Přejít na obsah

Servisní interval / servisní prohlídky


Jakub3211

Doporučené příspěvky

Ford zas predpisuje po 10 rokoch (Every 10 years - Drain, flush and refill with purple Super Plus (LTS 24 122 4). Co vyrobca to iny interval. Ale to uz sme OT. Proste ju v Skodovkach treba iba kontrolovat, a kto ma velke nutkanie, nech si ju meni pravidelne po nejakom obdobi, nestoji to az tak vela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolem 4.500,- 

Je to individualni. Nekde si muzes olej donest vlastni, jinde ne. Jine ceny maji treba ve Zline, jine v Plzni a jine v Praze nebo na Slovensku. Uplne nejlepsi je si zavolat tam, kde jsi auto kupoval nebo kde ho chces nechat servisovat, pripadne obvolat tech servisu vic. Tady na foru se dozvis maximalne nejake rozmezi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak to urcite neni.. ja se nesetkal ve skoda servisu s tim, ze by mi nevzali muj olej, to je ad 1. Pokud nekdo aspon trosku vi o autech a servisu tak vi, ze si olej vlastni muzes donest, aniz by to melo vlil na zaruku, tj ad2.  No a dalsi vec, ano je to tu, na pevny interval 5w40 na promenlivy 5w30 s tim, ze musis splnovat normu 502.00 504.00. coz krome oleje elf splnuje snad kazdej olej.. za tech 2500 kc rozdilu jsi mohl mit skutecne hafo prijemnych veci, mozna by to za par minut hledani na netu stalo.. ale ja to beru, jsou to kazdeho penize a kazdeho vec.. jen me zajimalo proc platit servisu za olej tolik penez.. epo-pul republiky? no sorry, tos trosku prestrelils ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, epo napsal:

Protoze ne kazdy ma nervy a cas na to objizdet pul republiky a hledat kde mu to udelaji nejlevneji a s vlastním olejem.

Už Ti někde řekli ne? Mně ne a to jsem doslova zkusil servisy od Rakovníka až po Bruntál...
 

před 2 hodinami, vejbuch napsal:

Což o to, já bych asi nervy měl, ale ten čas není natož hledat jaký přesně olej tam má přijít :) Když se tu někoho zeptám tak napíše "Někde to tady je, hledej". To si raději připlatím a ušetřím si čas na něco příjeměnšjího. :happy:

Dvě minuty tady nebo na Googlu a máš dvojku v kapse, ale zřejmě děláš za 60 tis. Kč na hodinu a pak ty dvě ztracené minuty znamenají ty ušetřené dva tisíce :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve 3 AS v Praze, kde jsem se ptal, mi rekli vlastní olej NELZE a pouze v jednom z tech 3 mi byli ochotni udelat vymenu po 15tis a zmenu servisního intervalu...

Co se tyce typu oleje, to je to nejmensi zjistit - kupodivu jsem to podle navodu zjistil i na pumpe ve Svedsku, kdyz mi blikla kontrolka oleje.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, olej se da zjistit celkem jednoduše, ale když sem někdo příjde se zeptat a někdo mu odpoví že má pohledat sám, že to tu někde je, tak mi to připadá přinejmenším zvláštní....

v Praze je to vskutku hodně individuální ohledně vlastního oleje, ale vyměnit ho po 15tkm a změnit servisní interval by měli snad všichni,pokud nejsou líný nebo přetížený(otázka 2 minut možná?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, JirkaBrno napsal:

Tak to urcite neni.. ja se nesetkal ve skoda servisu s tim, ze by mi nevzali muj olej, to je ad 1. Pokud nekdo aspon trosku vi o autech a servisu tak vi, ze si olej vlastni muzes donest, aniz by to melo vlil na zaruku, tj ad2.  No a dalsi vec, ano je to tu, na pevny interval 5w40 na promenlivy 5w30 s tim, ze musis splnovat normu 502.00 504.00. coz krome oleje elf splnuje snad kazdej olej.. za tech 2500 kc rozdilu jsi mohl mit skutecne hafo prijemnych veci, mozna by to za par minut hledani na netu stalo.. ale ja to beru, jsou to kazdeho penize a kazdeho vec.. jen me zajimalo proc platit servisu za olej tolik penez.. epo-pul republiky? no sorry, tos trosku prestrelils ne?

