Přejít na obsah

Navigační systém Amundsen


Doporučené příspěvky

To znamená, že by ještě šel instalovat do aut, která ještě nejsou vyrobená? A těch 17 tisíc je příplatek k základnímu rádiu? Mám objednané bolero ale o navigaci jsem uvažoval...

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to hlavně o prioritách. Pokud denně jezdíš na neznámá místa, vestavěná navigace je opravdu komfortní. Jenže těch pár cest na dovču zvládneš levněji s externí navigací. A neznám nikoho, kdo by na známých trasách (třeba do práce) používal navigaci. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šak preto ju tam najprv nedali ale je dobré že si môžme zvoliť už. Ale tiež pri mojich cestach nepotrebujem navigaciu pravidelne. nie len že do práce trafím ale aj všade na slovensku a dokonca každoročna dovolenka v grécku je už naslepo. Takze navigacia ozaj v pripade hladania niecoho špecialneho. Ale neodsudzujem je to individuálne ako každa časť výbavy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to hlavně o prioritách. Pokud denně jezdíš na neznámá místa, vestavěná navigace je opravdu komfortní. Jenže těch pár cest na dovču zvládneš levněji s externí navigací. A neznám nikoho, kdo by na známých trasách (třeba do práce) používal navigaci. :)

 

Ja na znamych delsich trasach treba pouzivam navigaci uplne bezne, abych mel predstavu kdy dorazim do cile, jestli neni na ceste zacpa atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, vše co jste tu napsali je v podstatě pravda. Já bych jenom doplnil, že Fabia by měla dostat aktualizaci na SmartLink (čili navíc Android Auto a Apple CarPlay), čímž bude možné používat Google Maps (a tipuju že i Waze bude dostupné v blízké době), což je super věc i na to dojíždění do práce. Třeba v Praze Waze při zácpách/dopravních nehodách dokáže najít takové zkratky, že se člověk diví, jestli tam vůbec můžou jezdit auta, což Amundsen nedokáže. A RDS-TMC vedle Waze nebo Google Maps působí dost směšně. Čili chtěl jsem jenom doplnit, že vše má svoje pro a proti a ani ten SmartGate či SmartLink není úplně směšný a dokáže nabídnout zajímavé věci co Amundsen neumí.

Editováno: , autor: happymaster23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ved práve moj Samsung S4 nie je až taký starý a bohužial nepodporuje tak uvidíme. Niektorí tvrdia že to ide niektorí že nie tak musím počkať. Mne to tak príde ako keby ozaj záležalo na čase kedy sa vyrobila. Podla verzie. Fakt neviem. Zo samsungu mi napísali vraj telefon to podporuje že záleží aký softvér použili v rádiu. Keď som aj na Youtube pozeral videa priamo z aut z ML tak S4 nemala problém ale na iných rádiach. Ale android car by to vyriesil všetko a dokonca je to jednoduchšie a praktickejšie tie aplikacie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakub3211: Samsung Galaxy S4 MirrorLink, pokud vím, nepodporuje (rozhodně není uveden v oficiálním seznamu podporovaných tady), spíš si to někdo spletl se Screen Mirroringem, což je něco trošku (nebo spíš hodně) jiného ;). Nicméně, není třeba zoufat, protože S4 by měl dostat aktualizaci na Android 5, kde by Samsung měl podporu ML přibalit (Android Auto už je přímo součást Androidu 5). S5 ML taky neuměl a s Androidem 5 ji dostal, to stejné očekávám u svého S5 mini.

 

Informace o SmartLinku jsou víceméně toho rázu, že jsem si dal dohromady dostupné střípky informací ze kterých je jisté, že Fabia SmartLink určitě dostane a už vyrobené vozy ho dostanou velmi pravděpodobně formou updatu. U Volkswagenu se to jmenuje AppConnect a zde se přímo píše, že ze MirrorLinku uvedeného poprvé u Pola se stává AppConnect, který umožní kromě ML i AA a ACP. Update je velmi pravděpodobný z toho důvodu, že Polo a Fabia jako první z koncernu přinesli updatovanou infotainmentovou platformu MIB II (jejíž součástí už byl MirrorLink) a nedává moc smysl, aby ji VW po necelém roce měnil. Dá se očekávat, že MIB II s novým MR dostane i Rapid a Octavia už rovnou se SmartLinkem a Fabia ho dostane s novým MR jakbysmet.

Editováno: , autor: happymaster23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neboj nemýlim si to. A ano viem v zozname nie je. Ale viem že som videl S4 použivanú na funkciu ML len v inom rádiu. No a k tomu androidu je to dosť možné. A ja som sa informoval priamo v Samsungu takže ako hovorim je to čisto softvérová vada pravdepodobne aj mobilu aj rádia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lolipop by mel byt uz podporovan. Tak ze pokud si tam nafrcis tedka ROMku s lolipopem (Android 5) tak by to melo fungovat (za predpokladu, ze maji v lolipopu u neofiko ROMky pridanou podporu ML:)). Nexuse 5 ja nemam:) skoncil jsem u nexuse 3:) Ale vim ze funguje (lolipop).

 

EDIT: tak to rozjeli i na S III:) Mrkni na XDAcko (pokud ti to neco rika).

Editováno: , autor: deathskull
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...