Přejít na obsah

Servisní interval / servisní prohlídky


Jakub3211

Doporučené příspěvky

Přesně tak, byl jsem teď po 3 letech i s výměnou brzdové kapaliny a testovací jízda taky byla/i napsaná v papírech/. Kdysi když jsem měl ještě F1, tak sem se na to ptal a bylo mě řečeno, že při různých úkonech mají povinnost udělat testovací jízdu a výměna brzdové kapaliny k nim patří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych měl na Vás dotaz ohledně výměny oleje. Chtěl bych si na servisní prohlídku přinést svůj olej, protože nehodlám platit ty jejich dle mého názoru "zlodějský" ceny, konkrétně olej CASTROL EDGE 5W-30 longlife, který splňuje normu předepsanou výrobcem, tzn. VW 504.00. Když jsem se ptal v AS Šmucler v Plzni, bylo mi na toto téma řečeno, že:

 

"Vlastní donesený olej není standartní věc z naší strany podporovaná, nelze poté uplatnit záruku na případnou  závadu přímo související s kvalitou oleje. Každopádně je nutno mít výrobcem předepsaný olej, jak normy tak i typu, dle seznamu schválených olejů ŠKODA v originál uzavřeném balení a je na Vás zda podstoupíte toto riziko a budete mít jistotu že  olej který si dodáte je v pořádku. Používáme olej přímo dodávaný výrobcem ŠKODA ,v případě dodržení prodlouženého intervalu výměny stojí litr oleje 636,- Kč bez DPH pro tento prodloužený interval.

Když si přinesete vlastní olej tak se záruka neztrácí , ale je možné že bude potřeba v případě závady prokázat že závada nevznikla olejem za jehož kvalitu nedokážeme z naší strany ručit.(analýza rozbor atd.)."

 

Co myslíte, když si přinesu výše zmíněný originální olej (žádný padělek) můžou v případě nějaké poruchy motoru něco dokázat? Já myslím, že vůbec ne. Mohu tedy nějak prokázat, že případná závada není způsobena mým doneseným olejem?

 

Díky :) 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Blazin95  to je stálé téma, které se tady opakuje..pročti si pár témat, kde se to řeší..pokud chceš mít klid v hlavě, kup si jejich originální za jejich výhodnou cenu cca 760,-/litr, pokud ne, kup si stejně originální ten castrol, který oni dávají za stejnou cenu 4litry..pokud se nepletu, oni by museli dokazovat, že se to stalo olejem, který sis donesl a opravdu nevím, jak by to dokázali..jasné ale je, že by dělali všechno proto, aby to hodili na tebe, přece jenom ten jejich stejný předražený olej je jedině ten správný..takže je to zase jenom na tobě, zdali podlehneš těm jejich řečem..ne každý to skousne a pro klid si raději zaplatí ten jejich a to je jejich cílem :-)

 

jsou servisy, které ti ho nevezmou vůbec, pak jsou ty, které tě starší rovnou ztrátou záruky, pak ty, jako ten tvůj, které ti napíšou, že záruka se neztrácí, ale když se něco stane, bude se řešit proč to bylo, pak ty, které ti ho vezmou, ale všude ti to napíšou, mají třeba i svoje razítka o vlastně doneseném oleji a nejraději by ti to napsali i do rodného listu a pak jsou naštěstí i takové, které neřeknou ani slovo na vlastní olej, ničím tě nestraší a nikam vlastní olej nepíšou..naštěstí mám jeden takový v mém okolí :-)

 

akorát nezapomeň, pokud si poneseš svůj, že si musíš předem rozmyslet, jaký interval budeš chtít..a podle toho koupit olej, protože ty oleje nejsou stejné..každý má jinou specifikaci..

