Přejít na obsah

Servisní interval / servisní prohlídky


Jakub3211

Doporučené příspěvky

Zdar, tak mám za sebou první garančku s výměnou oleje, olej jsem si donesl vlastní Castrol Edge LL 5W-30. Obepsal jsem servisy a vybral ten nejlevnější s možností vlastního oleje (cena servisů v okolí Pardubic se pohybovala od 2k do 6,5k Kč).

 

cena:

olej vlastní 5L   926 Kč (pro případné dolití)

pylový filtr 251 Kč (skoda díly)

prohlídka 1687 Kč (Autocentrum Barth Pardubice)

celkem: 2864 Kč

 

PS. auto 1,2 TSI 66 kW, výbava style

WP_20180702_16_04_31_Pro_LI (2).jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@hrocja  líbí se mi na faktuře to výpalné, jako trest za vlastní olej 250,- Kč..prý manipulace s doneseným olejem :D

 

jinak pro příště, když neseš svůj olej, tak je to asi proto, že chceš ušetřit, tak dá se samozřejmě i ještě více ušetřit  na svém oleji..pokud trváš na specifikaci 5W-30 jako u castrolu a na množství 5 l kvůli případnému dolití, tak tento olej taky dostačuje .

https://www.oil-shop.cz/osobni-automobily/shell-helix-hx8-ect-5w-30-1l-2/

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ski1961: joo, díky za odkaz. Joo "výpalný" je dobrý, ale když jsem obepisoval servisy po okolí, tak jen dva servisy akceptovaly vlastní olej (Autocentrum Barth PCE - 250 Kč a Auto Mercia Chrudim - 300 Kč). Ostatní servisy mi odepsaly a nabídly "výhodnou" nabídku s cenou oleje 650 bez daně, že prý vlastní olej nedoporučují v době záruky :D

 

Editováno: , autor: hrocja
úprava písma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jestli ten vyjety olej i zlikviduji, tak to jeste beru. I kdyz je to svinarna.

 

Pylovy filtr jsi jim donesl take vlastni? Na fakture ho nevidim.

 

Ja napsal dotaz trem servisum, kolik me u nich bude stat prvni vymena oleje v Yeti 1,2 TSI, jeden odepsal 5500 Kc, druhy 4500 Kc a treti slibil, ze posle rozpis ceny a neposlal.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citovat

Pylovy filtr jsi jim donesl take vlastni? Na fakture ho nevidim.

Pylový filtr jsem si měnil sám, jelikož na tom nic u fabie není, jen trochu ohnout hřbet :D  jinak jak jsem psal, kupoval jsem uhlíkový ze škoda díly.

 

Jinak přijímací technik koulel trochu očima :D jelikož počítal, že olej dá ten jejich výhodnej + chtěl vyměnit pylový filtr + dolít ostřikovače ( přitom jsem mu psal mail, že chci jen nutnou servisku s obhlídkou auta a výměnu oleje).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@osobne nevím, odkud jsi kvůli vzdálenosti, ale je to firma OKIM s pobočkama v Louny, Lovosice a Ústí n.Labem  https://www.okim.cz/

 

Jel jsem tam na reference z jiných for, kde to všichni chválili, at už byl člověk v jakékoliv jejich pobočce. Po zkušenostech z jiných servisů jsem si připadal jak alenka v říši divů :D osobně jsem byl v Lounech..žádné blbé kecy ohledně vlastního oleje o ztrátě záruky, nikam vlastní olej nezapisovali,  žádné výpalné za donesený olej, naopak, ano klidně si přivezte, jen musí být originál zabalený s požadovou specifikací.

Přístup přijímacíího technika mi překvapil ještě více. Žádné snahy jak mně toho vyměnit co nejvíce, na všechno se mi ptal, zdali to chci vyměnit. V jiných servisech, jak jsem četl automaticky dolévají ostřikovače nebo mění stěrače za jejich drahé a pak se člověk diví. Tady naopak, chcete dolít, chcete vyměnit stěrače ? byl jsem připravený, že si nechám vyměnit jejich kabinový filtr i když je taky drahý, myslel jsem, že ho povinně vyměňují a nechtěl jsem tam vozit všechno své, jen olej..a technik říká, chcete vyměnit kabinový filtr ? já říkám a to neměníte automaticky ? prý ne..je to jen doporučující výměna nikoliv povinná a záleží na zákazníkovi, jestli ho chce vyměnit..a ještě dodal, jestli to zvládnete sám, vyměnte si ho kdy chcete, navíc u nás je 2x tak drahý než jinde..

připadá Vám to jako scifi z autorizovaného servisu ? Je vidět, že ještě existují vyjímky a vůbec jsem neměl pocit, že mě chtějí odrbat, ale spíš  obráceně, abych ušetřil a na závěr mi prodloužili o rok mobilitu grátis, ačkoliv jsem měl dle ceníku platit asi 90,- Kč, prý jako pozornost podniku a prý budou rádi, když přijedu zase. Nevím, jestli byl tenhle přístup proto, že je tam tvrdá konkurence a  boj o zákazníka, protože přímo jen přes ulici je další autorizovaný servis Myslivec..to jsem opravdu ještě neviděl, aby v tak malém městě na jedné ulici přímo proti sobě byly dva dealeři.

