Přejít na obsah

Navigační systém Amundsen


Doporučené příspěvky

Pokud se jedná o tu stejnou firmu co dělala výměnu v mém autě, tak ti si umí poradit i s umístněním MIB jednotky pokud tam byl Swing (což je případ @Romec... pokud vím v jiných tématech). (V mém případě dělali výměnu za Bolero s podporou SmartLink+)
Jinak vestavená navi jde používat s libovolným vstupem audio, Rádio, SD, Aux, BT, při pokynech z navi se audio jen ztlumí a dále hraje. Stejně tak lze používat AndroidAuto/CarPlay navigaci (třeba Waze) a k tomu poslouchat rádio nebo hudbu z SD karty (toto by mělo platit pro Swing+, Amundsen i Bolero).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MartabDíky moc za odpověď, tohle jsem potřeboval slyšet, aby ten Amundsen při navigaci pouštěl i hudbu ať 300 km neposlouchám jen navigaci bez své vlastní hudby :D (rádio téměř vůbec neposlouchám jen svůj repertoár) a jak říkáš mám bohužel Swinga bez BT a borci mě tam po určité úpravě přístrojovky (dořezy, uložení jednotky atd...) budou vše montovat plus ještě mikrofon do stropního světla a přes sloupek povedou kabeláž. Firmu bych klidně veřejně zde napsal, ale nevím, jak je to tady, aby si někdo nemyslel, že dělám reklamu a já dostal ban, takže kdyby někdo potřeboval vědět název, tak klidně napište soukromou zprávu. A to mám štěstí, že se mi ozval jeden z Vás (uživatel tohoto fóra) a poradil mi právě koho mám oslovit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ako, máte už aktualizované mapy v Amundsenoch?
V mojom prípade pôvodná verzia 1310, aktuálna najnovšia verzia 1730, vydaná 12.05.2021. Osobne mi viac sedí sťahovanie zo serverov VW, navyše mapy sú vydané/zverejnené skôr. Snáď som to napísal správne a kompletne :) 

 

001.thumb.png.79908621f33768339422f5cba359a923.png 002.thumb.png.0a372915421533d1a2fe6f1d415aa051.png 003.thumb.png.4fb00a44b88093e4a9b8e57f37b886ed.png 004.thumb.jpg.adb5783fb6c1525e9be3c5729467078f.jpg 005.thumb.jpg.9555b91c00aecb4f67f622f477cd8b20.jpg006.thumb.jpg.af4ac49761d52d3db51524e3446e634a.jpg

 

Môj pokec: https://wirer.sk/f3_amundsen-update/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

@Zetoxus

ano je to u škodovky zdarma..ale doživotně myslím nee..myslím, že někde jsem četl, že podpora je max 5 let od doby, kdy se amundsen přestane vyrábět nebo tak nějak..jen se prostě musí vždy ty nejnovější mapy stahovat z jiných zdrojů, než z update portálu škodovky, tam je to katastrofa..ty updaty tam jsou někdy i o půl roky později než třeba u VW apod..zřejmě nějaká hyerarchie koncernu a škodovka je zřejmě až na posledním místě..naštěstí jsou ty mapy stejné, takže je třeba stahovat jinde.

 

druhá věc je ta, pokud to někdo si neumí udělat sám a musí s tím do škodovky, jak to je s placením..mapy jsou rozhodně zdarma, ale nevím, jestli si pak něco účtují za tu práci..já když jsem měl Amundsen, tak jsem si dělal update sám..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Má někdo zkušenosti s řídící jednotkou 565035874 ve Fábii 3 pro Amundsen? Měla by to být jednotka ze Škoda Octavia MK3 takže teoreticky by to fungovat mělo ale mám k tomu určitou dávku nedůvěry. K této jednotce prodávají také displej s označením 6V0 lift, je v tom nějaký zásadní rozdíl od klasického displeje co je ve Fábiích?  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Amundsen ma nove mapy, stiahnute sice az na treti pokus, ale funguju :) testovane v O3

 

https://www.seatcupra.net/forums/threads/updating-the-inbuilt-mib2-satnav-mib2-tricks-and-lost-mib1-card-solution.388586/post-5008005

 

Opat nutne pri 16GB karte a zvoleni ASA1 (cela europa) zmazat nepotrebne jazyky v priecinku SDS