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citovat
Před hodinou, Blazin95 napsal:

Ještě bych měl na Vás dotaz ohledně výměny oleje. Chtěl bych si na servisní prohlídku přinést svůj olej, protože nehodlám platit ty jejich dle mého názoru "zlodějský" ceny, konkrétně olej CASTROL EDGE 5W-30 longlife, který splňuje normu předepsanou výrobcem, tzn. VW 504.00. Když jsem se ptal v AS Šmucler v Plzni, bylo mi na toto téma řečeno, že:

 

"Vlastní donesený olej není standartní věc z naší strany podporovaná, nelze poté uplatnit záruku na případnou  závadu přímo související s kvalitou oleje. Každopádně je nutno mít výrobcem předepsaný olej, jak normy tak i typu, dle seznamu schválených olejů ŠKODA v originál uzavřeném balení a je na Vás zda podstoupíte toto riziko a budete mít jistotu že  olej který si dodáte je v pořádku. Používáme olej přímo dodávaný výrobcem ŠKODA ,v případě dodržení prodlouženého intervalu výměny stojí litr oleje 636,- Kč bez DPH pro tento prodloužený interval.

Když si přinesete vlastní olej tak se záruka neztrácí , ale je možné že bude potřeba v případě závady prokázat že závada nevznikla olejem za jehož kvalitu nedokážeme z naší strany ručit.(analýza rozbor atd.)."

 

Co myslíte, když si přinesu výše zmíněný originální olej (žádný padělek) můžou v případě nějaké poruchy motoru něco dokázat? Já myslím, že vůbec ne. Mohu tedy nějak prokázat, že případná závada není způsobena mým doneseným olejem?

 

Díky :) 

 

 

Tak jim ukaž toto a ať se sami podívají:

 

image.thumb.png.1a7b5f5c36f62577118a4a96b606e746.png

Editováno: , autor: petercheco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkušební jízdu nařizuje dílenská příručka - bohužel pro FIII stále chybí sešit údržby, nicméně třeba u OIII je předepsána při servisní prohlídce po 2 letech nebo 30 000 km a pak při dalších prohlídkách každý 1 rok/30 000 km. Samozřejmě pak bude také nutná při diagnostice různých problémů, objevujících se za jízdy a po jejich opravě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=100027]osobne[/mention]  ano zákonná záruka končí po dvou letech, ale většina má určitě zaplacenou i tu prodlouženou, např. 5 let nebo 100 tkm..takže i v tomto období se normálně reklamují věci na záruku..

Pokud si to nekdo zaplatil, tak bude muset zaplatit i drazsi servis. My ostatni, co mame jen dvouletou zaruku, muzem jezdit po dvou letech servisovat klidne k levnemu garaznikovi.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=100027]osobne[/mention] ikdyž máš záruku na 2 roky, tak furt máš záruku mobility, jestli nevadí že o ni přindeš servisem jinde než v ŠA, to už je každého volba.
Zaruka mobility, to je takovy marketingovy zvast. Skoro na nic se to nevztahuje a majitel vozu se tim dobrovolne zavaze k drazsim servisnim prohlidkam.
http://www.auto.cz/nadstandardni-zaruky-nezarucuji-vse-co-cekate-95861
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale na druhou stranu se tu objevují situace, kdy někdo jede po záruce vyměnit prorezlý 5. vrata a první co dělají tak kontrolují jestli jso absolvoval všechny povinné prohlídky do doby kdy potřebuješ na záruku vyměnit věci, na které se vstahuje záruka delší než jsou 2 roky, jako např. to prorezivění. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, osobne napsal:

Zaruka mobility, to je takovy marketingovy zvast. Skoro na nic se to nevztahuje a majitel vozu se tim dobrovolne zavaze k drazsim servisnim prohlidkam.
http://www.auto.cz/nadstandardni-zaruky-nezarucuji-vse-co-cekate-95861

To poznáš, až tě ten škodovácký zázrak nechá na cestě. Já to byl nucen už dvakrát vyzkoušet.

 

skoda-care-brozura.pdf

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...