Přejít na obsah

Servisní interval / servisní prohlídky


Jakub3211

Doporučené příspěvky

Čištěním klimatizace se obvykle myslí její dezinfekce. Aby se předcházelo vzniku plísní, má se ca 5 min. před koncem jízdy vypnout chlazení a nechat běžet jen ventilátor. Jednak je to zdravé pro posádku, ale hlavně to vysuší vzduchové kanály, takže se zamezí právě tvorbě plísní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V manuálech se sice píše tohle: Jednou ročně nechte provést dezinfekci klimatizace v odborném servisu.

 

Ale dělá se to po dvou letech v rámci prohlídky s výměnou pylového filtru , bez výměny filtru tam jenom nastříkat sprej je k ničemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, mischicka napsal:

A to má stačit?

Podle mne odborným vyčištěním klimy nemůžeš nic zkazit; prodávané spreje příliš účinné nejsou.

 

Z dlouhodobe zkusenosti to staci. Nemel jsem nikdy problem se zapachajici klimou. 

 

Jen bych byl opatrny na ta doporuceni a tvrzeni vyrobcu - asi vsichni vime, co je tou pravou motivaci. 

 

Nicmene souhlasim, a psal jsem tu uz vyse, ze preventivnim vycistenim se nemuze nic zkazit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

chci se zeptat, kdy, respektive jestli už můžu se dostavit do servisu na servisni prohlídku po dvou letech, kdy mi píše palubní počítač že za třicet dní mě čeká servis.Je mi jasné kdy oni budou mít termín volno, ale jestli už můžu měsíc před?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...