 

IMG_20220513_150212.thumb.jpg.d16ce4e3734568077469434c1b8cb32f.jpg IMG_20220513_150236.thumb.jpg.06dfb948104c1c66a2bed1f4953ee173.jpg IMG_20220513_151726.thumb.jpg.2e62475cf0d05ad4cd17ac60ea29704b.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 26. 2. 2015 na 20:04, Hkubes napsal:

Dnes jsem dostal odpověd že škodovky kde mi odepsali mimo to co jsem chtěl že Navigační systém Amundsen je k dispozici za cenu 17 tisíc Kč. To jen pro ty co budou o tom uvažovat

 

Asi myslíš k novemu autu. Já jsem to poptával v DobeCar Holešov (letos - 2022) bez montáže a aktivace, samotný displej amundsenu za 17 000, ridici jednotka amundsenu 30 000...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena nesmírná 😀 a o tom že by ti ve škodovce namísto jiného rádia namontovali Amundsen si můžeš nechat jenom zdát 😀

 

Navíc pokud nemáš alespoň bolero tak bys stejně musel měnit ještě i celou palubovku.

 

Pokud jsi odvážný tak jsou návody i zde na fóru jak provést výměnu v domácích podmínkách, případně existují i firmy mimo škodu ale tam si to nechají samozřejmě taky bohatě zaplatit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak bazarový amundsen je konečne doma. Úspora nesmírná (samozřejmě za predpokladu že bude funkční :D). Ale má to jeden háček. Vubec se nebojim montáže, to nějak zvládnu ale nejsem moc zdatný v elektrotechnice, jde mi o propojovací kabel displej X jednotka (Nemyslím LVDS ten už mám doma ale ten druhý). Když jsem se před pár mesicema díval na @wirernávod tak si rikám to je pohoda proste to udělam tak jak on, kruček po kručku. Jenže ted když má přijít na věc tak jsem pochopil že jsem to moc nepochopil. Otázka zní, nevíte nekdo náhodou jestli se to dá nekde koupit nebo nechat vyrobit. Nebo jestli by se nasel ovážlivec co by to dokázal vysvětlit i mentálovy? :D

 

Stejně je zvláštní že se to vždy prodává bez kabeláže. Skoro jako kdyby měl někdo hodně naspěch při obdržení Amundsenu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

16 hours ago, Double said:

Tak bazarový amundsen je konečne doma. Úspora nesmírná (samozřejmě za predpokladu že bude funkční :D). Ale má to jeden háček. Vubec se nebojim montáže, to nějak zvládnu ale nejsem moc zdatný v elektrotechnice, jde mi o propojovací kabel displej X jednotka (Nemyslím LVDS ten už mám doma ale ten druhý). Když jsem se před pár mesicema díval na @wirernávod tak si rikám to je pohoda proste to udělam tak jak on, kruček po kručku. Jenže ted když má přijít na věc tak jsem pochopil že jsem to moc nepochopil. Otázka zní, nevíte nekdo náhodou jestli se to dá nekde koupit nebo nechat vyrobit. Nebo jestli by se nasel ovážlivec co by to dokázal vysvětlit i mentálovy? :D

 

Stejně je zvláštní že se to vždy prodává bez kabeláže. Skoro jako kdyby měl někdo hodně naspěch při obdržení Amundsenu. :)


skutecně na tom nic není, pokud si pamatuju nejdražší a nejmíň sehnatelné jsou konektory, piny jse koupit třeba na autokabel.cz a případně i kabely ale minimum je 10m :D

konektroy mají zdířky očíslované takže takové lego pro dospělé
a krimpování se dí v pohodě udělat kombinačkama nebo nějakýma menšíma kleštičkama.

fakt to nic není

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

 

Na seat foru se objevily opět nové mapy pro Amundsen. Nová verze : 2010

 

https://www.seatcupra.net/forums/threads/updating-the-inbuilt-mib2-satnav-mib2-tricks-and-lost-mib1-card-solution.388586/page-132

 

 

Zde odkaz pro 15,2GB verzi :

https://vw-maps-cdn.lighthouselabs.eu/vw-maps/DiscoverMedia2_EU-AS_2010_V17.7z

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 10 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...