinak potkavacka se menila, protoze odesla tesne pred tim, takze jsem ten ukon s radosti prenechal servisu ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě sem našel:

Při každé prohlídce: 

Zkontrolovat zda není překročeno datum použitelnosti autolékárničky. 

Zeptat se zákazníka, zda si přeje vyměnit stírací lišty. 

Zeptat se zákazníka, zda si přeje naplnit náplň do ostřikovačů (čisticí a nemrznoucí kapalinu). 

Informovat zákazníka o nedostatcích vyžadujících opravu, které byly zjištěny během prohlídky.

Přečíst paměť závad všech systémů

Vynulovat ukazatel servisních intervalů

Kontrola funkce vložky zámku

Zkontrolovat funkci střešního okna a namazat vodicí lišty

Motorový olej: vypustit nebo odsát, vyměnit olejový filtr, nalít nový olej

Zkontrolovat akumulátor

Zkontrolovat znečištění oddělovacího prostoru, případně vyčistit

Vyměnit čistič paliva - vznětový motor při provozu na naftu, která neodpovídá normě DIN EN 590 (každých 30 000 km)

Zkontrolovat množství brzdové kapaliny, případně doplnit

Zkontrolovat brzdovou soustavu na netěsnosti a poškození

Zkontrolovat tloušťku brzdového obložení

Zkontrolovat tlak vzduchu v pneumatikách (včetně rezervního kola) - případně tlak upravit

Zkontrolovat druh a způsob opotřebení pneumatik (včetně rezervního kola)

Zkontrolovat a zapsat hloubku profilu pneumatik (včetně rezervního kola) (PL..., PP..., ZP..., ZL..., REZ...)

Zkontrolovat datum použitelnosti sady pro opravu pneumatik (je-li ve výbavě)

Zkontrolovat ochranný nátěr spodku a lak karoserie

Zkontrolovat tažné zařízení (s odnímatelným ramenem - výrobce Profsvar)

Vyměnit prachový a pylový filtr pro prostor cestujících: Výměna (každých 60 000 km nebo 2 roky)

Zkontrolovat funkci všech spínačů elektrických spotřebičů, ukazatelů a ovládacích prvků - každých 60 000 km nebo 4 roky

Zkontrolovat funkci stíračů a ostřikovačů skel a stav stíracích lišt, příp. seřídit a doplnit kapalinu - každých 60 000 km nebo 4 roky

Pohledová kontrola motoru a dílů v motorovém prostoru na netěsnosti a poškození - každých 60 000 km nebo 4 roky

Zkontrolovat a zapsat mrazuvzdornost chladicí kapaliny ...... °C, těsnost chladicí soustavy, případně doplnit chladicí kapalinu - každých 60 000 km nebo 4 roky

Řemen alternátoru - zkontrolovat stav a u motorů bez napínací kladky zkontrolovat také napnutí - každých 60 000 km nebo 4 roky

Pohledová kontrola převodovky, hnacích hřídelů a ochranných manžet kloubů na netěsnosti a poškození - každých 60 000 km nebo 4 roky

Zkontrolovat kulové čepy a ochranné manžety na netěsnosti a poškození - každých 60 000 km nebo 4 roky

Zkontrolovat vůli, upevnění a vlnovcová těsnění hlavic spojovací tyče - každých 60 000 km nebo 4 roky

Zkontrolovat výfukový systém na netěsnost, poškození a upevnění - každých 60 000 km nebo 4 roky

6stupňová automatická převodovka 09G: zkontrolovat, případně doplnit ATF - každých 60 000 km nebo 4 roky

Vyměnit olej a filtr: 6stupňová převodovka DSG - každých 60 000 km

Zkontrolovat, případně seřídit světlomety - každých 60 000 km nebo 4 roky

Promazat mechanizmus zámku víka motorového prostoru - každých 60 000 km nebo 4 roky

Nálepku „Příští servisní prohlídka“ nalepit na bok panelu přístrojové desky (na straně řidiče) a označit termín příští prohlídky, tzn. podle ukazatele nebo časový a kilometrový termín

Každé 2 roky 

Výměna brzdové kapaliny (vozy do MR 2010)

Prachový a pylový filtr pro prostor cestujících: Výměna (vozy, které najedou méně jak 60 000 km za 2 roky) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nalepky jsem si nevsiml, ale vzhledem k tomu, ze to hlasi PP...

Na sterace se me ptali uz ted po tech 30ti, ostrikovace dolili automaticky (aspon to deci, aby mohli fakturovat, protoze jsem doleval den predtim) a jinak pokazde kdyz tam s necim prijedu, tak kontroluji STK.

Nj, jestlipak mi kontrolovali tazne? Uz bych tam potreboval pridat trochu vazeliny :)

 

Editováno: , autor: epo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok tak to skusime jednoduchsie:

1. Zdvihnes telefon alebo tablet alebo laptop a objednas sa do autorizaku, mozno vypytaju VIN, to je ta blazniva skupinka cisiel a pismen v technickom preukaz, ktory ti dali na dopravnom.

2. Prides do servisu v dohodnuty cas, mozno ta uvita recepcna, ak je pekna a si slobodny tak trosku poflirtuj, zamavaj klucmi nech vie ze to mate kde robit a vypytaj si kapúčo. Ak je skareda alebo si zadany alebo oboje tak rovno preskoc ku kapúču.

3. Prijmaci technik bude do pocitaca pomalicky tukat vsecky dolezite udaje, povedz mu ze v kufri je pripraveny olej (vyber oleja ti poradia miestni triboštamgasti), dorazne mu naznac ze nie si kkt a ze si vies sam kupit stierace a pockat na XXL v Lidli aby si kupil zmes do ostrekovacov.

4. Pravdepodobne ti fuknu na nahodne miesta nejaku vazelinu a nauctuju si drobne

5. Pravdepodobne ti fuknu na brzdy cistic a nauctuju si drobne

6. Baterku ti skontroluju ci kope

7. Ak prdis v aute, ocenis ze ti vymenia kabinovy. Najlepsi na prdy je uhlikovy.

8. Ak si vyhadas nejake nahradne auto, nezabudni zaparkovat krasnym driftom rovno pred vchod, zmurkni na recepcnu, zaplat, a chod domov.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hladinu si člověk zkontroluje sám, ale mrazuvzdornost popřípadě těsnost si jen tak nezjistíš...a na to mi 4 roky osobně přijdou moc,ale třeba se mýlím. Měl jsem s tím problém u jinýho auta sice, ale po zvýšení hlasu mi dolili kapalinu na správnou hodnotu (až zpětně jsem zjistil že byli nejspíš v právu oni), ale jde o princip. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Četl sem že chladící kapalina zelená, modrá G11 se u starších aut měla měnit co 3 roky ale nová růžová G12, resp. už dneska G13 se doporučuje měnit co 5 let, ikdyž VW uvádí že je doživotní..

 

Ale zaujal mě ten akumulátor pro poplašné zařízení 5 let. Ten se kde se nachází?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...