Tak zatím, snad všichni, co si donesli vlastní olej, to servisovali nekde mimo Prahu. A i kdyby to mělo byt jen do Kladna nebo na druhy konec Prahy. Stejne tim zabiju pul dne - dovezt tam auto, dostat se odtud nejak do práce, zajet tam z práce, dovezt auto zpatky. A hlavne - kazdej jsme jinej - ja se proste nerad nekde doprosuju nebo dohaduju. Kdyz mi technik v autorizaku tvrdi, ze to vliv na záruku ma, tak mu tezko jako laik profesionalovi budu vysvetlovat a mavat telefonem s timto vlaknem pred ocima a tvrdit opak, protoze mozkovy trust Skodahome ma prece pravdu. Jo, treba i ma, ale nebudu se tam dohadovat jak na trhu. 2.5k je dost penez, ale taky to není suma, co by me jednou za rok-dva privedla do exekuce...

 

Ohledne zmeny intervalu argumentovali tim, ze je to dnes uz u novych motoru zbytecne a auto si samo rekne podle zateze, kdy jit na vymenu. Koneckoncu, necist to tady, tak jsem to asi ani neresil. Ono nakonec to je mozna to nejlepsi - neresit a jezdit, dokud je to v zaruce, po zaruce dat na protiucet a poridit nove...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Změnu na pevný interval si myslím Škoda nepřeje a proto si v některých servisech vymýšlejí všelijaké chlácholivé věci že je to v dnešní době zbytečné, naopak z vlastního oleje prostě nemají bakšiš a tak naopak straší. Ale nějak mě to nejde dohromady. Kdyby mě tam nastavili pevný interval tak jsem tam dvakrát častěji a tím pádem by měli více z provize... Tím se vracím k politice Škody na protlačování proměnlivého intervalu. Přece když necháme olej dvakrát déle v motoru, byť je to superolej kterej to bezproblému zvládne, tak tím trpí motor a hrozí až KO motoru a měli vyšší odbyt těchto i jiných dílů. Ale to že je long life a proměnlivý interval pro motory nebezpečný není z mé hlavy, to jsem se došetl zde na fóru, já jsem jen lajk a nevím čemu mám věřit.

Každopádně dokud mám záruku tak nebudu nijak vymýšlet a po záruce mám možnosti kam jezdit a co jsem dal v autorizáku navíc se tam moje výdaje srovnají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som si všimol že LL interval poslal do servisu aj skôr ako 15k km ide o to aká je trasa a zaťaženie, nielen km ale aj tepelné.

Ak však má niekto pevný interval tam sa nič nezohľadňuje a ide tvrdo na 15k km.

 

Z toho vyplýva že LL je niekedy lepšie ako pevný interval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, epo napsal:

Ve 3 AS v Praze, kde jsem se ptal, mi rekli vlastní olej NELZE a pouze v jednom z tech 3 mi byli ochotni udelat vymenu po 15tis a zmenu servisního intervalu...

Co se tyce typu oleje, to je to nejmensi zjistit - kupodivu jsem to podle navodu zjistil i na pumpe ve Svedsku, kdyz mi blikla kontrolka oleje.

 

Pravda, v Pze jsem servisní prohlídku ještě nedělal, třeba někdy příště, ale proč by Ti neměli změnit interval a udělat výměnu nechápu.

Obojí si spolehlivě naúčtují, takže to snad ani není o žádném doprošování. Navíc co má a nemá vliv na záruku už dávno řekla Evropská unie, takže to není žádný výplod ŠH. Ale jak píšeš, každý jsme jiný a servisy evidentně taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to zatím vyřešil  Předplaceným servisem Standard

Normálně je to nesmysl za tu cenu, ale byla nějaká akce za polovinu u nových aut, takže za necelých 7000 mám prodlouženou záruku 5 let, všechny servisní prohlídky a olej, brzdovku, filtry, svíčky zdarma. Když odpočítám 2000Kč za prodlouženou záruku, kterou bych stejně platil...Neudělal jsem chybu? Mi se zdá, že ne.

Nevím ale, jestli to platí i po změně na pevný interval. Pokud ne, tak první výměnu oleje po necelém roce si prostě zaplatím beze změny intervalu, asi se svým olejem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak se přidám, garanční prohlídka ve 30tis. km...olej a filtr vlastní (žádný problém s tím neměly) psal jsem e-mail do více, mě dostupných, servisů ŠKODA AUTO, a ani v jednom s vlastním olejem neměly problém. 

 

ještě tedy dodám že jsem si po 15tis. olej vyměnil sám...

 

po dvakrát zakoupen tento olej: 

 

http://www.obautodily.cz/olej-5w30-ll-castrol-edge-titanium-fst-4-litry-8258cz328/

 

20161227_174751.jpg

Editováno: , autor: Zdeněk Pelikan
spz ve fotce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...