 

Takže tohle je ted můj servis, kam si rád dojedu..před nedávnem jsem dával typ jedné holčině z Facebooku z Prahy, která si klidně dojela těch cca 150 km tam a zpět, protože se jí to mnohokrát vrátilo, když jí řekli, kolik by zaplatila v Praze a kolik nakonec zaplatila v Lovosicích, kde byla.

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, ski1961 napsal:

@osobne nevím, odkud jsi kvůli vzdálenosti, ale je to firma OKIM s pobočkama v Louny, Lovosice a Ústí n.Labem  https://www.okim.cz/

 

Jel jsem tam na reference z jiných for, kde to všichni chválili, at už byl člověk v jakékoliv jejich pobočce. Po zkušenostech z jiných servisů jsem si připadal jak alenka v říši divů :D osobně jsem byl v Lounech..žádné blbé kecy ohledně vlastního oleje o ztrátě záruky, nikam vlastní olej nezapisovali,  žádné výpalné za donesený olej, naopak, ano klidně si přivezte, jen musí být originál zabalený s požadovou specifikací.

Přístup přijímacíího technika mi překvapil ještě více. Žádné snahy jak mně toho vyměnit co nejvíce, na všechno se mi ptal, zdali to chci vyměnit. V jiných servisech, jak jsem četl automaticky dolévají ostřikovače nebo mění stěrače za jejich drahé a pak se člověk diví. Tady naopak, chcete dolít, chcete vyměnit stěrače ? byl jsem připravený, že si nechám vyměnit jejich kabinový filtr i když je taky drahý, myslel jsem, že ho povinně vyměňují a nechtěl jsem tam vozit všechno své, jen olej..a technik říká, chcete vyměnit kabinový filtr ? já říkám a to neměníte automaticky ? prý ne..je to jen doporučující výměna nikoliv povinná a záleží na zákazníkovi, jestli ho chce vyměnit..a ještě dodal, jestli to zvládnete sám, vyměnte si ho kdy chcete, navíc u nás je 2x tak drahý než jinde..

připadá Vám to jako scifi z autorizovaného servisu ? Je vidět, že ještě existují vyjímky a vůbec jsem neměl pocit, že mě chtějí odrbat, ale spíš  obráceně, abych ušetřil a na závěr mi prodloužili o rok mobilitu grátis, ačkoliv jsem měl dle ceníku platit asi 90,- Kč, prý jako pozornost podniku a prý budou rádi, když přijedu zase. Nevím, jestli byl tenhle přístup proto, že je tam tvrdá konkurence a  boj o zákazníka, protože přímo jen přes ulici je další autorizovaný servis Myslivec..to jsem opravdu ještě neviděl, aby v tak malém městě na jedné ulici přímo proti sobě byly dva dealeři.

 

Takže tohle je ted můj servis, kam si rád dojedu..před nedávnem jsem dával typ jedné holčině z Facebooku z Prahy, která si klidně dojela těch cca 150 km tam a zpět, protože se jí to mnohokrát vrátilo, když jí řekli, kolik by zaplatila v Praze a kolik nakonec zaplatila v Lovosicích, kde byla.

Na výměnu stěračů a doplnění nádobky ostřikovačů mají povinnost se ptát při každé prohlídce. Sami do sebe je bez souhlasu zákazníka nesmí vyměnit a nikdy bych jim to nezaplatil. Výměna kabinového filtru je výrobcem ŠA předepsaná po určitých intervalech. Pokud ji přes splnění těchto podmínek neudělají, porušují předpis výrobce a berou na sebe riziko případných problémů. Je to zase neznalost dotyčného technika, bohužel obvyklá praxe v autorizovaných servisech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, elekologicky ho zlikvidují tak, že ho ani za to město nepovezou ho vylít do škarpy.. firmy, které se zabývají ekologickozu likvidací si úplně běžně do takovýchto firem pro ty sudy s vyjetými oleji jezdí..některé dokonce bezplatně, takže žádnou velkou ekonomickou zátěž s tím servisy opravdu nemají, vím o tom opravdu svoje..takže tady nedělejme z nich chudáčky, jak musí draze ekologicky likvidovat olej a brát od nás za to výpalné :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za názor a navíc od někoho, kdo do toho vidí.

Opravdu usměvné, jak jim někteří baštili odůvodnění ceny oleje ekologií. Někteří zde přítomní by si za jejich “pravdu” nechali i končetiny řezat.

Není to tak dávno, co jsem viděl skladiště sudů pohozené na pozemku Autosalonu za servisem, ze kterých navíc vytékal obsah a voda to určitě nebyla.

Takoví chudáci to jsou, že opravdu vymyslí cokoliv, aby si odůvodnili cenu 800Kč/1litr.

Bože můj...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@LukášCBR  věř, že tyto firmy, které produkují velké množství vyjetých olejů to mají zařízené tak, že za to nemusí zaplatit ani korunu a firmy si pro to sami jezdí..jsou i firmy, kterým se musí platit v přepočtu cca kolem 2,- Kč za kg, v přepočtu 1 kg=0,9 litru..takže i kdyby, tak za 200 litrový sud, cca 400,- Kč..to je pane výdaj že ? to jim někde zaplatí na výpalném dva zákazníci..takže asi tak..opravdu z nich nedělejme chudinky, jakou s tím mají velkou finanční zátěž a starosti,..

Editováno: , autor: ski1961
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...