Přejít na obsah

Servisní interval / servisní prohlídky


Jakub3211

Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, zwan napsal:

No A co opačný pohled?

Pokud servis ví že přijedete až po 2 letech tak ten olej musíte zaplatit tak jako když přijedete po 3.

Když by věděli že budete jezdit každej rok mohli být v klidku a předražují ho jen o 20 místo 150%.

 

Přiznám se, že této tezi taky nerozumím a mimochodem, kdyby jsi jezdil každej rok, tak ten olej bude předraženej úplně stejně, protože olej na tento interval je levnější než olej LL..a tvoje počty, že ho předražují o 150%..kdyby to takhle bylo, tak si nikdo olej vlastní tahat nebude, jenže ty procenta jsou zcela jinde..vzhledem k nákupní ceně a pak té prodejní není 150% , ale nemorálních cca 700-900% dle servisů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeee neberte mě za slovo s těmi procenty. Jen se snažím naznačit že pokud by servis věděl  že přijedete každej rok nebude SNAD tak nenazranej??

Navíc hrozí že po záruce kmim lidi přestanou jezdit a nebudou platit za opravu raketoplánu ve škodovce ale za auta nižší třídy u garaznika!

Tady existuje jediná cesta vlastní olej. Pokud odmítnou jít jinam!

Hotovo.

Tečka.....

Editováno: , autor: zwan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, zwan napsal:

Jeee neberte mě za slovo s těmi procenty. Jen se snažím naznačit že pokud by servis věděl  že přijedete každej rok nebude SNAD tak nenazranej??

Navíc hrozí že po záruce kmim lidi přestanou jezdit a nebudou platit za opravu raketoplánu ve škodovce ale za auta nižší třídy u garaznika!

Tady existuje jediná cesta vlastní olej. Pokud odmítnou jít jinam!

Hotovo.

Tečka.....

 No jo jít jinam, ono to není tak jednoznačné.  Když máš auto v záruce, tak chodíš z 99% jen do autorizovaného servisu, běží ti dále záruka na vůz, záruka mobility. Když půjdeš do jiného autorizovaného servisu, kde Ti vezmou vlastní olej, tak nemůžeš uplatnit tzv. "slevovou kartu" kterou mnozí z nás dostanou při koupi nového vozu od prodejce. Ten např. v mém případě sice má motorový olej  VW 504.00 za 700,- Kč za litr, ale na slevovou kartu mi ho dá ze slevou 30% a k tomu sleva na všechny náhradní díly 10% a na všechnu  práci taky 10% ( někde prý dávají slevu na práci a díly až 30%), no a taky všechno zboží ze Škoda e-schopu, které jde přes tohoto prodejce mám taky se slevou 10%. 

Takže tedy v jiném autorizáku si donesu vlastní olej za třeba cca 250,- Kč za litr, ale ostatní  výše jmenované slevy tam neuplatním. Když to sumasumárum sečtu, tak jak se říká "nula od nuly pojde". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vrátil jsem se po letech na forum s novým Rapidem a vidím, že je to furt dokola stejný, gratuluju.

 

Pozn. od první výměny v O1 si LL olej vozím vlastní po celou dobu, nedávno i vlastní rozvody, pumpu, svíce ... a servis ví, že mě nemá otravovat doplňováním ostřikovačů, fitry a jiné drobnosti beru jejich

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, ski1961 napsal:

@DušanV  osobně mi ta slevová karta na servis moc smysl nedává..olej i po slevě drahej a k čemu ty ostatní slevy jsou mi dobré ? když mám auto v záruce, tak mi to zajímat nemusí a po záruce mi tam nikdo už neuvidí..?

 I v záruce při předepsané servisní prohlídce přece platíš za práci, prohlídku, vyčištění brzd aj.  a kromě oleje třeba za předepsané  nové filtry, vypouštěcí šrouby, zap. svíčky, brzdovku aj., no a tam uplatňuji tu 10% slevu z karty.  Samozřejmě i tak je to drahé, ale záruku chci dodržet, pak už si  takové základní věci dělám sám doma.

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, ski1961 napsal:

@DušanV  osobně mi ta slevová karta na servis moc smysl nedává..olej i po slevě drahej a k čemu ty ostatní slevy jsou mi dobré ? když mám auto v záruce, tak mi to zajímat nemusí a po záruce mi tam nikdo už neuvidí..?

tak já budu s vlastním matrošem jezdit dále, vždy krom rozvodů jsem byl obsloužen na počkání, kafe, cigáro a jedu. Za ty peníze pod auto nevlezu a to jsem jsi od r. 86 do 09 dělal doma vše sám, pohodlnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak prohlídka na Fabii 3 combi Style:

Prohlídka po dvou letech/ 30 000 km

vlastní olej 674 Kč /4 l Shell helix s normou 504 00

servis 1603 Kč (Auto Mercia - Chrudim) - vřelý personál nabízí kávičku a umyli i auto :))

Celkem 2277 Kč

Pylový filtr měněn vloni, letos budu měnit v létě.

Faktura viz příloha

WP_20190329_10_33_47_Pro_LI.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ZbyšekSU samozřejmě to není tajné..jezdím do Okimu, konkrétně  do pobočky v Lounech..když jsem tam byl na první kontrole, žádný poplatek za vlastní olej sem neplatil...za 2 měsíce tam pojedu znovu, tak uvidím, zdali se něco nezměnilo..

 

jinak jsem založil na motorový olej v servisu versus vlastní olej nové téma, kam začali lidé přispívat s jejich zkušenostmi...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@liqid  no to je tedy fakt slušnej mordor..předtím už si platil 7.130,- a ted další 2.000,- tedy za prohlídku v 60K cena přes 9.000,- to jsem fakt ještě neviděl..většinou tak o třetinu méně :-)

 

jinak jsi si jistý, že za svíčky byla práce skoro polovina ? to se mi nějak nezdá..4 svíčky vycházejí cca 1600-1700,- a zbytek bych viděl tu práci..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...